Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv!

    Adott egy Technicolor TC7200-as modem-router eszköz és egy TL-WR1043ND router. Mivel a TC7200 nem tud szimultán 2.4 GHz-es és 5 GHz-es WiFi-t szolgáltatni, úgy lett megoldva, hogy 5 GHz-et a TC7200, 2.4 GHz-et pedig a TL-WR1043ND biztosítja. TL-WR1043ND DHCP szerverét kikapcsoltam, LAN port-ját összekötöttem a TC7200 egyik LAN port-jával. Tökéletesen szolgáltatja is a 2.4 GHz-es frekvencián a WiFi-t.

    Az egyetlen problémám az, hogy magáról a TL-WR1043ND-ről se konkrét IP címet, se host-ot nem tudok ping-elni.

    Próbáltam azt is, hogy megfelelő IP beállítások mellett a TL-WR1043ND WAN port-ját kötöttem össze a TC7200 LAN port-jával. Ekkor természetesen lehetett ping-elni router-ről, viszont így a TL-WR1043ND NAT-olási képességei bekorlátozták a rá LAN-on csatlakozó kliensek sávszélességét. (240 Mbit-es UPC-ről van szó, a TL-WR1043ND pedig csak ~130 Mbit-et képes route-olni.) Így ez a lehetőség kiesett.

    Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy az első módszert alkalmazva elérhetőek legyenek a router-ről a WAN host-ok?

    Az esetleges választ előre köszönöm!

    :R

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Új hozzászólás Aktív témák