Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz vadani #128 üzenetére

    "a 225 uw speciális és gyönyörű ez tetszik benne adataiban nem olyan meggyöző már"
    Régebben, amikor terveztem a monitorvásárlást, én is úgy voltam, hogy mindenképpen 2ms-os kell, meg 3000:1 kontraszt. Mert valahogy az volt bennem, hogy esetleg pár év múlva (ugyanis nem cserélgetek nemhogy félévente, hanem évente sem gépet, egy konfigot kb. 3-4 évig használok, most is csak azért van olyan amilyen, mert pont most újítottam be, eddig LG CRT-vel voltam ATI 9600-val, AMD 2800-al, szóval nem vagyok az a gépcserélgetős típus) már "ciki" lesz az 5ms és a 700:1 kontraszt. Hiszen ugye itt vannak a 2ms-is 3000:1 és 5000:1 -es moncsik is. Csak aztán közbe száműztem az LG CRT TV-met is a szobámból, szóval a végén Sam 225MW (talán ugyanaz, mint az UW, csak az előbbi TV tuneres, utóbbi webkamerás) lett belőle. 5ms és 700:1 kontraszt. És így utólag azt mondom nem bántam meg. Jelenleg itt a szobámban ülök egy LG L196WTQ-SF (2ms, 3000:1) monitor előtt és egy Samsung 225MW (5ms, 700:1) monitor előtt. És most rám lehet mondani, hogy vak vagyok, de őszintén szólva semmi különbséget nem látok a két monitor között. Pedig a két moncsi között elviekben van különbség: 2ms 3000:1 vs. 5ms 700:1, de a gyakorlatban én komolyan nem látok semmilyen különbséget. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy szerintem, ha neked a 225 UW monitor tetszik, akkor nyugodtan vedd azt meg, legfeljebb leszól a 10 éves kispisis, hogy őneki az apucija 2ms-os és 5000:1 -es monitort vett. Ha magadnak veszel moncsit és nem a haveroknak "villogni", akkor szerintem jól jársz vele.
    Amúgy szerencsére pixelhibamenteset fogtam ki ( 9 napos), nem sípolós, amiről korábban volt szó, PIP is rendesen működik, TXT-en rendben van minden ékezet, és a színei is, nem lila vagy miről volt itt szó korábban, olyan mint a CRT TV-n.
    Ceko: nálam sem működik az AUTO gomb, gondolom az csak analóg összekötéskor használható

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Bruticus #314 üzenetére

    Az a baj azzal, hogyha a boltba viszed vissza, hogy feltételezhetően ott megy jópár dolog, nagy az alapzaj és amit otthon csendben hallasz és idegesít, abból ott a boltban lehet hogy semmit sem fognak (Te sem) hallani. Én hivatalos szervízzel próbálkoznék, és innentől fogva pedig a jóindulatukban lehet bízni, vagy javítsák, vagy nem. Írtak itt már olyat, hogy cserélték ezt például, de olyan is volt, akinek azt mondta a szervíz, hogy ez hibahatáron belül van.
    Neked kell dönteni, hogy bevállalod-e ezt, lehet hogy visszakapod esetleg több hét várakozás után is a zúgósat, vagy reménykedsz hátha csinálnak vele valamit.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz jackkkk #1129 üzenetére

    Igen, 22" méretben jelenleg ez a kettő monitor érhető el ami TV tuneres is. Ami lényeges különbség a két monitor között (225MW vs. m228WA) az a PIP funkció. Vagyis számítógépezés közben (akár net akár játék) láthatod a TV képernyőjét egy kis ablakban a 225MW-nél. Ez a PIP ablak tehető a képernyő 4 sarkába, picit a mérete is változtatható, vagyis pontosabban szélesvásznú PIP-re lehet állítani a kis ablakot. Én ezmiatt vettem a Samu 225MW modelljét(az m228WA-val szemben), mert így nem kell mindig kapcsolgatni, hogy mikor kezdődik a Híradó, vagy éppen ma a Columbo, így nem történhet meg, hogy lemaradok az adás elejéről. Láttam egymás mellett ezzel a monitorral egy LG 3000:1 -es kontrasztú modelljét, konkrétan az L196WTQ, hát lehet vak vagyok, de én semmi különbséget nem láttam a két monitor között. A monitor érintőpaneles, de megvilágítatlan, szóval ez csak megtanulással használható (a Samsung felirathoz lehet viszonyítani, mert amúgy vakon tapogathatod, olyan halvány a felirat), viszont a be(ki)kapcsolása az külön érintőfelületen van, hát hogy is mondjam: nagyszerű élmény, ahogy ki és bekapcsolható a monitor az ezüst csíkon lévő érintőfelülettel :) . TXT funkcióról: minden oldalt megjegyez, szóval sose kell rá várni, semmilyen oldalnál.Ez engem is meglepett. Hangszórói kissé gyengék. TV tuner részéről: ha két részre osztom a tunereket: 1. Minden apró arcvonás meglátszik, de például ha egy kört látsz recés a széle(vagy a betűknek recés a széle), illetve 2. Olyan simább a kép, a kör az szabályos kör, nem recés a széle, szóval én mindenképpen inkább a 2. csoportba sorolnám be a képet. Olyan "babapofit" csinál az emberek arcából, megszokható,persze ez egyéni. Néztem HD filmet, csodálatos. Viszont most lehet sokan furcsállják, de nekem például jobban tetszik rajta egy jobb minőségű 1,5GB-os DivX, mint egy gyári DVD film, mert jobban bejön nekem ha az egyszínű hátterek simábbak. Pl.Matrixnál a gyári DVD-nél egyszínű háttérnél közelről zavaros/hangyás a kép, viszont 1,5GB-os DivX-nél sima a kép, nekem ez jobban bejön, szóval nekem jobban bejön ez a típusú tuner is,amit már említettem.
    Meg nagyon szép önmagában is a monitor, egy másik PH!-s topikba belinkeltem a gépemet, nagyon bejött a srácoknak az összhatás, ha érdekel megnézheted itt, láthatod a PIP ablakot is hogy milyen, illetve a TXT funkcióját is.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz jackkkk #1133 üzenetére

    Szerintem kösd össze sima dsub-dsub kábellel. dvi-dsub kábelt szerintem inkább akkor szoktak alkalmazni, ha a VGA-n már csak dvi csati van, de az illetőnek a monitorán csak dsub csati van. Ilyenkor szoktak ilyen átalakítót használni amiről te beszélsz: dvi-dsub. Amúgy a moncsihoz csak a sima VGA kábel a tartozék, nekem DVI kábellel van összekötve, de azt már külön vettem hozzá.
    Hogy lát-e valaki különbséget az egyéni ahogy olvasgattam, valaki állítja, hogy semmi különbség nincs, valaki esküszik rá hogy lát különbséget a DVI és DSUB csati között, más szerint akkor látni valami elenyésző különbséget ha egymás mellé tennéd ugyanazt a monitort DVI és DSUB kábellel is. Tudod ez olyan mit az utánhúzás, valaki állítja, hogy a 12 ms-on sem lát semmit, de olvastam olyat, hogy a 2ms-os 226BW-n is látja az utánhúzást, sőt pont most van egy fórumozó, aki az 5ms-os 223BW-n lát nagy utánhúzást, más meg nem lát, szóval ezek egyéni dolgok.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz mcroberto #1147 üzenetére

    írtam PÜt, bocs csak egy kérdésem lenne hozzád

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz AstraCDX #1391 üzenetére

    A legtöbb modellhez adnak, de például a 225MW-hez nem jár, ehhez külön kellett vennem.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Dreamcaster #2002 üzenetére

    Hát sokmindent nem tudok rá mondani, talán mintha régen olvastam volna, hogy volt pár emberke akinél az OSD "behülyült", fordítva jelent meg, azthiszem valami hasonló volt, őnáluk megoldotta egy áramtalanítás a problémát. Szerintem sokmindent nem tudsz vele kezdeni, én csinálnék kb. 2 órás áramtalanítást, majd 230V neki, és előszörre csak a Kábel TV-t dugnám rá, megnézném rendben van e (kép illetve a menü). Vagy ha nem használsz TV-t, akkor a scartra vagy az oldalsó AV bemenetre valami kis asztali DVD-t rátenni, aztán megnézném mi a helyzet szintén. Ha meg nem jön helyre, akkor szervíz.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz 9CS #2016 üzenetére

    Nekem "Others"-en van, de nem ilyen jellegű probléma miatt tettem át, mint ami neked van,(amúgy nem is tudom alapon milyenen volt) hanem mert miután beállítottam a csatornákat, azután a TXT-n kicsit hibásan jelentek meg az ékezetes betűk, aztán rátettem az általad említett "E. Europe"-ra, itt szintén hibás ékezetes karaktereket kaptam a TXT-en (asszem az "é" betű volt rossz), gyorsan áttettem "Others"-re és jó lett, innentől fogva meg már nem is bántottam azóta sem.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Lenist #2206 üzenetére

    Pontosan. Egyik barátom fogott ki egy pixelhibás LG LCD-t. Pénteken telefonáltam hogy pixelhiba jött rajta elő kb. 5 óra folyamatos működés után a képernyő közepén, majd hétfőn elvitte a futár és azon a héten pénteken jött meg a csere helyette, ez azóta is pixelhibamentes. Természetesen erre a 2 szállításra már nem számolnak fel semmiféle díjat.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Sas madár #2682 üzenetére

    "De érthetetlen ha tuneres akkor miért nincs benne PIP..."
    Mintha a múltkor olvastam volna, hogy egyre jobban kihagyják ezt a PiP dolgot a készülékekből, mert felmérések szerint az emberek nagyon kis része használja ki. Ami számomra érthetetlen kicsit. Hiszen elég sok manapság a TV csatornák száma is, illetve egyre többen kötnek az LCD-re /akár TV akár monitor elsődlegesen/ 2-3 vagy ennél is több eszközt. És azért szerintem jó dolog a PiP, nálam nagyon sokszor megy, és nem maradok le egy sorozat elejéről.
    Amúgy a T220HD-ben tényleg úgy tűnik, hogy nincs PiP, mert a német Samsung sem említi, én onnan szoktam nézni az infókat, mert a T8Z mp3-omra a magyar oldal egyik helyen azt írta, hogy 26k színű kijelzője van, a másik helyen 65k színt írt, a harmadik helyen pedig 85k színnek írta. Sajna egyik sem igaz, de a németek legalább jól írták, mert 262k színű amúgy.Mellesleg egy hűtőről sem tudják eldönteni sokszor hogy milyen széles, egyik helyen 55cm-t ír, utána már 60cm-t ír a magyar.
    Amúgy a használati útmutató szerint nincs benne PiP

    Ja, a 225MW-ben ugyan van PiP, de gondolom olvastad már, talán írtam ide valamikor, hogy csak korlátozásokkal él. A főképernyő kizárólag D-Sub vagy DVI lehet és csak ekkor lehet bekapcsolni a PiP-et, ami kizárólag a TV tuner képe, a kompozit csatlakozó vagy az S-Video képe lehet.

    DVI csatlakozót pedig nem adnak hozzá, csak Dsub-ot, azt külön vettem hozzá 5000Ft-ért az akkori 92000-res ára mellé. Bandridge CL14202X DVI-D Dual Link

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Sas madár #2707 üzenetére

    Nekem bejött a monitor, mert mindenképpen olyat akartam hogy a TV is ezen legyen illetve a megjelenése is eléggé egyedi és nekem a kinézet is sokat számít.És most ezen megy a sz.gép, TV és a h.mozi is. Szoktam-e mélyebbről nézni? Ja, szoktam mélyebbről és oldalról egyszerre. Nyilván ugye TN+Film paneles, tehát megvannak a korlátai. Bár a kép nem ide készült, hanem a "Hogyan néznek ki a gépeink?" topikba még régebben, de azért itt látni, hogy hol van a monitor illetve hol van az ágyon a párna. Én simán elnézek így is mindent. Ha új készítésű műsort nézek rajta így, ami szép színes (Heti hetes, Híradó, Jóban rosszban, Barátok közt stb...) ezeket nagyon szépen ellehet nézni még ilyen nézőszögből is. De ami igaz az igaz, olyan filmeknél ahol sötét jelenet van, illetve nem ilyen szép színes a kép, ezeknél ilyen nézőszögből eléggé rossz a kép, eléggé szar a fekete szín innen.
    Dönthetőség: nekem teljesen függőleges helyzetben van, használati útmutató szerint "-1 és +23 fok" között dönthető. Mikor megjött akkor próbáltam dönteni, de nagyon nem akart menni a dolog, szóval hagytam ahogy van, nehogy eltörjem, de teljesem jó így nekem.

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák