Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darahian

    tag

    válasz ViTaZi #421 üzenetére

    A legfontosabb hozzáadott tartalom a Te fantáziádból jön a játékba, ettől olyan zseniális.

    Tulajdonképpen mindannyiunknak volna egy csomó ötlete, de Notch tartani akarja magát a saját elképzeléseihez, amiket viszont nem akar elárulni (vagy nem olvasunk eleget a minecraft fórumon, nemtom) Nekem például hiányzik a madárcsicsergés, meg a tücsökciripelés, egyéb ilyen hangok. Vagy a szél. Az eső, meg a hó. Vagy hogy a víz még természetesebben viselkedjen. Például ha kiöntöm a vizet a vödörből egy blokkra, ott forrás alakul ki. De ha a blokkot a forrás mögül kiütöm, továbbra is jön a víz, csak úgy a levegőből. WTF?!? Vaaaagy hogy nagyobbak legyenek a különböző éghajlatú területek, és összefüggőek.

    Persze ha nem ragaszkodik az ember a legutolsó, legfrissebb verzióhoz, fel tudja az ember okosítani a saját kliensét. A legmegdöbbentőbb eddig a fegyveres mod volt - ki a fene akar sentryt, kézigránátot meg kalasnyikovot egy ilyen legójátékba?? Az basszus menjen csézni. De volt aki kipróbálta, meg tudja-e oldani. A vadállatos modot viszont pl. nagyon szívesen kipróbálnám, és nincs kizárva hogy ma meg is teszem.

    Azt tudom, hogy egy csomó embernek már ez a csöndes, nyugis környezet, meg az alkotáshoz, a természet alakításához való ösztönzés is olyan mértékű kikapcsolódás, és annyira megnyugtató, hogy az felér egy pár órás nyaralással.

    Egyébként újra elővettem a Robinsont, elkezdtem olvasni, és sokkal mókásabb így, hogy Minecraftban is átéltem ezeket a dolgokat:

    "NOVEMBER 23. - Minden egyéb munkám szünetelt a szerszámok előállítása miatt. Ettől a naptól kezdve azonban újra dolgozhattam, és tizennyolc napot töltöttem barlangom bővítésével, hogy kényelmesen elhelyezhessem javaimat. Megjegyzés: a barlangot azért kellett bővíteni, hogy elhelyezhessem benne külön raktáramat, konyhámat, ebédlőmet és éléskamrámat. Lakásnak egyébként a sátrat használtam - kivéve az esős évszak azon napjait, amikor a zuhogó zápor miatt kénytelen voltam a barlangba visszavonulni. Ezért gerendákból és lombokból tetőt szerkesztettem a sátor fölé.

    DECEMBER 10. - Már-már azt hittem, hogy elkészültem barlangommal, mikor hirtelen egyik oldalon a tetőről nagy csomó föld zuhant le. (Úgy látszik, túl szélesre méreteztem.) Emiatt nagyon megijedtem, és tegyük hozzá, hogy nem ok nélkül, mert ha véletlenül magam is ott vagyok, sírásóra sincs szükségem. Most ismét elég sok a dolgom, mert a leomlott földet ki kell vinnem. De ennél is fontosabb, hogy lakhelyemet mennyezettel támasszam alá, a további leomlás megakadályozására. " (idézet: Daniel Defoe - Robinson Crusoe, Magyar Elektronikus Könyvtár [LINK])

    Szóval nekem már így is megérte. Imádom.

    [ Szerkesztve ]

    "Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

Új hozzászólás Aktív témák