Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz Szőrös  #30363 üzenetére

    Nekem amúgy az volt meglepő, hogy így a game commanderben látom hogy kattintgat ide-oda, meg hogy dolgozik a kódon, de azért nem néztem ki hogy tényleg programozó. Egy interjúban is mondta hogy már 91-92 környékén gouraud shading-es texture mappingos motort csináltak a strike commander alá (amit elsőnek wing commandernek értettem, de az nem volt ilyen), hamarabb mint ahogy Carmack csinált volna egy normális 3d motort. Az évszámokat picit keverte, mert a strike commander 93-as, de tény hogy 93-ban összehozták a strike commandert és tény hogy texture mappingos gouraud shadinges grafika volt :) Szóval úgy néz ki a tata tényleg tud programozni is, nem csak játsza a programozót.

    Amúgy köszi, nem voltam képes rendszert látni abban amit mond, de így rámutattál honnan ered a mondandóinak egy része. Persze ettől még butaságnak tartom, pláne mivel ő is elmondta már egy éve is, hogy különösen az elején az első pár millió arra kellett, hogy független pénzügyesek millióira tudjanak vele pályázni, tehát pl 8 milliónál nem azt jelentette hogy 8 millióba kerül a progi, hanem hogy 8 millióval már be tudják húzni azt a másik 14-et, hogy 22-ből már meg lehessen csinálni egy leegyszerűsített változatát a programnak.

    Illetve itt már megint megy az, hogy feature creep, meg azért voltak a goal-ok hogy még több pénzt behúzzanak, most hogy nincsenek goalok, feature creep, és szűntessenek be minden bevételi lehetőséget, mert még mindig jön pénz, és milyen már ez!!! Minden másról pedig ne vegyünk tudomást, a több irodáról, szerverekről, drágább emberekről, stb.

    szerk: amúgy én meg azt hittem, már az a 65 millió is amúgy arról szólt, hogy vaporware az egész, ledob 10-ből egy demót és 55-öt meg lenyúl. Akkor most mondjuk 20-ból megcsinálták ezt eddig, és 66-ot nyúl le? A többiek meg puszira adják a cuccokat és a munkát? Mert akkor megérdemli azt a pénzt, isten bizony :D

    szerk2: amúgy írtam twitteren Ericnek, Bennek és Vorlicknak hogy nem semmit mutattak be, és mehetnek végre aludni, egyikőjük visszaírt hogy végre egy kis idő is jut az életük többi részére, ben meg csak így vasárnap visszaírt hogy Week-wah? Csak mert még haza is kell utazniuk a hétvégén, szóval ez még nem az a hétvége lesz. Úgyhogy dobtam nekik egy üdvöt az itteni community-től.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Diopapa

    addikt

    válasz Szőrös  #30363 üzenetére

    Nekem sem esett le, hogy így értette. Így már világos. Mondjuk kb 10x meg lett ez is cáfolva már itt az idők folyamán.

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • Jack@l

    veterán

    válasz Szőrös  #30363 üzenetére

    Annyiért igétre azt a játékot CR vagy nem? Az utolsó goalok úgyis már csak kamu kitalációk voltak...

    "Szerinte a kettő különbözete az a haszon amit CR már most benyel."
    Mért adsz a számba olyat, amit még csak nem is gondoltam?

    CR-nek a bevétel a fontos, jó sokat keresni rajta. Ezzel nincs is gond addig, ha le kellene tenni hozzá valamit az asztalra, de most hogy már rég túlment a kereten, semmi se motiválja hogy jó játékot időben tegyen a nép elé. Egyszerűen ha valami gixer van, nem tudják megoldani, simán mondhatja hogy leszarja, kiad valami szart ami éppen teljesíti a leírtakat azt viszlát.
    B verzió, most hogy 1,5 szer annyi pénz van, elhúzhatja dolgot az eredeti idő 1,5x eséig is.
    Ez az amiért aggodalmas a nagy pénzgyüjtögetés. Az bejönne akkor is, ha már kint lenne a (jó) játék és nem is sajnálnám tőle, sőt.

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • PoeDameron

    aktív tag

    válasz Szőrös  #30363 üzenetére

    Oké de ez nagyon primitív okoskodás. 65 millióba kerül, 85 millió az adomány = 20 milliót lenyúltak. :-D

    A 65 milla nyilván csak tervezett költség, csak becslés, és ez egy folyamatosan fejlesztésben lévő project, nem lesz olyan, hogy egyszer csak abbahagyják és már csak értékesíteni kell, mindig lesz helye a pénznek, ezen felül szerintem lennie kell egy beszámolónak az adományozók felé, hogy mire költik a pénzt, pontosan hogy kifogják a szelet a gyanakodók vitorlájából, illetve valamennyire kötelességük is. Csodálnám, ha nem lenne.

    Update: ha esetleg nincs ilyen beszámoló, rá kellene kérdezni CR-nél, hogy mi volna ha rendszeresen beszámolnának a fejlesztés költségeiről is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák