Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz jackkkk #1129 üzenetére

    Igen, 22" méretben jelenleg ez a kettő monitor érhető el ami TV tuneres is. Ami lényeges különbség a két monitor között (225MW vs. m228WA) az a PIP funkció. Vagyis számítógépezés közben (akár net akár játék) láthatod a TV képernyőjét egy kis ablakban a 225MW-nél. Ez a PIP ablak tehető a képernyő 4 sarkába, picit a mérete is változtatható, vagyis pontosabban szélesvásznú PIP-re lehet állítani a kis ablakot. Én ezmiatt vettem a Samu 225MW modelljét(az m228WA-val szemben), mert így nem kell mindig kapcsolgatni, hogy mikor kezdődik a Híradó, vagy éppen ma a Columbo, így nem történhet meg, hogy lemaradok az adás elejéről. Láttam egymás mellett ezzel a monitorral egy LG 3000:1 -es kontrasztú modelljét, konkrétan az L196WTQ, hát lehet vak vagyok, de én semmi különbséget nem láttam a két monitor között. A monitor érintőpaneles, de megvilágítatlan, szóval ez csak megtanulással használható (a Samsung felirathoz lehet viszonyítani, mert amúgy vakon tapogathatod, olyan halvány a felirat), viszont a be(ki)kapcsolása az külön érintőfelületen van, hát hogy is mondjam: nagyszerű élmény, ahogy ki és bekapcsolható a monitor az ezüst csíkon lévő érintőfelülettel :) . TXT funkcióról: minden oldalt megjegyez, szóval sose kell rá várni, semmilyen oldalnál.Ez engem is meglepett. Hangszórói kissé gyengék. TV tuner részéről: ha két részre osztom a tunereket: 1. Minden apró arcvonás meglátszik, de például ha egy kört látsz recés a széle(vagy a betűknek recés a széle), illetve 2. Olyan simább a kép, a kör az szabályos kör, nem recés a széle, szóval én mindenképpen inkább a 2. csoportba sorolnám be a képet. Olyan "babapofit" csinál az emberek arcából, megszokható,persze ez egyéni. Néztem HD filmet, csodálatos. Viszont most lehet sokan furcsállják, de nekem például jobban tetszik rajta egy jobb minőségű 1,5GB-os DivX, mint egy gyári DVD film, mert jobban bejön nekem ha az egyszínű hátterek simábbak. Pl.Matrixnál a gyári DVD-nél egyszínű háttérnél közelről zavaros/hangyás a kép, viszont 1,5GB-os DivX-nél sima a kép, nekem ez jobban bejön, szóval nekem jobban bejön ez a típusú tuner is,amit már említettem.
    Meg nagyon szép önmagában is a monitor, egy másik PH!-s topikba belinkeltem a gépemet, nagyon bejött a srácoknak az összhatás, ha érdekel megnézheted itt, láthatod a PIP ablakot is hogy milyen, illetve a TXT funkcióját is.

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák