Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz b. #31 üzenetére

    Tökéletesen megértem az álláspontod, lévén én is nemsokára negyven leszek, és nagyja ugyanez, 3 műszak és orosz nyelv, de (és semmiképp nem negatív értelembe értve rád): ami leginkább 'átjön' ebből, az a kifogások keresése. Félreértés ne essék, én sem tudok igazán angolul. Az egyszerűbb szövegeket megértem, a nagyon egyszerűeket valamennyire hallás után is (sokszor a sebességgel van bajom mintsem a szöveggel), és társalgás csak igen-igen-igen szűk keretek között menne (passzív szókincs ugye, ha angolul látom tudom, visszafele meg nem jut eszembe).
    Én úgy gondolom, a mostani internetes világban, ahol mindenhonnan ömlik az angol és azt nem lehet megszerezni amit az ember nem akar, nem lehet kifogás, hogy nyelvtanár ennyibe-annyiba kerül. Persze vannak dolgok amiknél nem lehet kikerülni, de sok minden megvan online is.
    Két dolgot tudok ajánlani amit érdemes kipróbálnod. Egyik az Oxford Bookworms könyvek, ezek könnyített olvasmányok, 400-2500 szókinccsel, 6 lépcsőben. A másik a Villám angol, a kezdő csomag eléggé szórakoztató ahhoz hogy hallgassa az ember :)
    Persze az ennyire összetett játékoknál én is jobban szeretem ha magyarul játszhatok, nagyon sokat dob az élményen hogy nem angolul kell kibogaráznom a szöveget, ami rengeteg idő :), úgyhogy szintén azt tudom mondani amit a végén írtál: köszönet érte.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák