Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz Dhampir #15761 üzenetére

    Az eddigiek közül Orehov könyvei a leginkább „FPS” szerűek, hisz tulajdonképpen a főhős szempontjából látjuk az egészet. A többi már „külső nézetes”. Kalugin inkább a szereplők mozgatórugóit próbálja elénk tárni, Tumanovszkij nagyon jó tájleírásokat ad és őt is a szereplők indítékai érdeklik leginkább, lásd az Agyar című bemutatkozó munkáját, ami egyébként szintén „FPS” jellegű. Kulikov a tiszti rangig vitte a seregben, vagyis ő abból a nézetből közelít és akciókat, stratégiákat, taktikát, katonai hierarchiát, az előléptetésért folyó küzdelmet visz a történetekbe. Kettejük közös munkái érdekes helyszíneket, akciódús, fordulatos – melyek így a harmadik regény fordítása közben néha már szinte várt, de sokszor nekem is igencsak meglepő események –, de a szereplők világlátását, belső tépelődéseit is ismertető regényeket eredményezett. És tényleg összefüggenek egymással a sorozat részei, a harmadik kötet egyik fejezeténél elő kellett vennem az első regényt, mert nem voltam biztos benne, hogy abban nem követtem-e el valami hibát, mert olyan módon utalt vissza rá, hogy azt hittem, az egyik ottani szereplőt az itt olvasható körítés alapján rosszul neveztem el. De nem, csak annyira „homályos” a fogalmazás, hogy nem biztos, egy „felületes” olvasó rájön, ki ez a szereplő. És egy másikról is csak a vége felé fogunk rájönni, hogy már ismerjük, csak azt hittük, soha többé nem találkozhatunk vele…

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák