Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz csongi #181 üzenetére

    Valószínű egy EEPROM flaget billent be (ha nagyon figyelni akarják) de kérdéses, hogy egy döglött kártyán hogy olvasod ki ;]
    Szerintem egyszerűen nem figyelik és belefér, ha egy-egy user erroros átcsúszik. Vannak olyan kártyák, amikre akkor is érvényes a gari, ha bordát cserélsz rajta, és ezek nem a low power szériásak, hanem a villanybojlert kiváltók, és ott ki nézi, hogy a szarul felrakott borda miatt főtt-e meg, a tuning tette tönkre vagy gyárilag volt hibás? Egy 200e+-os kártyánál az ember a gariztató arcába vágná erőből, élével, ha benyögné: nem garis mer' miszerintünk húzva volt. (emlékezzünk a "szerviz szerint beázott a telefon ezért nem garis, közben nem is látott vizet" történetekre)
    Mellékesen én meg jártam úgy gigabyte kártyával, hogy gari után 2-3 hónappal nem szólalt meg többet, és szétszedéskor láttam: a borda felfeküdt egy kondenzátorra és a GPU fele nem hogy nem érintkezett bordával, még paszta se jutott...
    Akkor egy másik állítólagos trükk, hogy kicsit megmikrózod, és akkor megdöglik annyira, hogy ne működjön, de külsérelmi nyoma nem lesz. Na ezt speckó doziméter nélkül meg nem mondod.
    És akkor mi van, ha olyan házba teszed, ahol nincs légcsere és "természetes úton" fő meg, de nem 5 perc alatt, hanem fél-egy év alatt döglik meg valami a megnövekedett terhelés miatt?

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák