Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz imibogyo #683 üzenetére

    Ez a popszakma már csak ilyen, 100-150 hsz-on át a 12-15 éves gyereket kellett olvasni, most meg jött egy újabb szakértő.. bírom is őket, jobb mint egy sorozat... coca-cola, popcorn és kényelmes fotel kell és némi ráhangolódás és olyan jót lehet szórakozni rajta. :DDD

    Kár, hogy közük nincs sem a verseny szférához, sem a mélyebb számtech analitikához. :U :D

    A cikkért köszönet!
    Gyorsak voltatok és elég alaposak, ami kimaradt majd jön a 970-es teszttel.
    Régebbi és vagy kisebb kártyák is jöhetnének majd akkor a mostani csúccsal. (980,970, 780,770, AMD oldalról 280X,280 esetleg) :R

    [ Szerkesztve ]

  • jacint78

    addikt

    válasz imibogyo #683 üzenetére

    Válaszolj egy kérdésre és gondold végig. A mostani számítógéped került 150000Ft-ba (nem tudom mennyi volt, ez csak példa). Lenne számítógéped, ha 500.000Ft-ba kerülne és ugyanarra a célra használnád, mint most? (tegyük fel, hogy nem dolgozol rajta, csak szórakoztatási céllal van) Szerinted a Tv gyártókat mi akadályozza abban, hogy a most új kütyüjüket 10 milláért árulják és egy év múlva is? Ha mindenki ennyiért adná, megtehetnék elvileg, de megvenné bárki is? Nem, mert nem ér annyit! Mindenért annyit lehet kérni, amennyit megér, ez nem változna, ha nem lenne konkurencia.

    Értem. Tehát szerinted most, hogy van konkurencia (gagyi???, látom nem vagy nagyon zöld szemüveges....), most úgy áraz, ahogy jónak látja, de ha eltűnne a konkurencia akkor nem így tenne? Érdekes......

    Ez nem szemüveg kérdése, csak semmi pozitívat nem tudok felhozni az AMD mellett. A Control center dotnet-ben van írva, hát ehhez csak gratulálni tudok, bár ettől függetlenül néha azért egy perc alatt elindul..., a telepítő nem képes driver sweeper nélkül felrakni a saját újabb verzióját, míg nvidia-nál ilyen dolog nincs. Volt AMD csipes alaplapom nem is egy, mindegyikkel baj volt, vagy a PCI-al, vagy bármi mással, de nem tudtam őket normálisan használni. Ott volt a kompatibilitási probléma annó (vagy még mindíg van?) a 4xxx 5xxx kártyáknál, hogy vagy elindultak egy intel lapban, vagy nem. A home szerveremen AMD alatt megakadt a filmlejátszás lanról (2 magos sempron-al), ha a távoli asztalban megmozdítottam egy ablakot, mert lefoglalta a rendszert teljesen, a déli híd egyszerűen megállt amíg be nem fejezte az ablak számítagátsait és egyébként is folyamatosan random megakadozot a film és zene! lejátszása is amíg AMD alapú volt a masina, hát ilyen intel csipes alaplapommal még nem volt. Az AMD driverek borzalmasak és nem érdekel, hogy "valakinek semmi gondja nincs" vagy nem tud róla, vagyis nem tudja, milyen egy jól megírt driverrel futó számítógép, játék, vagy hazudik, szóval igen, számomra az IT ipar legaljaként mutatta be magát az AMD. Kicsit más szemszögből vizsgálódok, mert hiába olcsó és erős egy kártya, ha a játékok megakadoznak, ha játék mellett filmet indítok és beőrül az egész, akkor gagyinak nyílvánítom és megy a levesbe. Mivel nem vagyok egy gazdag gyerek S462 óta csak AMD masináim voltak (939, AM2, AM2+ AM3+ az FX-et már meg sem próübáltam, volt alkalmam haver Fx-ét tezstelgetni, használni, hát az IT ipar szégyene, de a fenom II egész jó volt azt aláírom), szóval esélyt adtam nekik, de ekkor rájöttem, hogy inkább kicsivel többet invesztálok egy intel platformba NVIDIA kártyával amiket szintén cserélgettem és mindegyiken minden tökéletesen működött a PCI-os kártyáktól kezdve a játékokig, szóval van tapasztalatom és eléggé sokmindenre használok számítógépet, szóval ki tudtam deríteni mindegyik rendszer apró cseplő hibáit is, volt gond intel alatt is, de inkább kényelmi, mint funkcionalitásbeli. szóval ahogy már mondtam egy párszor, hagyjuk ezt a témát, ha nektem megfelel az AMD, áldásom rá, de szerintem igénytelen gagyi cuccokat gyártanak és nem kívánom senkinek. Törlöm is a listából a topikot és ígérem többet nem is válaszolok legyetek szívesek ti is hagyni ezt a témát.

    [ Szerkesztve ]

    type your text here..

Új hozzászólás Aktív témák