Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz haddent #18 üzenetére

    De ez tényleg másfél éves játék. A GTA4-et megvettem megjelenéskor, itt áll dobozban. Próbáltam használni, de a drm miatt egy határ szívás volt. Mivel játszottam? A letöltött, feltört verzióval, mert az legalább működött rendesen. Ezért a "régi szarért" tuti nem fogok egy valag pénzt fizetni, majd megveszem, ha lemegy az ára a reális szintre, amit egy másfél éves játék ér. A Take Two meg Kétszer Beveheti a @&*+!%.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz haddent #18 üzenetére

    Vicces, hogy a saját nevemben is megköszönted... Mint olyasvalaki aki az első rész óta minden GTA-val játszott szerintem mondhatom magamról azt, hogy rajongó vagyok vagy inkább voltam.

    Az ilyen mentalitást, hogy azért szarnak rá, mert nem veszik az emberek sose értettem. Miért is kellene a vásárlónak törnie magát azért, hogy egy cég méltóztasson megfelelő terméket elé tenni? Semmilyen más iparágban még csak fel se merül ilyesmi az emberekben, ellenben a játék iparban úgy fest beköszöntött bizarró világa. Itt a szaksajtó végzi a marketingesek munkáját, a vásárlónak meg kuss van, csak pengesse a pénzt a fosul megírt, késő portokért a season pass-ekért meg a vacak DLC-ékért.

    Amennyiben mindenki letölti... hát azt is csak magának köszönheti a Rockstar. 2 konzol generációra kiadta miközben annyit mondott a PC-s tábornak, hogy lófasz a seggetekbe. Szóval miért is adnám nekik a pénzemet??? Egy kéregető több erőfeszítést tesz azért, hogy kapjon tőlem 100 Ft-ot, mint amennyit a tisztelt Rockstar és 2K tett az elmúlt 1 évben azért, hogy most majd kiszedjen belőlem 60€-t.

    [ Szerkesztve ]

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz haddent #23 üzenetére

    "PC -én túlnyomó részt nincs igény minőségi játékra / nulla a bevétele,"

    WTF!? Szóval szerinted a közel 1 milliárd PC játékos, igénytelen, csóró tolvaj?
    Amúgy igen biztos a Valve is azért nem csinálja a HL3-mat mert nincs elég pénze Steamből.

    "ez pedig az eladási indexekből derül ki."

    Megnézném azt a kimutatást, mert jelenleg mást se hallani csak azt, hogy a PC mint hardver, mind szoftver eladásokban túlszárnyalta a konzolokat.

    Amúgy te meg rosszul értelmezted amit írtam. A lényege annyi, hogy végülis a legvégén a vásárló szava számít csak is. Lehetnek a készítők akármilyen tehetségesek, de személy szerint ha úgy kezelnek, mint egy szart vagy ez esetben mondjuk egy tolvajt akkor én nem fogok ugrándozni örömömben mikor egy túlárazott csontot dobnak elém.
    Egyébként ez a legnagyobb baj az úgynevezett "AAA" játék iparral... ha nem térül meg a 100 millió $ az első nap akkor meg se éri az egész. Hála az égnek, hogy van KS meg kismillió indie fejlesztő.

    @Plazmacucci: Na ne mond... Hát már én se halok meg hülyén.

    [ Szerkesztve ]

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

  • Shing

    őstag

    válasz haddent #23 üzenetére

    "Majd ha PC -én is első nap megveszik annyian..."
    Hát ez ilyen "Csirke vagy tojás" kérdéskör lett. Most megint a GTA5-nél vajon milyen eladásokat vár a Rockstar? Sok embernek van valamilyen konzol otthon és most már tényleg mindenre megjelent a játék, kb. mindenki megvette aki akarta... Aztán csodálkoznak, hogy nem kell senkinek egy 2 éves játék.

  • schawo

    titán

    válasz haddent #23 üzenetére

    Autót se ad el a gyár használtan másfél évesen, teljes áron, mondván csak a gyárudvaron volt használatban.

    (#26) haddent
    Ha lett volna mit, én megvettem volna, mint a GTA4-et, mint mint a San Andreast, mint a Vice Cityt, mint a GTA3-at. De szartak a fejemre. Én meg már ezzel nem akarok játszani, így hogy hülyének néznek, és igyekeznek szívatni. Találtam eddig is magamnak szórakozást, lesz ezután is, nem kell ehhez GTA5. Egy lejárt lemezt majd megveszek az antikváriumból, mikor utánamdobják reális áron.

    Ha valóban lenne (több? na ne.. :DDD ) pénz a PC -ben akkor gondolod, hogy kihagynák a ziccert?
    A csomó PC only játéknál igenis bizonyítható, hogy milyen komoly vásárlóbázis van mögötte. Van egy halom játék, amiért az elmúlt években darabjáért lassan már 100k-t is kifizettem összesen, ha van miért. naná, hogy nincs GTA5 PC-s árbevétel, ha nem is lehet kapni.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz haddent #26 üzenetére

    DFCCoreGamerBrief-214

    Félre ne érts... győzködjön téged az aki ráér, csak attól még nem kell hülyeségeket beszélni. Plusz nem kell kifogásokat keresned egy cégnek... arra tartják a PR részleget és ők még pénzt is kapnak érte.

    Hogy megfosztom e magam egy baromi jó játéktól? Eleve, hogy mi a jó szubjektív, másrészt majd 1,5 év nagyon sok idő ebben az iparban. felsorolni se lehet mennyi remek játék jelent meg azóta. Csak ebben az évben olyan backlogot sikerült összeszednem amivel jó ha jövőre végzek.
    Szóval számomra inkább aki lemarad, kimarad elv érvényes.

    [ Szerkesztve ]

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

  • Shing

    őstag

    válasz haddent #26 üzenetére

    Amúgy ha halálra keresik magukat akkor nekik nem mindegy? Miért dobtak ki egy olyan portot mint a GTA4 anno? Miért csúsztatják a játékokat évekkel is akár? Így csak maguk alatt vágják a fát, ebből így nem lesz semmilyen előrehaladás. Most miért a kis ember "engedjen"?
    Bár úgy látszik, hogy ez végre egy jó port lesz, szóval ők lépni fognak. Ennyi idő alatt nem is lehet szar portot összedobni, csak szándékosan. :DDD Csak megint ott vagyunk, hogy se PC-s gépigény leírás, se előrendelési lehetőség, normális árazás. Azért kíváncsi vagyok az eladásokra.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz haddent #23 üzenetére

    "PC -én túlnyomó részt nincs igény minőségi játékra" Én konzolos lelkű vagyok, talán ismersz is a topikból mert olvasgatom, egyszerű és kész, az én világom. De ez a mondat hatalmas blama az új generációra megjelent játékok tükrében. Mondok pár címet ahol a konzoloktól várták az eladás nagy részét, vagy meg sem jelent pc-re: watchdogs, unity, driver club, battlefield. Ezeknél nem a pc volt a fő platform, így szerintem illett volna legalább konzolon jónak lenniük, de pont olyan gányok voltak mint a lesajnált pc-n. Én úgy gondolom ezek a címek testesítik meg az igénytelenséget és a konzoltulajok adják alájuk a lovat a hatalmas és érhetetlen eladások által.

    A pc-n meg virágzik az indie játékipar, vagy régi stílusok felkarolása, én pl. wasteland2-vel játszom mostanában. De assetto corsa-ról sem az igénytelenség ugrik be. És csak hasraütve mondtam két címet, de rengeteg egyedi játék van, fene sem érti honnan van ennyi játék de van. Engem a mostani konzolok, azok kínálata és a vásárlók totális lesza*ása elijesztettek a konzolvásárlástól. Még a wii u képviseli leginkább azt hogy mi is a konzol fogalma. A ps4 és xbox one egy olcsó de erősnek mondható jó ár érték arányú pc, amikre többnyire a "PC -én túlnyomó részt nincs igény minőségi játékra" címek kerültek ki eddig. A normális fejlesztők kicsit későn aktivizálják magukat ami meg fog történni, de most nem ott tartunk.

  • Shing

    őstag

    válasz haddent #41 üzenetére

    Nyilván azért jutnak konzolos címek eszedbe, mert azon játszol és azok érdekelnek. Most ne kezdjünk már el dobálózni random nevekkel, amiket úgysem érdekli a másik. :R

  • Peat;)

    veterán

    válasz haddent #41 üzenetére

    A driverclubot online hogyan játszottad jó ideig? Far Cry4 mint mintacím ami semmi újat nem mutat? Majd megjelenés előtt álló címekkel dobálózol amiknek a minőségéről az eddigi tapasztalatok alapján már semmit nem lehet tudni? Infamous mint igazi durranás, őszintén?

    Nem kötekedés, én meg azt látom hogy halvány fogalmad sincs az igazi konzoljátékok minőségéről, annyira üvölt hogy ez az első konzolod. Illetve akkor van ha megvetted a remastered címeket, kb azok értékelhetőek az új konzolokon leginkább. Mint írtam ez változni fog...de most jelenleg nem szolgáltak rá az új konzolok hogy kiérdemeljék a dicséretet. Ezt meg olyan ember írta aki a játékot nézi és nem azt hogy min fut....kedvenc játékgépem az x360 volt a fénykorában (kinect megjelenéséig), de wii-n is volt olyan cím ami sehol máshol (zelda, metroid pl.) amiket kinevettem először aztán elkezdtem játszani és megdöbbentett hogy mennyivel másabb jobb. Most a pc-hez képest az általad felsorolt összes játék közül kettő az ami más élményt tud nyújtani: bloodborne és uncharted, két olyan cím ami még nem jelent meg. Amikor igényességet kijelentünk platformokról akkor tegyük azt a jelen alapján, nem pedig tapasztalat nélküli jövőbeni hurráoptimizmussal. (ami egyáltalán nem baj hogy megvan benned, ez természetes és valamennyire bennem is megvan a ps4 kapcsán)

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    válasz haddent #59 üzenetére

    most ne kicsiny és dolgos kis országunk becsületes lakosaira vetítsük ki a képet :DDD

    Ahol alacsony a chippelt konzolok aránya, ott a warezolt PC játékok aránya is alacsony. :U

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák