Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steven

    addikt

    válasz Szepy2884 #8696 üzenetére

    gps nem talál azonnal jelet időjárástól függ pl mennyire tiszta az ég ... vagy attol hogy két háztömb között vagy e vagy kint a réten... ha mobil nettel talál gps jelet akkor működik a gps net nélkül is VÁRJ többet.

    Navigációból van több féle is ..:
    sygic aura , motonav pl
    mindkettő nagyon jó tetszés szerint használd ami neked megfelelő

    fm rádióra nemtok mit mondani nálam vígan működik 2.34 el ... settingsbe about alatt találod a verzió számot...

    HA bugos nálad várj 2.2 froyo ra sok mindent javítani fog... türelem...

    Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

  • Trabby

    aktív tag

    válasz Szepy2884 #8696 üzenetére

    Nekem is voltak problémáim a letöltött rádió progival. Letöröltem. Újra tettem. Azóta működik.

  • Maist

    senior tag

    válasz Szepy2884 #8696 üzenetére

    Megpróbálok válaszolni, bár lehet, nem sokat segítek vele:

    Az FM rádió sajnos ilyen, erre nem igazán született még megoldás, hogy jobb legyen. Talán a Froyo megoldja majd a problémát.

    A GPS-t meg kellene próbálnod szabad ég alatt, álló helyzetben működésre bírni.
    Nem tudom milyen nettel nézted az irodában a map-et, lehet lassú volt, azért zoomolt lassan. (Egyébként erős jellel látja a Defy a műholdakat 2.34-es, Vodafone-nál vett telefonnal.)

    Én Ndrive navit használok, a TopMap, és a TeleAtlas térképeit használja. (Ezektől veszi az iGO is a térképet.) Marketről letölthető a próbaverzió (wifi ajánlott, mert elég sokat letölt), megvásárolni a gyártó oldalán lehet.

    A szoftver verziód a settings/about menüpontban tudod megnézni.

    Ha nagyon nem megy a GPS a telefonban, akkor érdemes visszavinni természetesen.

    [ Szerkesztve ]

  • tzl

    senior tag

    válasz Szepy2884 #8696 üzenetére

    Mit értesz azon, hogy a GPS aktív, de csak mobilnettel? Az a-GPS-re gondolsz (olyankor elhanyagolható a felhasznált adatmennyiség, néhány bájtnyi adat jön le, az éppen elérhető műholdak adatai, koordinátái, hogy gyorsabban megtalálja őket a gps-vevő)? Vagy arra gondolsz (és én erre tippelek a pontatlanság emlegetése miatt), hogy a telefon pozícióját a hálózatról állapítja meg? Ha erre gondolsz, eközben nem megy a gps-vevő, épp emiatt kell a hálózatról megállapítani a telefon helyzetét.
    GPS-vevő első indításakor mindig tovább tart az inicializálás, mert a vevőnek meg kell találnia a holdakat, majd le kell töltenie az almanac és ephemeris adatokat, csak ezután tud lokalizálni. (Ha néhány napig-hétig nem használtad a gps-t vagy bizonyos távolságra vitted kikapcsolva, akkor szintén újra le kell töltenie ezeket az adatokat).
    Első gps-bekapcsolást mindig érdemes nagy, szabad területen, álló helyzetben végezni, különben nem tud "jelet fogni". Lakás ablakában simán előfordulhat, hogy nem lát 1-2 műholdnál többet, az meg nem elég neki, városban, szűk utcákban ugyanez a helyzet, a gps is csak annyit lát az égből, mint te. Ha azon a kis területen épp nincs elég műhold, akkor nem lesz jel.
    Az a-GPS, azaz az assisted GPS a minimális adat netről letöltésével biztosítja, hogy a friss adatok legyenek a gps-ben, tehát rövidül a kezdeti inicializálási idő. De még az a-gps-t is érdemes álló helyzetben, olyan helyen bekapcsolni, ahol az égből jó nagy darab látszik.

Új hozzászólás Aktív témák