Új hozzászólás Aktív témák

  • PeL

    addikt

    Pont ezen kísérleteztem ma egész este creative módban :) Ha nem baj leírom a tapasztalataimat / megmutatom hogy raktam össze kis tutorial jelleggel, hátha valakinek jól jön :DDD

    Mivel az Advanced Generators-al nem akartam csalni, más után kellett néznem, viszont még sosem foglalkoztam Mekanismos reaktorokkal és úgy hallottam ezek is elég jók az E2E packban. Tulajdonképpen nem is bonyolult, azt hittem nagyobb szívás lesz az a folyamat amivel a két fajta üzemanyagot elő kell állítani: Tritium és Deuterium. És mindkettőt vízből kell csinálni, tehát a gépeken és vízen kívül nem kell hozzá semmi, ha nem számolom azt a 600M RF energiát ami legalább kell ahhoz hogy beindítsuk a reaktort.

    Lényeg hogy meg akartam építeni azt a fúziós reaktor setupot ami a legtakarékosabban működik minden szempontból és ami eltarthatja jó ideig a bázisom mert kezdem kinőni a kezdeti Ethylene generátoros setupot az egyre nagyobb mennyiségű gépemmel. Mindent úgy próbáltam beállítani hogy minden gép kicsi pluszt is termeljen, hogy ne ürüljön ki véletlenül semmi sem. Az a gond ezzel a reaktorral hogy egy lézert is kell hozzá pluszban építeni aminek 600M RF energiát kell gyűjtenie majd azt "belelőve" a reaktorba indul be maga a multiblokk és termel energiát onnantól, ha mindent jól csináltunk. Nem kis idő egy kezdeti bázison mire összejön ennyi energia. Ha valami oknál fogva leáll a reaktor (pl. kiürül valamelyik gáz üzemanyag a kettő közül) akkor lehet újra lőni a lézerrel...

    Végül ezt sikerült összepattintani, többi magyarázat a képeken. Elöljáróban annyi, hogy mekás pipe-okból egy esetet leszámítva mindenhol a legalapabb, basic pressurized tube és mechanical pipe -okkal megoldható a teljes setup megépítése, kiszolgál minden mindent, minden tartály megtelik, kiteszteltem rendesen :)

    Ahogy a gépek be lettek állítva:
    - Minden gépbe beraktam a 8db energy efficiency upgradet hogy minél kevesebbet fogyasszon (ez alap gondolom :D)
    - Rotary Condensentrator 3/8 speed upgrade-el kemény 48 RF/t-t fogyaszt
    - Solar Neutron Activator napelemes cucc, hátránya hogy így esőben és éjjel nem termel, viszont van benne 2/8 speed upgrade hogy tartani tudja a tempót a reaktorral
    - Electric Pump-okban 3/8 speed upgrade, így 11.24 RF/t (x4) energiaigényük van.
    - Electrolytic Separator-ba elég 1/8 speed upgrade, ami érdekesség hogy elfogadja az energiatakarékos upgradet de valamiért nem csökken tőle a fogyasztás, csak a belső energiatároló kapacitása...

    A képen szerepel még a két tartály között egy Chemical Infuser ami előállítja a két gázból a hajtóanyagot amit a reaktor maga is, ez csak arra kell hogy meg lehessen tölteni egy Hohlraum-ot, amit szintén be kell rakni a reaktorba és be kell állítani az Injection Rate-t 6-ra kezdésnek még a lézerrel meglövés előtt. Ha ezeket elmulasztjuk, nem fog elindulni a cucc.

    Mindezek eredménye egy 240.000 RF/t-t termelő reaktor lesz, ami nem igényel semmiféle karbantartást, "végtelen" energiát termel gyakorlatilag csak vízből (abban az esetben biztosan ha az End-ben építjük meg, ahol ugye állandóan nappal van és így nem állnak le a napelemes gépek)

    Nem próbáltam ki mennyi a max amit ki lehet vele hajtani mert ez nekem így is bőven elég lesz nagyon sokáig, de értelemszerűen növelni kell a sebességeket a setupban upgradekkel, esetleg gép duplikálások megoldásával ha többet akarunk kisajtolni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák