Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #103 üzenetére

    Hát persze, egy ladikot ugyanúgy stabilizálni lehet mint egy óceánjárót.... várj, mégsem.

    Miért is nem? :F
    Miért is lenne stabilabb, ha nagyobb lenne?

    Amire én gondoltam annak csak azt kéne megakadályoznia hogy felrobbanjon. Amihez mindössze annyit kéne elérni, hogy a hajtóanyag vezetékek ne törjenek el.

    Meg a tartályok sem, amelyek mint említettem, igencsak vékony aluötvözetből készültek. Ez a probléma a hálóval, hogy elég rugalmas legyen, hogy ne okozzon komoly kárt a rakétatestben, és ugyanakkor elég erős, hogy mégis megfogja, de közben ne égjen el a leszálláskor fellépő hőhatások miatt, és persze az sem baj, ha a sós vizet jól bírja...

    De még egyszer: szerinted annyira nyeretlen kétévesek ülnek a SpaceX-nél, hogy ha egy ilyen megoldásnak lenne értelme, akkor nem próbálnák meg alkalmazni?

    A rakétatest egyébként sem a legdrágább komponens.

    A SpaceX célja az, hogy a fokozatot ne kelljen felújítani. Magyarul csak max. letakarítják, ellenőrizik, hogy minden működőképes-e rajta, majd megy az összeszerelő csarnokba, hogy rászereljék a második fokozatot és a hasznos terhet, hogy aztán már mehessen is az indítóállásra.

    Nem számolnak azzal, hogy majd a visszatéréskor így-úgy megsérült fokozatot szétszerelik, hogy majd másik fokozatban felhasználják az alkatrészeit.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák