Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • igergo19

    tag

    Sziasztok!

    Nem olyan régen kezdtem használni a Revolutot, és azt a furcsaságot vettem észre, hogy ha az átváltó funkcióba belépek és például kiválasztom, hogy forintot váltson euróra, akkor ha többször oda-vissza váltogatom, akkor egyre kevesebb lesz a pénz. Ami még rendben is lenne, ha ezt egy banknál vagy pénzváltónál csinálnám meg, ahol ugye külön van vételi és eladási árfolyam. Viszont a Revolut-nak éppen az az egyik lényege, hogy középárfolyamon vált, valamint tudtommal az átváltás ingyenes (azt hiszem hétköznap), tehát semmiféle egyéb költségnek nem kellene ott lennie. Tehát ebben az esetben nem az lenne a logikus, hogy akárhányszor váltom oda-vissza, mindig ugyanazt az eredeti forint összeget kapom vissza? Nyilván ha, akár másodpercenként változik az árfolyam, akkor ebből adódhat különbség, de ettől tekintsünk most el, hiszen így akár több is lehetne a visszaváltott forint, de a valóságban a sok oda-vissza váltástól csak kevesebb lesz folyamatosan. És erre egész egyszerűen nem találok magyarázatot. Persze más pénznem párokkal is próbáltam és ugyanez volt az eredmény. Előre is köszönöm, ha elmagyarázza ezt valaki nekem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • igergo19

    tag

    válasz KTU #5540 üzenetére

    Köszönöm a választ! Valóban nem középárfolyamon, hanem bankközi árfolyamon váltanak, viszont ettől függetlenül továbbra sem értem a dolgot. Ha tegyük fel egy banknál kezdeném el váltogatni oda-vissza a pénzem, akkor teljesen logikus, hogy előbb-utóbb elfogy, mert drágábban veszem, olcsóbban adom vissza, és így tovább..
    Viszont itt a Revolutnál a bankközi árfolyam, ha jól értem egyetlen árfolyamot jelent (amit pl. xe.com-on is lát az ember), nincs külön vételi és eladási. Viszont ha csak egyetlen árfolyam van, akkor elvileg ha oda-vissza váltogatom, akkor ugyanazon fogja vissza is váltani, mint oda, tehát elvileg ebből nem lehet veszteségem. Nyilván abból lehet veszteség ha közben maga, az az egy árfolyam változik. De akkor sem kellene feltétlenül igaznak lennie, hogy ha sokáig váltogatom akkor előbb utóbb elfogy, mert az árfolyam nőhet is meg csökkenhet is, tehát ezen az alapon oda-vissza váltásnál épp nőhetne is az összeg. Emiatt nem értem a dolgot.
    Előre is elnézésetek kérem, ha valamit rosszul írtam vagy rosszul értelmeztem és ezért butaságot kérdezek, de megköszönném, ha valaki elmagyarázná nekem, pontosan hogy is van ez a dolog. :)

    [ Szerkesztve ]

  • igergo19

    tag

    válasz hedgehog #5579 üzenetére

    Így már akkor kezdem érteni. És ugye ezek a szolgáltatók (Revolut, TW) tulajdonképpen úgy is hivatkoznak erre a bankközi árfolyamra, amin váltanak, hogy ez ugyanaz, amit az xe.com vagy akár a yahoo meg stb. mutatnak. Akkor tulajdonképpen amit az xe.com mutat, az az interbank ask és bid számtani átlaga (középárfolyama?)? Illetve ezeket hol lehet megtalálni, hogy éppen mennyi az interbank ask és bid? Plusz ha jól értem, ez az az árfolyam, amin a bankok egymás között kereskednek a devizával, tehát több interbank rate is van. Ezek a szolgáltatók pl. melyiket használják?

  • igergo19

    tag

    válasz hedgehog #5612 üzenetére

    https://transferwise.com/hu/mid-market-rate

    Itt pl. leírják, hogy az ő általuk kínált piaci középárfolyam az az árfolyam, amit az xe.com-on vagy yahoo-n is látsz. Plusz itt, a piaci középárfolyamról szóló leírásban is úgy hivatkozik rá, hogy ez az amin a bankok is egymás között kereskednek. Tehát akkor tulajdonképpen ezek alapján a piaci középárfolyam a bankközi árfolyam?

  • igergo19

    tag

    Sziasztok!

    Olvastam néhány helyen azzal kapcsolatban, hogy a Revolut kártyát sok esetben nem fogadják el (pl. külföldi autókölcsönzések alkalmával), mert a Revolut prepaid kártyát ad. Ugyanazon a helyen viszont a TransferWise kártya már rendben működik, mert az debit kártyának számít. Állítólag a kereskedő szempontjából egy debit kártya jobb "biztosíték", mint egy sima prepaid kártya, viszont én nem látom, hogy emögött milyen okok állnak. Az, hogy egy hitelkártya és egy debit/prepaid között mi a különbség az nyilvánvaló, hiszen ha pl. hitelkártyát használok autókölcsönzéskor, akkor adott esetben ráterhelhetnek magasabb összeget is, ha úgy adódik, egy prepaid/debit esetében viszont csak annyit amennyi rajta van. Viszont ezt a sok helyen emlegetett különbséget a prepaid és a debit között (Revolut és TransferWise között) mi okozza tulajdonképpen? A kereskedő szempontjából A TransferWise debit kártyája is csak akkora összegig terhelhető, amennyit a felhasználó töltött rá, pontosan ugyanúgy, mint egy Revolut kártyánál. Miben "jobb" ilyenkor a debit?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák