Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz #72042496 #32 üzenetére

    de tényleg: régen kész volt nagyjából a motor, a tartalom nem volt még teljes, de kiadták pl hónapokkal a megjelenés előtt a demót, ami tartalmazta kis töredékét a teljes tartalomnak... ha rendben volt, akkor alig bírtuk kivárni a teljes verzió megjelenését és jó volt így... anno a demo keltette a hájpot, mert nem volt annyira elterjedt még a net, hogy lehessen rá érdemben építeni...

    most pedig: demo alig van, helyette hájp (teaser, trailer teaser, teaser trailer teaser, stbstb), feljavított ingame screenshotok, drm, dlc, accounthoz kötés, mikrotranzakciók és a többi :( ha meg nem jók az eladási mutatók, akkor mindent ráfognak a warezra és a fórumozók negatív hangvételére... ez egyszerűen katasztrófa

    a másik meg: ez az előrendelgetős/kickstarteres dolog megint bicskanyitogató... megértem az előrendelést, ha pl. a bugatti 2014-es modelljéről van szó és az ügyfél egyedi elvárásai alapján rakják össze, de játékfejlesztésnél??? amelyik cégnek nincs pénze arra, hogy fejlesszen, akkor minek "él" a piacon? (azért, hogy beetessék a népet és ők is gyorsan meggazdagodjanak, ha már annyi fejlesztőnek ez bejött?) én sem kezdek el ingatlanokkal üzletelni, ha nincs pénzem... úgy érzem, hogy a természetes kiválasztódás ráférne már a játékpiacra, hogy kevesebb cég fejlesszen, viszont minőségben javuljanak... (ha pedig kis cég akar betörni a piacra és jó ötlettel próbálkoznak, úgyis megvan az esélyük)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz #72042496 #41 üzenetére

    +42: igen, rengeteg benne a pénz és minél többet, minél gyorsabban akarnak kiszedni belőle :K igyekszem én is csak azt megvenni, amiről tudom, hogy nagyon jó és évek múlva is előkerül, de ezek nagy részét főleg konzolra sikerül beszerezni, fenntartva a lehetőséget a könnyebb eladásnak, ha esetleg mégsem jönne be :K ezt viszont majd jól megölik azzal, ha következő generációnál a használtjáték-piacot megölik... ha így lesz, akkor marad pc (többek közt) diablo3-ra, konzolból meg megmaradok ennél a generációnál és ennyi...

    ui: ez az "előre meghitelezés" meg fura, mert anno az id-t meg kellett hitelezni? vagy a m$-t, blizzardot, esetleg az epic-et?

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák