Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz b. #27 üzenetére

    Akinek nincs pénze rá, az gyűjtsön. Vagy úgy jár, mint mostanában 10-ből 6 ember. Szépen mutat a batár TV, de igen ciki, amikor jönnek és viszik.. Ha nekem nincs meg a pénzem valamire, - amit már sokkal előbb kinézek, elemzéseket, felhasználói teszteket, tartós teszteket olvasok el róla - akkor addig nem veszem meg, amíg össze nem güriztem rá az árát. Én nem az az ember vagyok, aki tőled hitelre venne bármit is. A másik. Ha 6 termékből öttel rossz tapasztalatod van, azt nem nevezném előítéletnek, hanem pont annak, ami - azaz tapasztalatnak és köszi, de többet abból inkább nem kérek. Még akkor sem, ha kurva olcsó. Az hogy valami olcsó ebben a szegmensben, többnyire oka van. Valamin spórolni kell és ez a minőség rovására megy. Elektronikai iparban dolgoztam több, mint 10 évet, napi szintem láttam a beültetendő alkatrésze listát az adott termékről. Elég szépen látszott, hogy ki hol spórol. Én egy szóval sem azt mondtam, hogy te ne vegyél Hyundai tv-t. Ha neked ez kell, akkor vedd meg ezt.

    "Nem igazán hordják vissza , hogy gond van velük, szemben más ismert márkákkal."
    -Ez azért is érdekes, mert elvileg (amennyire én tudom, a lakhelyünkhöz közeli elektronikai üzletekben, de még egy épületgépészeti szakáruházban is) a készüléket, ha a vevő megvette és a garanciaidő alatt problémája adódott vele, a legközelebbi, területileg illetékes szakszervizbe viszi vissza, nem pedig oda, ahol megvette. Miután a HP notim betérdelt, nekem is el kellett vinnem Pécsre, nem az üzletbe vittem vissza. Persze ettől lehetnek eltérő gyakorlatok, de nem látom értelmét. Az üzlet nem szerviz, nem tudja megmondani, mi a baja a készüléknek, de nem is az a feladata. :U

    [ Szerkesztve ]

  • KisDre

    senior tag

    válasz b. #27 üzenetére

    Hitelre való vásárlást soha a büdös életbe nem fogom megérteni :\ Már mint ha pl egy tévéről van szó. (Egy laptop más, ugye munka-tanulás...)

    KisDre.artstation.com

  • Geller72

    veterán

    válasz b. #33 üzenetére

    Ez kurvára nem halandzsa. A halandzsa az, amikor az üzletben rábeszéli az eladó a vevőt egy hitelre. Na látod, az a halandzsa. A kedves vevő meg annak ellenére belemegy egy - akár több éves törlesztőbe, hogy azt sem tudja, mi lesz holnap, lesz e munkahelye, nem hogy mi a franc lesz két év múlva. Talán lehet, hogy pont én vagyok az, aki nyitott szemmel jár, nem gondolod? Azért is tartunk itt, ahol tartunk, mert a sok ember felelőtlenül belement olyan hitelekbe, amit végül valamilyen (akármilyen, tök mindegy) okból nem bírt fizetni.

    "Az emberek elég nagy része csóró vagy létminimumon él. Ha beszarik a TV, akkor venni kell"

    -Látod-látod, kettőn közt te vagy az, aki nem jól látja. Ha ugyanis beszarik a tv, de nincs pénzem, akkor nincs tv-m. Ennyire kibaszottul egyszerű. A TV baromira nem létfontosságú, sokkal inkább századrangú dolog. Nekem pontosan ilyen okokból kifolyólag 9 évig nem is volt. Én eléggé sokáig voltam csóró ahhoz, hogy tudjam értékelni a szabadságot, a választás lehetőségét és fontossági sorrendet tudjak tenni. Akár hiszed, akár nem. És kettőnk közül nem hinném, hogy én lennék a szűk látókörű, amiért így gondolom. Pontosan, azt látom, hogy emberek kínlódnak a mindennapokban, de nem képesek megfelelő döntést hozni, hanem szinte mindig rossz döntést hoznak és soha nem keverednek ki ebből a spirálból. Én elhiszem, hogy a kereskedőnek, és a banknak a te felfogásod a megfelelő, de ettől még az én szemszögemből, a vevőéből bizony nem. Elég egy baleset, ami után hónapokig nem tudsz dolgozni és mindened elúszott, érted? Mindened. Lehet, hogy önhibádon kívül, de akkor is véged. Előre kell gondolkozni, nem pedig csak addig, amíg hazahozzák a TV-t.

    "Ismerek egy vásárlót ,aki azt mondta ,hogy mikor megvették, éjjel a gyerekek nem feküdtek le,mert akkora nagy szám volt nekik, hogy sport műsort néztek rajt, meg bármit, mert élvezték ( egy 32" Samsung volt)"
    -Az újdonság varázsa, semmi más. Ebbe bármit is belemagyarázni hülyeség. Épp ilyen hatást vált ki egy játék, egy pakli kártya annak, aki értékeli, akinek új. De ez egy múló dolog. Csak ezért hitelbe verni magát valakinek nem hogy meggondolatlanság, hanem annál sokkal nagyobb hiba.

    "Esetleg tágítsd ki a szűk látóköröd és rájössz hogy élnek rajtad kívül mások is, akik nem tudnak félretenni, arra fizetnek mindent, amire KELL, de arra sem tudnak mindig."

    -Látod, itt a baj. Enni nincs mit, de digi TV előfizetés, meg LCD tv törlesztőre van? Ugyan már. Erre gondoltál? Mert én ezt látom a környezetemben. Köszi, de erre nincs szükségem. Bár nem hinném, hogy ez csak rólam szólna.. :U

    Még valami. Addig, amíg nincs vesztenivalód, mondjuk nincs családod, aki a TE rossz döntésed miatt mondjuk hónapokig nem tud olyan szinten élni, ahogyan kellene, addig nem fog ez a dolog komolyan érdekelni. A baj ott kezdődik, ha azután sem...

    [ Szerkesztve ]

  • Mercutio_

    félisten

    válasz b. #39 üzenetére

    Szappanopera helyett játszana a gyerekével, vagy mesélne neki, esetleg együtt olvasnák a mesét.... A gyerek is értelmesebb lenne, meg apu/anyu se egy álomvilággal mosatná az agyát.

    De ha nyelvet tanul és ezáltal több fizut kap vagy el tud menni külföldre melózni és kihúzza az egész családot a nyomorból annak is több értelme van, mint a TV-t bámulni. És ez jobbára szándék kérdése, tudok olyan egyszerű esztergályost akin a kollégái/szomszédok röhögtek amikor ezt csinálta és most ausztriában él és ő röhög sajnálkozik a mai napig csak síránkozókon.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Mercutio_

    félisten

    válasz b. #55 üzenetére

    Valamit nagyon benéztél.
    Tudod van az a mondás, hogy akinek nem inge....én nem rólad, és a hozzád hasonlóan gondolkodni tudókról beszéltem :N és nem én írtam, hogy nézik a szappanoperákat, csak megismételtem, illetve arra a részére reagáltam.

    50-60"-os TV-t meg még hitelre se a létminimum közelében élők vesznek általában, bár azok között is van az a réteg, akinek a látszat a fontos...ami persze röhej, mert a környezete tudja, hogy fizetés után 1 héttel már nincs pénze alapvető dolgokra se...

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák