Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    válasz anulu #147 üzenetére

    Arról kéne kedves társadalmunknak leszokni, hogy más zsebében turkáljunk. :U
    NEKED veszélyes hulladék.
    Majd biztosan ki fogom dobni a két gépet, mert P4-esek és DDR1-esek és egymagosak. Nem játszunk a gépeken, filmnézés, netezés. Megyek is és kidobom, csak mehessen rajta a WIN7. :U Aztán kidobom azokat is, csak mehessen rajtuk a win háromszáznyolcvan....

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Bici #144 üzenetére

    Na várjál má, hé. Amit meg te írtál, nagy arányban tökéletesen alkalmasak Win7-re, megfelelő RAM mellett.

    Egy P4 celeron, vagy egy AMD Athlon XP esetén elfogadom, hogy kényelmesebb tud lenni a linux, HA működik. De persze a 10éves VGA miatt XFCE laggol, AthlonXP-n meg appkompatibilitási problémák hegyei vannak SSSE2 hiánya miatt.

    Windowsnál ez az állandó baszkolódás a frissítésekkel, megöli a régi gépet. Meg helyigényes. Szóval tényleg egy (nálam debian 7), vagy ubuntu utólag telepített LXDE-vel (lubuntu nem LTS!!!!!) elég jó megoldás a problémára.

    A dual boot meg azért kell ha valami fos csak XP-n megy tényleg. Egy PNA miatt most is XP-ről írok, cuccaim közt írt relatíve modern géppel...

    Faterom meg nem bír átszokni. Bár most 2GB RAMmal jobb is az XP-n a netélmény 30 tabbal. De az is 100% Win7 certified AMD PC.

    Ja és annyit írnék még hogy a "fos" AMD athlonXP géppel, linux VLC-vel mennek fullHD MKV-k is...

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    Amúgy az egész vihar egy biliben (mármint a cikk körüli vita).

    6,4 millió internet előfizu van az országban, tehát ezeknek a gépeknek az op. rendszere kerül a statisztikákba. Ennek kb. egyharmada XP használó (kicsit több, ha jól emlékszem), tehát olyan 2,5 millió gépről beszélünk. A videó nézettsége 1.300-nál tart most, és valószínűsíthető, hogy pártízezres nézettségig jut majd. Ez a júzerek 1-2 százaléka, vagyis megint pár szakember/hobbista/hozzáértő vitázik arról, mi lenne a legjobb, miközben a tulajok bő 90 %-ához nem jut el az infó (max. a paráztatás) - vagy eleve nem is érdekli a dolog.

    Úgyhogy szerintem nem is érdemes vitázni, ha valakinek az ismerőse meg belelép a "tutiba", az idekommentálók úgyis tudni fogják a megoldást. :)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #41133696 #104 üzenetére

    Ha ennyi védelem kell egy oprendszerre, akkor ott gáz van ;)
    A Norton Antivirus + SEP az én tapasztalataim alapján meg nagyjából a gép lassítására jó.
    Előző munkahelyemen telepítettem már Kaspersky-t SEP mellé, mert nem fogott meg egy kártevőt az a csoda.

    @nyisziati : Ez igaz... Mármint az arányok.
    Kíváncsi leszek, egy éen belül hány XP lesz még :D Gyaíntom, hogy sok :)

    @Tiger.huhh :+1.
    Pl. unokatestvéreméknek arra, hogy a kisgyerek szétverje, minek adjak új gépet? Athlonxp lesz a következő. Amilyen állapotban a p3-as visszakerült tőlük, ezt is sajnálni fogom.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Dr. Romano

    veterán

    válasz anulu #140 üzenetére

    "...lehet velem nem egyet érteni..."

    Huh... kösz hogy megengedted, isten vagy. Élnék akkor a lehetőséggel thx.

    [ Szerkesztve ]

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

  • Bici

    félisten

    válasz quailstorm #152 üzenetére

    Nem mondtam, hogy ezeken nem megy egy Win7/8. :N Csak nem mindenki akar pénzt kiadni érte, ha csak olyanra kell a gép, amire elég a linux is.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • #41133696

    törölt tag

    válasz anulu #140 üzenetére

    +1

    Eleve helytelen a megközelítés... általában aki XP-zik az hozzászokott a Windows egyébként is könnyen megismerhető fájlrendszeréhez, mappa stuktúrájához, kezeléséhez, azokhoz a programokhoz amiket használt rajta, a telepítés mikéntjéhez stb. Ha Windows XP-ről vált valaki 8.1-re (nyilván nem 10+ éves gépen) az is sokkal közelebb áll a zökkenőmentességhez, mint bármelyik Linuxra, ahol sem .exe-t nem lehet elindítani, a fájlszerkezetét külön tanulmányozn i, ami bonyolultabb sokkal mint egy Windows esetében.

    Úgyis mondhatnám, hogy aki Windows XP-ről képtelen átváltani Windows Vista, 7, 8.1 -re mert nem ismeri ki rajta magát, az ettől a Linux Mint féle rendszertől szörnyethal.

    Anno pár éve a szomszédom próbálkozott Linuxszal nem tudta megszokni, pedig 54 éves gépészmérnök (akkor még csak 50 volt). Most, hogy lejár az XP támogatása a 2003-as konfigurációján amit használ 1.5 GB RAM-mal választhatta volna megint a Linuxszot. de nem tette. Olyan problémái voltak Linux rendszeren, mint, hogy a CRT monitorán dual bootban el volt csúszva a Linuxos kép a Windowsoshoz képest, na meg ugye nem volt MS Office sem.

    Egyébként mondta, hogy az XP mellé felrakott magának egy 32 bites Windows 7-et, amit rutinosan kezel, szóval ha jósolni kellene, akkor kb az XP repülni fog nála és marad nála a Windows 7 (aminek a 1.5 GB RAM-ja pont megteremtette a feltételeket, hogy a gépe ne legyen lomha), illetve van neki még egy 6 éves laptopja is (de az hibás, sokszor perceikig kell rá várni, mivel a fia nem volt vele túl kíméletes és az új HDD-t is érdekesen kezeli) amin van egy legális Windows Vistája, valamint egy iPad. Egyszó mint száz Linuxot nem igen fog feltenni.

    Nem is linkeltem be neki, nehogy véletlen tegyen vele egy próbát :)

    Igazából tényleg nehéz definiálni kiknek is szól ez a cikk, mert a geek aki rávetődne, annak nem 10 éves gépe van jellemzően, ráadásul annak nem is kell szájába rágni, nem a cikkből fog megvilágosodni, hogy jé ilyet is lehet. Akinek ilyen erősen korlátozottak az anyagi lehetőségei, az meg, ha legális OEM verziója van, akkor használni fogja azt tovább saját felelősségre. Ha meg virágboltba jár, akkor már régen váltott.
    Az idősebb korosztály, meg eleve kiesik, vagy megsem probálja, vagy ahogy írták itt páran, hívja a szervízt és pár ezer Ft-tal még szegényebb lesz.

    Ami másik nagy hiányosság, hogy részben magára hagyja a felhasználót az új rendszerrel. Nincs elmagyarázva, hogy az IE 8-ból, hogyan és miként vigye át a kedvenceit például Mozilla Firefox, vagy Chrome alá, hogy majd Linuxon is tudja használni. Ugyanez igaz az Outlook Express-re, van egy kép a Thunderbird-ről, de kész tényként kezeli, hogy XP-n is azt használta.

    A LibreOffice jó, de nincs megemlítve, hogy az MS Office fájlformátumaival nem 100%-os a kompatibilitás.

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz hcl #154 üzenetére

    Op.rendszereként van kettő védelem. Nem akadnak össze, stabil és gyors a rendszer. Magyarázat: Az MBAM PRO és az Agnitum Outpost Firewall PRO Lifetime licenszes termékek. Két PC van itthon az egyik a Norton 360 mellett az MBAM PRO, a másikon pedig a NAV mellett az Agnitum tűzfala. Nem az a típusú fickó vagyok, aki ha megvesz valamit azt nem használja :)

    Mellesleg a másik gépet már a nagyszüleim használják, így nem is árt az extrabiztosítás :)

    Ja ha már felhozódott, az is majdnem 10 éves gép ASUS A8N-SLI alaplap, két magos 4200+-os AMD processzor, rá licencelt Windows XP x64 Edition- mivel akkor még nem volt kész a Vista, aztán szintén OEM Vista, és OEM Windows 7. Jelenleg már csak a Windows 7 SP1 van használatban, kapott egy 2011-ben vásárolt SSD-t, a TRIM működik, az AHCI meg az NCQ nem mivel egy 2004-ben tervezett lap esetében ez nem várható el... van 3 GB RAM is benne még a DDR I-ből ugye, és kellemesen gyors a rendszer. A Nagyiéknak otthonosan berendezve az IE 11 és a Google Chrome, levelezéshez pedig Windows Live Mail 2012. Ennyike :)

  • Bici

    félisten

    válasz #41133696 #157 üzenetére

    "...aki Windows XP-ről képtelen átváltani Windows Vista, 7, 8.1 -re mert nem ismeri ki rajta magát, az ettől a Linux Mint féle rendszertől szörnyethal."

    Nem hinném, hogy bárki ezekre az emberekre Linuxot akarna tukmálni.
    A linuxra váltásnak akkor van értelme, ha valaki nem akar pénzt költeni windows-ra, de biztonságosabbat szeretne az XP-nél - és nem riad vissza némi tanulástól.
    Esetleg annak, aki azt sem tudja, hogy mit jelent az, hogy XP, vagy Win7, stb, és csak klikkel egy ikonra és beírja a gugliba, hogy mit szeretne.
    Nekik pl. pont jó lehet egy linux - miután belőtte nekik valaki.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #41133696 #158 üzenetére

    A lényeg az, hogy megveszed az oprendszert, és utána vehetsz még rá biztonsági cuccokat, hogy biztonsági legyen. Valószínűleg jól megírtt OS-ről van szó ;)

    Egy öreg gépnél mennyi is a teljesítményveszteség a vírusirtók miatt? A Norton/Symantec cuccok a céges i5-ömet is visszafogják...
    A 4200+-os proci, két maggal, meg kb. űrtechnika azokhoz a gépekhez képest, amikről szó van itt. Pl. ott kezdődik, hogy IDE winyó, nem SSD. Meg 3Gb RAM, LOL, úgy nem kunszt, hogy gyors legyen :D
    Add elő ezt egy maggal, és 1GB RAM-mal, IDE vagy sima SATA1 HDD-vel. Mondjuk Pentium M, 2GHz, 1Gb RAM. (Minap hoztak egy ilyen vasat javításra...)

    És ott van az, hogy egy korai kétmagos cuccot megveszel, és a windóz licenc többe kerül rá, mint a gép ára.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Bici #159 üzenetére

    "A linuxra váltásnak akkor van értelme, ha valaki nem akar pénzt költeni windows-ra, de biztonságosabbat szeretne az XP-nél."

    A baj csak az, hogy Magyarországon az ebbe a körbe tartozók igen jelentős része az XP-ve is így volt. Arra sem költött, nem érdekli a jogállás. Szóval az nem Linuxot fog feltenni az XP helyett...

    "Esetleg azoknak, akik azt sem tudja, hogy mit jelent az, hogy XP, vagy Win7, stb, és csak klikkel egy ikonra és beírja a gugliba, hogy mit szeretne."

    Szerinted miután belőtte nekik valaki, aztán otthagyta őket, azok akik next-next-et nyomgatnának csak, ki fognak tudni igazodni rajta? Már eleve a fájlstruktúrájánál elvéreznek. Mit hova ment, hol kell keresni?! Stb.

    Szerk: közben látom szerkesztetted a némi tanulás résszel. Hát azt nem hazai sulikban fogja elsajátítani max autodidakta módon :)

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #41133696 #161 üzenetére

    Na akkor Pécs-Kertvárosban az ANK-ban általános iskolában oktatnak Linuxot. Valószínű máshol is.

    "Szerinted miután belőtte nekik valaki, aztán otthagyta őket, azok akik next-next-et nyomgatnának csak, ki fognak tudni igazodni rajta? Már eleve a fájlstruktúrájánál elvéreznek. Mit hova ment, hol kell keresni?! Stb."
    Na de egy windóz filestruktúráját se ismerik... Dokumentumok, azt' annyi.

    Linux alatt ott a Home könyvtárad, amivel teljesen jól el lehet lenni. Nézz utána kicsit a dolgoknak...
    Meg igen, nem olyan a filerendszere, mint egy windóznak, mert nem windóz.
    És?
    Miért várod tőle, hogy olyan legyen? Pont az a lényege, hogy nem az. Ha windóz lenne, kéne a fenének.
    Egy Audi sem olyan, mint egy Renault. Mégis elvannak vele az emberek.

    Kap valaki egy okostelefont, az sem olyan, mint ami előtte volt butatelefonja.

    Változnak a dolgok, de hát ez csak az OS-eknál baj.

    Amúgy a usereimnek utogatok néha win8-at - cégnél 7 a standard - attól is hüledeznek.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Bici

    félisten

    válasz #41133696 #161 üzenetére

    "Arra sem költött, nem érdekli a jogállás. Szóval az nem Linuxot fog feltenni az XP helyett..."

    És akkor ez így jó, nem is érdemes alternatívát keresni, javasolni?

    "azok akik next-next-et nyomgatnának csak, ki fognak tudni igazodni rajta? "

    Félreértetted. Azokról beszéltem, akik Windows-on sem telepítettek semmit. Fájlokat lementeni és utána megtalálni meg pont ugyanolyan egyszerű linux alatt is, mint Windows alatt.

    "Hát azt nem hazai sulikban fogja elsajátítani max autodidakta módon."

    Ki beszélt suliban való tanulásról?

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • #41133696

    törölt tag

    válasz hcl #162 üzenetére

    Használtam anno is Linuxot, meg ugye az Android is hasonló alapokon nyugszik, nekem más könyvtárakba is kellett mászkálnom (igaz nem csak netezésre meg levelezésre használtam. Voltak extra igényeim, és azokra vagy volt megoldás vagy nem.

    Értem én, hogy azoknak akiknek olyan gyenge gépük van, nyilván nincs Logitech G15 billentyűzetük, meg X-FI videókártyájuk, illetve Avermedia H727-es TV kártyájuk. Nekem viszont vannak ilyen HW-eim is és pont emiatt is esik ki a Linux. Meg mert számomra PC-n felesleges. Táblán, és okostelefonon nem WP-t használok hanem Androidot. A routereimen is GPL-es szoftver fut.

    Amiket felhoztál gépeket... vannak akik tojáskeltető kategóriának minősítik. Racionálisan nézve, azok a régi gépek, többet fogyasztanak, mint az űrtechnikás régebbi gépem. Nem veszik vissza az órajelet használaton kívül, fixen konstans értéken pörgetik a CPU-t a ventilátorokat, meg mindent ami bennük van... nem lehet őket alvómódba küldeni, de még hibernálni sem, a maximum a készenléti mód ami kb annyi, hogy a képernyőt kikapcsolja. Szóval éves szinten egy Windows árát pluszban kifizeti simán a használója csak éppen nem a Microsoftnak hanem az áramszolgáltatónak.

    Pont ezen mosolyogtam a szomszédom legöregebb gépe esetében is :)

    (#163) Bici:

    "És akkor ez így jó, nem is érdemes alternatívát keresni, javasolni?"

    Az adott ember személyiségétől és korától függ. Ha fiatal vélhetően játszik. Ha régi a gépe akkor DX 9.0c-s játékokkal, illetve XP-nél eleve csak azzal. COD2 régi gépen is szépen elfut, ellenben Linuxra nem igen van portolva.

    "Félreértetted. Azokról beszéltem, akik Windows-on sem telepítettek semmit. Fájlokat lementeni és utána megtalálni meg pont ugyanolyan egyszerű linux alatt is, mint Windows alatt."

    0-ról indítani van értelme, ez evidens.

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #41133696 #164 üzenetére

    "...Racionálisan nézve, azok a régi gépek, többet fogyasztanak, mint az űrtechnikás régebbi gépem. Nem veszik vissza az órajelet használaton kívül, fixen konstans értéken pörgetik a CPU-t a ventilátorokat, meg mindent ami bennük van... nem lehet őket alvómódba küldeni, de még hibernálni sem, a maximum a készenléti mód ami kb annyi, hogy a képernyőt kikapcsolja. Szóval éves szinten egy Windows árát pluszban kifizeti simán a használója csak éppen nem a Microsoftnak hanem az áramszolgáltatónak..."

    Ez olyan tipikus csúsztatás, amit a fanboyok szoktak írkálni. Vissza lehet vetetni az órajelet, sőt, dinamikus órajelszabályzás is beállítható, csakúgy, mint a ventillátorszabályzás is. Lehet sleep-be küldeni, sőt, hibernálni is, így nem fizeted ki a plusz áram költségét, mert nincs mit.

    https://www.coreinfinity.tech

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #41133696 #164 üzenetére

    Az Androidnak tudod mi köze van a Linuxhoz... A kernel, amivel a user nem találkozik.
    Pont a lényege veszett el biztonsági szempontból.

    Mikor is használtál Linuxot? Mert az utóbbi 1-2 ávben nagyon sok minden történt.

    "nekem más könyvtárakba is kellett mászkálnom"
    Rettenetes ;) Windózon is kell néha könyvtárakba mászkálni, és idiótább emberek még attól is behisztiznek, merhogyőeztnemtudjaaa. (Mit nem tud vajon, olvasni? :S )

    "nem lehet őket alvómódba küldeni, de még hibernálni sem"
    Akkor én mit csinálok a laptopjaimmal vajon, amikor leküldöm aludni? :U
    (A P3-ast nem lehet, de a Penya M-esek lazán ;) Meg az egymagos Mobile Sempron is, ami itt van, tud aludni, tud órajelet váltani is. Az asztali S478-as Albacomp is tudott aludni.)

    " Szóval éves szinten egy Windows árát pluszban kifizeti simán a használója csak éppen nem a Microsoftnak hanem az áramszolgáltatónak."
    Pl. egy öreg vasat kevesebbet használnak mondjuk, de új hardverre miből lesz pénze? Mertvillanyszámlára van, de a régebbi gépet megkapja kb. ingyen az ember, eseteg rokontól.
    Amúgy számold már ki, éves szinten mennyi a fogysztásklönbség egy i3 meg egy AthlonXP között :)
    Speedstep pl. Pentium M-től van. De még a P3-as mobil Intel is tudott valami hasonló energiatakrékosságot.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • cadeyrn

    aktív tag

    elementaryOS ( ubuntu 12.04-en alapul, mielőtt kérdezi valaki, LTS )
    ubuntu tweak
    PlayOnLinux
    és semmi sem lehetetlen, csak akarni kell ( nem nagyobb macera, mint szükséges regedit és tsai )

    [ Szerkesztve ]

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz #41133696 #164 üzenetére

    szerintem ha undervolting és thinkfan van linuxra, akkor csak te nem tudsz úszni, de nem a víz a hülye.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz cadeyrn #168 üzenetére

    Na megint megérkezett egy radikális linux fan :D Áruld már el, miért ilyen fantasztikus a Linux piaci részesedése a PC piacon... Ja honlapodat elnézve, amiről csöpög az OpenSource, már nem is lepődök meg...

    (#166) hcl
    "Mikor is használtál Linuxot? "

    Hát úgy 6 éve. Mert egyébként PC-n minek, ha a legtöbb hardveremhez nincs még driver sem hozzá? Pedig nem noname szarok. Logitech, Creative stb...

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #41133696 #169 üzenetére

    :D
    6 éve, azóta sok minden változott.
    Főleg a driver ellátottság.
    Amúgy a régebbi cuccokhoz pont Linuxra szokott lenni driver.

    Avermedia H7..- akárhányas hibrid kártyát én is próbáltam, de azt az Avermedia se tudta beazonosítani, és windózon sem volt hozzá olyan driver, amivel a digitális része ment volna 7 alatt.

    Na meg ha neked vannak olyan hardverid, amire a gyártó nem adott ki drivert, akkor nem annyira az OS a hibás ám... Nekem pl. a PDA-m nem megy WinXP fölött semmivel, de a tunereim is ilyenek.
    Illetve a tunerhez került be generic driver a nyócba, asszonynak ugyanilyen van, ő azon használja, katasztrofális. :D Tearingel, illetve a minősége is hol ilyen, hol olyan.

    Neked minek, OK. De mondjuk vethetnél rá néha pillantást, ahelyett, hogy a 6 évvel ezelőtti tapasztalataid alapján a magas lóról kijeletnd,hogy minek az.
    Szerintem windóz minek... Ugyanazt tudja, átlagos felhasználásra, és +20-30 ezer ft kiadás :P
    Ja, a különbség annyi, hogy én használtam a 3.1 óta az összes eddigi windózt, meg használom most is munkahelyen :( Illetve itthon már régóta Linux a fő rendszer (2008 óta.)

    Mutogatni való hater díszpinty

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz #41133696 #169 üzenetére

    6 év alatt sok víz lefolyt a Dunán, többek között ma alig találsz olyan eszközt, amit a linux nem ismer fel helyből. ( van kivétel, pl. CANbus cuccok, de ahhoz win7 driver sincs... )

    Talán ideje lenne újrapróbálni egy linuxot, szarkazmus nélkül mondom. Pár hét múlva jön az Ubuntu 14.04, az eddigiek alapján szinte mindenben - áltagfelhasználónak - ugyanaz a kaliber, mint a Win 8.1 vagy az OSX. Pendrive-ról bootolj be egyet, és nézd meg, mit tud önmagában, minden program nélkül, ma, 2014-ben.

    A honlapomat örülök, hogy nézegeted, sok tanulnivaló van ott, hidd el.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz joysefke #21 üzenetére

    "Mellesleg magánemberként aki eddig nem váltott XP-ről, az nagy ívben leszarja a támogatás lejártát."
    Szerintem ha egy felmérést csinálnál, valószínűleg az jönne ki, hogy az XP-t használók 90+%-a nem is tud arról, hogy ilyen csúnyaság történik a közeljövőben az XP-vel. Ha meg valaki ezek nagy részének Linuxot rakna fel, akkor gond nélkül használná tovább a gépét.

    (#33) morgyi
    Réges-rég van rá megoldás.

    (#35) adamka16
    Regedit-nél sokkal egyszerűbb: ki kell kapcsolni az automatikus frissítést, az IE novemberi (vagy tán decemberi) patch-ét kell külön letölteni, telepíteni, visszakapcsolni az automatikus frissítést, és reboot. Utána öröm és bódottá!

    (#42) Findzs
    Mondjuk ha a fel nem rakott foltokkal be nem foltozott lyukak miatt kb. ementáli típusú tökéletes botnet-alanyt akarsz a gépedből, akkor jó így.

    (#61) GoodSpeed
    Egy átlagdisztró egy átlagfelhasználónak egészen olyan, mint az XP. Ez a Mintre különösen igaz, amint az is, hogy kami nem általánosságban a Linux-világot ajánlotta, hanem egy konkrét disztró egy kiadását, így mentesítve a döntési kényszer és felelősség alól a júzereket.
    Az meg marketingsületlenség, hogy 13 év után ripsz-ropsz egyik hónapról a másikra hirtelen annyi ellenőrizni való lett, ami ennyire belassította a rendszert. Egyszerűen elk.rták a lassító algoritmust, így egy "kicsit" túllőttek a célon.
    Egy júzer sem az XP, sem a 7, sem a 8 fájlrendszerét nem ismeri. A mappastruktúrát, azt igen. Ha már használta egy ideje. Ha meg valamelyik Linuxszal tette ezt, akkor meg azt ismeri.
    De mi is bonyolult egy Linux mapparendszerében? A Home/Saját mappa mit is takarhat, mint azokat a mappákat és fájlokat, amelyek hozzám tartoznak? A rendszermappákat és fájlokat meg szerencsére plusz adott adminjog nélkül nem is tudja b.sztatni, nem úgy mint az alap rg-jogú felhasználó XP-n. Vagy még tán Win7-en is. Amúgy egy ilyen hétköznapi júzer csak úgy saját magától hogy is igazodna el a Windowsok mapparendszerében? Nyilván leírás alapján fog navigálni, ahogy ezt Linuxon is teszi, ha arra van szüksége.

    Érdekes. Lecsukom a (lent leírt) gépemet, alszik, pm-hibernate parancsra hibernálódik. Miről beszélsz?

    (#133) Joci10
    Szerintem nincs baj a dual-boot-tal, mert egy élő menekülőút még mindig marad, bár veszélyes.

    (#140) anulu
    A fogyasztói társadalom tökéletes szószólója vagy.

    (#143) hcl
    Nekem konkrétan M530-as van, immár 2GB rammal. Lubuntu 12.04 vígan fut.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #41133696 #169 üzenetére

    Tudod mikor a w7 esemenykozpont vagy mi kozli az audigy hangkarimra hogy nem tamogatott hw es vegyek ujat, akkor azert par kor anyazas lemegy bennem, majd felteszem a wu-s csak stereo driver helyere a daniel-k drivert, amivel vegre mukodik. Ugyanez linux alatt annyi, hogy csak mukodik tok magátol es kesz.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #41133696 #164 üzenetére

    Ha meg csak úgy áll magában, akkor a CPU használat nagyjából a nulla szintre megy le.

    "honlapodat elnézve, amiről csöpög az OpenSource"
    Sátán! Máglyára vele! Rád lehelte az OpenSource-t, így neked is szükséged lesz egy kis megtisztulásra, hogy utána nyugodt lélekkel fizethesd tovább az MS-adót. :DDD

  • petipetya

    nagyúr

    Ezen a mappa rendszeres dolgon azóta nevetek, amióta először leírták. :DD

    Dokumentumok, Képek, Letöltések, Videók, Zenék stb. - a nevük mindent elárul és ugyanúgy ott vannak az alap fájlböngészőben (a baloldali sávban), mint a win alatt.

    Ebből látszik, hogy aki leírta, annak fogalma sincs miről beszél, csak próbált valami fogást találni egy általa nem ismert rendszeren.

    Persze majd jön a duma, hogy nem erre gondolt, hanem a /home, /user, /etc stb. szerkezetre. Ezt megelőzöm azzal, hogy lényegtelen egy átlagember számára, ahogyan a system mappa is a win alatt.

    [ Szerkesztve ]

    "nincs rá lezsóidő"

  • #41133696

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #173 üzenetére

    Hát egyrészt az Audigy régebbi darab mint az X-FI XtremeMusic.

    Audigy 2 topicja 2002-ben indult itt a fórumon.

    Az én XtremeMusic kártyám is még PCI-os és 2006-os, aztán van hozzá Windows 8.x gyári Creative Driver. Lehet persze, hogy Windows 9-hez már nem készítik majd el. Amúgy az rémlik, hogy már a Vistánál gond volt az Audigy kártyákkal.

    3D/EAX hangzás Windows Vista rendszeren

    Na most nem tudom mennyire ismered az X-Fi XtremeMusic-ot. Ez az a kártya ahol Windows alatt van egy ilyen:

    "Mielőtt a Windows rendszerhangjain kívül bármit meghallgattunk volna az X-Fi-vel, szemügyre vettük az üzemmódváltó kapcsolót, amely újdonságként jelenik meg a Creative hangkártyakínálatában. Az X-Fi annyira bonyolult processzor, hogy programozók az erőforrások megfelelő csoportosítása érdekében kénytelenek voltak a különböző feladatköröknek megfelelően paraméterezni. Ennek megfelelően jöttek létre az „Entertainment”, „Audio Creation” és „Game” üzemmódok, melyeket egy látványos panelen keresztül kapcsolgathatjuk kedvünkre."

    Linuxon ez sem volt elérhető (legalábbis amikor néztem)

    Királyok zenésze, zenészek királya

    (#170) hcl:

    "Avermedia H7..- akárhányas hibrid kártyát én is próbáltam, de azt az Avermedia se tudta beazonosítani, és windózon sem volt hozzá olyan driver, amivel a digitális része ment volna 7 alatt."

    Hát nem mindegy hogy melyik, én azt hiszem csak 8 alatt próbáltam ott nem volt vele gond. HDMI-n keresztül jön be neki az STB jele.

    "Na meg ha neked vannak olyan hardverid, amire a gyártó nem adott ki drivert, akkor nem annyira az OS a hibás ám..."

    A gyártók általában azért nem készítenek Linuxra saját drivert, mert a PC-s piaci részesedés alapján úgy ítélik meg, hogy nem gazdaságos. Ha meg is teszik, kiadnak egy forráskódot, aztán úgy fordítja rá a felhasználó ahogy akarja.

    A 6 évet az alapján írtam, hogy kb mikor volt nálam dual-bootban rendszeresen fent. Utána még telepítgettem a szomszédnak :)

  • #41133696

    törölt tag

    válasz petipetya #175 üzenetére

    Ember, rajtad kivül mindenkinek egyértelmű,hogy nem a home könyvtárral van a gond.

    Az aki PS-t használna már nem lehet átlag ember?
    https://petermolnar.eu/linux-tech-coding/photoshop-cs5-under-linux/

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #41133696 #176 üzenetére

    Van xfi-m is, de az a win alatt az sw rétegek miatt gyak rosszabbul szòl, mint az elődje, lásd becsapós crystalizer funkció.
    Az üzemmód váltást linux alatt mar nem próbáltam a wines alkalmatlansaga miatt, mert mindket rendszert hasznalom.

    Az előbbivel arra akartam utalni, hogy win alatt ahhoz irnak drivert amiben van üzlet, linux alatt meg amihez tudnak. Ez utóbbi már sokkal jobb, mint régen.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #41133696 #176 üzenetére

    "Hát egyrészt az Audigy régebbi darab mint az X-FI XtremeMusic."
    Attól még lehetne support ozzá. Linuxra sem írt senki drivert rá, mégis működik vele.

    "A gyártók általában azért nem készítenek Linuxra saját drivert, mert a PC-s piaci részesedés alapján úgy ítélik meg, hogy nem gazdaságos."
    Ettől még nem az OS hibája, hogy nincs, a MS rendszerekre sem a MS írja a drivereket. Pont.
    Az is elég nagy szó, hogy emberek nvidia open drivereket írnak.

    "A 6 évet az alapján írtam, hogy kb mikor volt nálam dual-bootban rendszeresen fent. Utána még telepítgettem a szomszédnak :)"
    Aha, meddig? :D

    "Hát nem mindegy hogy melyik, "
    Hát mondom, ami nálam volt, arra konkrétan az Avermedia magyar képviselete is csak nézett, hogy ez mi.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #41133696 #177 üzenetére

    De most ne egy alapvetően nem Linuxra írt program Linuxra küszködését hozd fel ellenpéldának! Inkább olyat, ami minden rendszerre egyformán könnyen telepíthető csomagban van. Úgy fair.
    Amúgy ha tüzetesen megnézed, pont, hogy a Windows registry hozzáidomítása a Linux környezethez.

    [ Szerkesztve ]

  • Syl

    nagyúr

    válasz hcl #179 üzenetére

    Ismered az ultimate igazságot:
    Ha egy eszköz nem megy windows alatt, akkor ott a hardver gyártója a hibás.
    Ha linux alatt nem megy, akkor pedig a linux a hibás.
    :U

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz #41133696 #177 üzenetére

    A Photoshop egy félmillió forintos program, átlagember nem tudja megvenni, hacsak nem termel vele pénzt. ( Programot meg ne lopj, azok az idők már nem menők ). Ha muszáj megvennie, akkor munkáról beszélünk, amire célgép kell, és ott tizedleges szempont az oprendszer, mert egy adott, másik elemhez ( program, vas, stb ) kell igazítani.

    Amit én leírtam, arról szól, hogy ha valamiért neked nagyon kell Office, Photoshop, stb. olyan program, amit soha nem írtak meg linuxra és valamiért pont arra van szükség ( pl. 10 évvel ezelőtti file-okat megnyitni ), akkor még az sem lehetetlen linux alatt.

    Az egész téma arról szól, hogy egy áltagember számára filmezni, böngészni, levelezni, chatelni, stb. a linux messze sokkal jobb, már csak security szempontból is.
    ( Mielőtt kioktatsz, hogy nem is: https://www.gov.uk/government/collections/end-user-devices-security-guidance )

    És egyáltalán nem ártana a "csak klikkelgetni kell" hozzáállás helyett a "talán értem is, mi történik" irányban mozdulni, így 2014-ben. ( Olvastam erről egy zseniális írást pár hónapja, nem találom sehol :( Ha meglelem, belinkelem )

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz cadeyrn #183 üzenetére

    Na na na, én már egy éve akarok az utolsó bekezdésben taglaltakról írni, nem lopni a témámat :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Bohus

    aktív tag

    Az írás címe aktuális témára utal, és bár az alcímek kevésbé passzolnak a tartalomhoz, összességében bátorítást és hasznos segítséget nyújthat a telepítésben azoknak, akik Mint-re szeretnének váltani a közeljövőben.
    Én a Mint Xfce verzióját használom egy pár hónapja, egy - már az újabb Windows (64bit) verziók miatt nem támogatott - scanner miatt kellett feltennem Linuxot. Megszoktam, megszerettem, most már túlnyomórészt a Mint-et használom. Aki valóban lecserélni szeretné az oprendszerét (és nem párhuzamos win-linux használatban gondolkodik) annak számolnia kell azzal, hogy egyes win-es alkalmazásokról le kell mondania, mert vagy nincs belőle linux verzió, vagy wine-al sem kelthető életre. Emellett az átállásnak lesznek nehéz pillanatai, mert bár alapból egy "out of the box", vagyis jól használható rendszert nyújt a Mint, de az egyéni igényekhez szabás igényel némi időt és elszántságot. Szerencsére a Mint a legeltejedtebb Linux disztró, jó támogatással, így szinte minden felmerülő gondra talál az ember megoldást.
    Érdemes előre tisztázni, hogy mire szeretnénk használni a gépet, és ehhez mit tud nyújtani a Linux. A hardcore gamer, a CAD-ben dolgozó mérnök valószínűleg nem a Linuxban fogja megtalálni álmai oprendszerét - persze erről nem a Linux tehet, másrészt itt is akad kivétel -, de egy átlagfelhsználó, akinek a tevékenysége főképp böngészésre, netes kommunikációra, irodai munkára és multimédiára korlátozódik, az ingyen hozzájuthat egy olyan rendszerhez, ami erre a feladatra tökéletesen alkalmas, és egyes területeken még többet is nyújt, mint a korábban használt Windows verzió.

    A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz hcl #179 üzenetére

    "Attól még lehetne support ozzá. Linuxra sem írt senki drivert rá, mégis működik vele."

    Lehetne, de ilyen már csak ez a fránya kapitalizmus. Nincs üzleti érdeke. Általában amúgyis az olcsóbb kártyák supportja szűnik meg.

    "Ettől még nem az OS hibája, hogy nincs, a MS rendszerekre sem a MS írja a drivereket. "

    Most mindegy, hogy az OS-é, vagy a nép tömegeké akik miatt nem tudott magának akkora részesedést elérni, hogy a gyártók rá legyenek kényszerítve arra, hogy megírják a drivereiket rá. Ha ugyanannyi PC-n lenne Linux mint Windows, szerinted nem lenne minden valamire való hardverhez driver? Dehogynem.

    De nincs,és ennek oka van. A Netbook láznál volt egy kis remény, hogy majd megdobja.

    Tulajdonképpen arról van szó, hogy nincs piaci PC-s részesedés, nincs driver... nincs driver, van helyette elégedetlen és kiábránduló felhasználó, vagyis az sincs, mert megpróbálja aztán utána hagyja a picsába.

    "Aha, meddig?"

    Hát fent volt hónapokig tartalék rendszernek csak nem nagyon használtam. Ja a Mandrivánál volt az, hogy az X-FI XtremeMusic, szólt. Sztereóban. Nyilván azért vettem, hogy 5.1 helyett 2.0-ban szóljon :)

    "Hát mondom, ami nálam volt, arra konkrétan az Avermedia magyar képviselete is csak nézett, hogy ez mi."

    Ez több dolog is lehet, pl ilyesmi, mint az alaplapi PCI-E slot nem volt jól illeszkedően benne a kártya, vagy egyszerűen Hardver hiba.

    Igaz, nem Windows 7-en hanem Windows 8.x-en (jelenleg 8.1)

    Ha friss Windows-nál isaz volt a helyzet és még garanciális is volt, mehetett volna vissza a szervízbe.

    (#180) tomtyi : Jó igaz, de volt annó a Vista idejében ez a forgatható kocka effekt, na ahhoz is kellett mókolni (most nem jut az eszembe már a neve, elég régen volt). Mondjuk megcsináltam :)

    (#178) CPT.Pirk : Nem mindegy milyen X-Fi, mert például az X-FI XtremeAudio hardveres gyorsításra képtelen hulladék volt.

    (#183) cadeyrn: Rendben így van, az drága program. Viszont sok munkavállaló van rákényszerítve, hogy MS Office dokumentumokkal dolgozzon. Na most az Office 365/2013 már képes OpenDocument fájlformátumba is dolgozni, de a legtöbb helyen még Office 2007/2010 van amik nem. Ha meg valahol Office 2013/365 van akkor előszeretettel használják a saját Microsoft féle fáljformátumot, mert maga a választóképernyő is erre ösztönöz. Hazamegy a fickó, LibreOffice-ban meg neki kezd alkotni aztán látja, hogy megnyitni megnyitja csak formázási meg egyéb stilisztikai gondok vannak, és mindjárt elbizonytalanodik, hogy ezt most akkor így folytassa, vagy inkább majd a munkahelyen túlórázik.

  • #41133696

    törölt tag

    Ja elolvastam a Chipes "Használjuk tovább az XP-t" beharangozójú ,amjd a 104. oldalon Mindörökké XP című írást!

    A kedvencem, hogy a borítón ez áll: "A Microsoft magára hagyta. Így lesz mégis naprakész!"

    Na most ez egy Nejlonos újság. Az újságosnál valszeg ki sem lehet bontani, láma megnézi ezt megveszi, aztán otthon a 104. oldalon rögtön letaglózzák, mert közlik vele, hogy "Félreértés ne essék: a Windows XP-t biztonsági frissítések nélkül használni életveszélyes". Az pedig ugye áprilistól nem lesz, akkor miről beszélünk ?:D

    Utána megy egy kis terkó "XP - de biztonságosan!" címszó alatt, hogy a következő oldalon már ékes nagy betűkkel ez álljon: "Masszív védelem"

    Kitér rá, hogy Avira, Eset, Kaspersky, Symantec és maga az MSSE is még egy évig támogatja, így azt a látszatot kelti mintha a biztonsági frissítések nélkül is ezzel, meg a "kizárólag megbízható szoftverek" bekezdésben taglaltak biztonságot nyújtanának. Kevés ilyen ellentmondásos cikket olvastam. Egyik bekezdésben felépít valamit, másikban meg lebont...

    A csoda fegyver pedig ez: biztonsági kockázatok csökkentésére szolgáló Enhanced Mitigation Experience Toolkit eszközkészlet

    :DDD

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #41133696 #186 üzenetére

    "A Netbook láznál volt egy kis remény, hogy majd megdobja."
    Volt egy kis hiú ábránd. Aztán az MS az akkor már boltban nem árult XP-t gyorsan töredékáron adta a netbook-OEM-eknek, nehogy megtörjön a vendor lock-in állapot. Éppúgy, ahogy most a Windows következő verziójának ingyenes vagy alig pénzes verziójáról susmorognak hasonlóan OEM-viszonylatban.

    Nincs driver, nincs piaci részesedés. Így is lehet. Mire normálisan elindultak a grafikus Linuxok, már majdnem 15 éves egyeduralma volt az MS-nek. Utóbbi csak akkor tört meg, amikor az eszköz változott, a PC mellett, helyett előlépett az okosteló, tablet.

    cadeyrn írott válaszod meg jól példázza az MS technikáit. Egy ilyen évi 21 milliárd dollár profitot termelő T-Rexszel hogy is szállhatna harcba egy opensource alapítvány? Még a követhetetlen, 5-6 bibliányi oldalszámú OOXML szabványleírását is át tudta nyomni.

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #188 üzenetére

    Vagy ha olyan cég áll mögé mint a Google (Chrome OS és Android). Csak a Google a Chrome OS-t nem teszi széles körben elérhetővé, és bár volt pletyka, hogy a két rendszerből egyet csinál, egyelőre azt is cáfolták.

    Aztán ott van még a SteamOS, ami szintén Linux alapú, de olyan HW követelményei vannak jelenleg (•- UEFI bootolás támogatása) aminek még a korszerűbb gépem alaplapja sem felel meg :)

    Az OpenDocument fájlformátumok elterjedése az olyan hátrányos helyzetű országokban, mint amilyenek a Kelet-Közép Európai országok is, kívánatos lenne. A Hajdú-Volánnál már OpenOffice-t (is) használnak.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #41133696 #186 üzenetére

    Persze, de olyat ki vesz meg? :) Ez valamelyik Fatality kártya, ha jól nézem a 2005-ös, SB0460. Olcsón szereztem egy vásárban.
    Egyébként sajnos az a jellemzője a kártyának, hogy Crytaliser nélkül doboz hangja van, vele meg normális, csak úgy meg nem azt kapod, ami a felvétel volt.

    Amúgy 2008-ban kiadta a Creative a drivert hozzá Linux alá is, így nem kizárt hogy működik a módváltás is benne, bár nem tudom mi szükség lenne rá. A más hangrendszer felépítés miatt egyszerűen jobban szól ugyanaz a hangkártya Linux alatt, mint egy nem Wasapi (vagy ilyesmi) képes gyári driverrel Windows alatt.

    #189: a SteamOS még béta, de január óta már megy sima alaplapon is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #41133696 #186 üzenetére

    Ember :D Az egész Linux nem az üzleti érdekekről szól, és faszán működik :D
    És általában születnek nyílt forrású driverek, csak idő kell neki. Csak max. te sértődsz be azon, hogy van pár olyan hardvered, ami nem megy Linuxon. Ez széles látókörre vall.
    Nekem is van egy csomó, ami windózon nem megy...

    "Hát fent volt hónapokig tartalék rendszernek csak nem nagyon használtam. "
    Ja, az hatalmas tapasztalat.

    "Ez több dolog is lehet, pl ilyesmi, mint az alaplapi PCI-E slot "
    Persze, az Avermedia azért nem tudta azonosítani fénykép alapján.
    A kártya felismerhető volt, de a windózos drivere, ami hozzá volt, nem működött nyóc alatt, és nem tudtam, mi az id-je, ha már a Linux modul nem tudta felismerni, mert nem ismerte azt az id-t.
    Ilyenkor a kártya pontos típusa alapján ki lehet találni, mit kell átadni a modulnak, de a pontos típus híján nem tudtam.
    Windózon meg az Avermedia egy másik kártyájához adott driver felment, de a kezelőprogija nem.
    A kártya apósjelölt gépében hibátlanul ment, csak amikor megszűnt az analóg adás, vett egy csak digitálist. Nekem meg analóg kábeltévém van.
    Garanciális, az akkor már régen nem volt. Amúgy A16AR-nek hazudta magát, de nem az volt.

    "Na most az Office 365/2013 már képes OpenDocument fájlformátumba is dolgozni, "
    Hatalmas fejlődés, hogy a MS végre tudomásul veszi más cégek fileformátumait is :) ODF mióta van? 8-10 éve minimum.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • robogos10

    aktív tag

    Ezt nem értem!
    Miért kell elriasztani az xp szeretőket?
    még 3-4 év múlva is lehet használni a régi progikkal!
    Az hogy most épp nem a Nero 123,578 verzió fut a gépen hanem csak a 13 szerintem ki lehet bírni ha éppen nincs pénz arra hogy fejlessze valaki a régi szeretett és stabil gépét :)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #41133696 #189 üzenetére

    Az Androidot inkább nagyjuk. Attól nem lesz Linux, csak mert a virtuális gép alatt Linux kernel fut. Ennyi erővel a gépemen futó Ubuntu is Windows, ha a VBoxban éppen Windows futtatok. Pedig, ugye, nem az. :DDD
    A Chrome OS is inkább fehő alapú.
    Összességében a Google jóval többet használ a Linuxból, mint amennyit hozzátesz. Nagy eséllyel ők is csak annyit, amennyi a virtuális gépük korrektebb futtatásához kell. Tavaly szeptemberi adatok szerint alig 2,4%. Mennyi Androidos telót és tabletet is adtak el? És mennyi a Google bevétele az Android után (nyilván az appokból, nem magából az Androidból)?
    Google and Samsung soar into list of top 10 Linux contributors

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz robogos10 #192 üzenetére

    Lehet, csak nem érdemes. Azt ugye tudod, hogy megszűnik a támogatás rá? Szóval lehet használni, csak tegyék meg azt a szívességet a többi ember érdekében, hogy netre már nem mennek fel ezekkel a minden téren elavult oprendszerekkel.

    A fejlesztés meg nem pénz kérdése, erről szól a cikk.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz #41133696 #186 üzenetére

    Hát fent volt hónapokig tartalék rendszernek csak nem nagyon használtam. Ja a Mandrivánál volt az, hogy az X-FI XtremeMusic, szólt. Sztereóban. Nyilván azért vettem, hogy 5.1 helyett 2.0-ban szóljon :)

    Gondolom nem állítottad át a pulse daemon.conf-ban a default csatornák számát 2-ről X-re. Nekem is volt ilyen gondom külső Audigy NX-el, kellett is az első Google találat.

    Az Office file-formátuma egy zárt, bináris szar. Szerinted a nyugat-európai hivatalok viccből állnak át egytől egyik opendocumentre?
    De már mondtam, a munka más. Itt, most az átlaguserről beszélünk, még mindig.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz hcl #191 üzenetére

    De azért van nekünk SUSE enterprise is valamiért. Ha már support kell.

  • anulu

    félisten

    válasz cadeyrn #183 üzenetére

    "És egyáltalán nem ártana a "csak klikkelgetni kell" hozzáállás helyett a "talán értem is, mi történik" irányban mozdulni, így 2014-ben."

    elhanyagolható azoknak a száma, akiket érdekel. a többiek használni akarják, minél egyszerűbben. engem sem érdekel, hogy a plazma TV hogyan készül, filmezni akarok.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • D1Rect

    félisten

    válasz anulu #198 üzenetére

    Remélem azért szerelő dugja be a konnektorba a TV-t, mert kb. ilyen alapvető szintűnek kellene lennie egy program feltelepítésének is.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz robogos10 #192 üzenetére

    Azért, mert nem hiányzik senkinek egy többmillió számítógépet összekapcsoló botnet, mert ha az nekiáll vmi "munkának", akkor nincs, ami megállítsa.

    Senki nem mondta, hogy nem lehet április után használni az XP-t, de erősen ellenjavallt, a Linuxra váltás viszont pont arról szól, hogy nem kell költened, csak rendszert kell cserélned.

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák