Új hozzászólás Aktív témák

  • pomorski

    őstag

    Köszi a részletes tesztet!
    :R

    Ellenben íme egy megjegyzés:
    "Az NVIDIA kevésbé tervezi robusztusra rendszereit a compute teljesítmény szempontjából, így általános számításokra ezek nem annyira jók, mint a konkurens megoldások." - Ez így szerintem nem oké. Esetleg nem arról van-e szó, hogy ugyebár az AMD kártyák opencl-t tudnak, az NVIDIA kártyák pedig cuda-t. Az említett tesztek (Luxmark, CompuBench) pedig opencl alatt tesztelnek, amikor "általános számítások"-ról beszélünk. Ergo, ha opencl-es tesztet futtatunk egy opencl-es kártyán, akkor persze, hogy azt hozza ki jobbnak. Ha cudás "általános számítások" tesztet végeztünk volna, akkor az nvidia kártyák győztek volna. Nemde?! Ezesetben az "így általános számításokra ezek nem annyira jók, mint a konkurens megoldások" nemigaz. Amennyire én tudom az AMD kártyákat (az opencl miatt) az földtanosak, geográfusok, szeizmológusok szeretik jobban használni a számításaikhoz/szimulációikhoz az iparban. A fizikusok/matematikusok/vegyészek pedig inkább cudát használnak egyetemi és kutatóintézeti berkekben.

    (Ha hülyeségeket írtam volna, akkor bocs.)

Új hozzászólás Aktív témák