Új hozzászólás Aktív témák

  • W666W

    tag

    válasz Benoe77 #180 üzenetére

    1. hangkártya, driverek
    Alapvetően a hardvergyártó feladata, hogy drivereket írjon az oprendszer alá. Ha van driver, és az megfelelően nyílt, vagy alkalmazkodik a linuxos rendszerhez akkor azt előbb-utóbb beépítik a kernelbe, vagy legalább a disztribúcióba. Ez azt eredményezi, hogy ha egy eszköz támogatott, akkor az már az indulás első pillanatában is támogatott lesz, sőt, elvileg ki is cserélheted a hardvert a rendszer alatt, nem kell a driverekkel ilyesmikkel szórakozni.
    Elvileg kézzel a felhasználónak nem kéne telepítenie semmit, ha a gyártók is és a disztribúciót/kernelt készítők is elég gyorsan implementálni tudnák az új hardvereket.

    csak NEKED akkor ÚJRA

    Amit leírtál az igaz lenne DE MÁR EZEN TÚLVAGYOK !!!!!!! :W :W :W :W :W :W
    Tehát alapszitu Hangkari felismerve és az a baj, hogy és most nagyon jól figyel mert többet nem írom le még Neked sem

    CSAK DIGITÁLIS STEREO !!!!!! / Érted mi ez / hangot képes a linux kicsiholni az ALC 668 ból....Müködik csak SZAR így egyszerüen fogalmazva..VLC-t is feltelepített és engedélyeztem benne az SPDIF -et és akkor sem..Idáig Világos ????Tehát összegezve
    Digitális erősítöm van egy HARMAN -KARDON és optikai kábellal van összekötve az ALC 668-al digitális kimenetével..Windows alatt ugyannnak akoncertvideonak DTS hangkja van míg linux alatt pedig csak egy emulált NEO6 Cinema....

    Erre kérdeztem azt hogy letöltöttem a REALTEK oldaláról a LINUXOS drivert amit találtam hozzá és azt kérdeztem, hogy ezt MANUÁLISAN van -e MÓD felrakni....

    Nem kell a LInuxblabla hogy Ő tudkja, mert sajnos NEM TUDJA ezért lenne szükségem a kézi telepítésre......

    na most ha ezeket képes vagy felfogni értelmezni akkor tudnál végre segíteni ?? ha nem az sem baj csak akkor hagyjuk már el ezt afelesleges köröket ezzel, hogy ki milyen tipikus felhasználó meg a magyarázkodásokat hogy elvileg mit tud a linux driver ügyében meg mit nem...

    A windows sem tökéletes és a LINUX sem az / nagyon nem az / de ez nem baj..De a Windows ban ha megvana driver akkor fel tudom rakni a Linuxban még nem.....

    ennyi..tehát ha tudsz segíteni akkor elfogadom a segítséget priviben ha nem akkor meg hagyjuk Ibolykát JÓ ?????? :W

Új hozzászólás Aktív témák