Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz rt06 #149 üzenetére

    A helyi fórumozókat NE tekintsük már reprezentatív mintának. Átlag User NEM játékra vesz laptopot, ill. asztali gépet. Laptopra, netezős-filmnézős átlag usereknek bőven elég a linux, bolondbiztosabb, problémamentesebb. Attól függ, kinek mire kell a gép és lehet a linux is vagy a windoze Windows ;) is alkalmatlan, vagy alkalmas. Vagy amíg nem figyeltem valaki megalkotta a mindenkinek tökéletes oprendszert??? Kicsit olyan, mint a viccben:
    -Ez az Orosz borotválógép, ami mindenkinek tökéletes... :K
    - De hát mindenkinek más az arca... :U
    - Ja, igen. ELŐSZÖR! :D
    Peace! :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • rt06

    veterán

    válasz ViZion #151 üzenetére

    #143
    szoval tisztaban vagyok vele, eppen ezert is b*sz fel azafajta trollkodas, amit muvelnek paran

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #150 üzenetére

    Hagyd, troll barátunknak ismeretlen a kettős mérce fogalom...

    #147: nem kellenek a Windows-os binárisok, vagy ha igen, nem kell összevadásznod őket. Humble csomagok mondanak valamit? Pl. Humble Intoversion Bundle? Egyetlen egy Windows-os bináris nem kellett, megvettem, letöltöttem, felraktam, ment. Pont.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • julius666

    addikt

    válasz ViZion #151 üzenetére

    netezős-filmnézős átlag usereknek bőven elég a linux, bolondbiztosabb, problémamentesebb

    Ha nem megy a wifi mert szar a drivere az mondjuk tényleg bolondbiztosabb (úgy csöppet nehezebb vírust leszedni ;] ), de azért a problémamentességgel vitatkoznék.
    De amúgy ha a fb-ozó mancikáról van szó, akkor mondjátok már meg, win alatt milyen feloldhatatlan akadályokba kerülne? Mert azt már hallottuk hogy linux alatt jól elvan (mindaddig amíg nem fut hardverproblémába), de azt nem hogy a másik oldalon milyen gondok adódhatnak.

  • rt06

    veterán

    válasz #06658560 #150 üzenetére

    eredeti allitas:
    "De egy dolgot ő [a linux] sem tud. Ez pedig a játékok.

    erre jott sh4d0w reakcioja, miszerint ez az allaitas teves, mert o linux-on is jatszik (kb annyit szamit ez, mintha valaki azt allitana, hogy keves ember eli meg a 100. eletevet, erre valaki leoltana, hogy ez teves, mert o mar 101 eves)

    ez minimum azt sugallja, hogy amivel lehet windoze-on jatszani, azzal lehet linux-on is, holott ez tavolrol sem igaz (keves a nativan futtathato jatek, a tobbi meg emulatorban megy csak, amihez windoze binarisok is szuksegesek, es vannak, amik egyaltalan nem jatszhatoak)

    csak az ilyen megvezeto feligazsagokkal (meg a tobbi fud-dal) van gondom, mint amiket sh4d0w terjeszt - hogy az ervek helyetti folyamatos szemelyeskedeset mar ne is emlitsem -, a linux-szal magaval nem (mint irtam, hasznalom napi szinten*)

    *: sot, ha menozni akarnek, elojohetnek azzal, hogy xen-t hasznalok, amiben a dom0 es a domU-k is hardened gentoo-k (utobbiak selinux es grsecurity patch-ekkel), majd megkerdenem, hogy mennyien ertik meg ezt (megcsak nem is azt, hogy mennyien tudjak ezt igy onerobol osszehozni)

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz sh4d0w #153 üzenetére

    igen, keresd meg azt a reszt, ahol pontatlanul fogalmaztam (nem emeltem ki, hogy kis szamban ugya, de van par nativ linux-os binarissal rendelkezo jatek is), majd az alapjan hazudj egy nagyot (miszerint megint altalanos kijelentest teszel egy meresi hibahatar alatti elofordulassal rendelkezo pelda alapjan - es persze en vagyok a troll...aha)

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • ViZion

    félisten

    válasz julius666 #154 üzenetére

    Már régóta nem találkoztam wifi és mobilnet problémával, Ubuntu és a többi friss disztró, kernel elég sok HW-t támogat és folyamatosan hegesztenek bele újakat. Régi nyomtatók, hangkártyák valóban problémásak lehetnek - de ezeket w7 alá sem könnyebb behegeszteni driverek híjján. Nem tudom mit értesz HW probléma alatt, pár apróság van, de -ahogyfentebb sokan leírták- ezeket vagy kis gugli+fórummal meg lehet oldani, vagy amúgy sem az user csinálja. Mentem már W7-re is telepíteni vírusírtót, de raktak elém jelszavakkal teli cetlit, hogy állítsam be a levelezést, Skype-ot, MSN-t. Ez OS-től független, kiviszem a gépet és működjön minden amit kérnek, az userek 90%-a ilyen.

    Van más FONTOS különbség is, az pedig kb. 50k, bár W7 OEM van ~25-ért... El kell mondani a kedves ügyfeleknek, hogy mert a szomszéd gyerek felrakta, ez lopás (ha nem is értek egyet MS filozófiájával, de ez van). Néznek a lejárt vírusírtón, mikor kiderül, h trial és/vagy crackelt progikkal telepítették nekik a gépet - amikor van ingyenes, legális alternatíva... :W -a legtöbb fizetősre még win alatt is (rar-7zip, Nod-AVG free, Nero - Burning Studio Free és sok progiból van ingyenes, Lite verzió)
    Persze nem dolgom ítélkezni, de ezen el kellene gondolkodni mindenkinek mielőtt leszólja a linuxot, főleg ha nem próbálta. :R

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • rybank

    senior tag

    válasz ViZion #157 üzenetére

    Bármi is hangzott el. A Linux egy élhető alternatíva, egy járható út!

  • W666W

    tag

    válasz CPT.Pirk #134 üzenetére

    Nem vagyok nagy Linux man csak kisérletezni szoktam Vele mikor "rámjön az 5 perc "
    most épp az Ubuntu 11.10 az "áldozat "..Annyi előrelépés van az ügyben , hogy a hangkártya már müködik a digitális kimeneten de csak STEREO ban .....Berakok egy DTS dvd-t akkor nincs 5.1-es hang csak a stereo kimeneten az erősítőn keresztül emulált NEO6 5CH Cinema hang....

    Na mindegy próbálgatom a dolgot mikor lesz időm....Köszi a segítséget...

    mondjuk kb 1,5 éve próbálgattam utoljára Linuxot és azóta feltünt hogy míg eddig "büvészkedni" kellett a telepítésnél most meg WIndows alol !! is tudom telepíteni és aztán lesz oprendszer választási lehetőségem..Csak nem az van hogy linuxéknál is rájöttek arra, hogy a különcködésnek nem sok értelme van ????

    Ha sikerül a hangot megoldanom akkor az már jó lesz .. :D Köszi mégegyszer a segítséget

    Azért ez is érdekes mert ITT sok olyan progi vanaminek van windowszos megfelelője..
    Eddig azt gondoltam, hogy aki Linuxot használ az megkap mindent a rendszerrel és SEMMIRE nincs szüksége amit a gonosz windowsban használnak... ;]

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz W666W #159 üzenetére

    A Wubi-s telepítés (azaz Windows alól) nem újdonság, már régóta lehetséges.

    [ Szerkesztve ]

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • W666W

    tag

    válasz ViZion #157 üzenetére

    de ezeket w7 alá sem könnyebb behegeszteni driverek híjján.

    Ez azért ebben a formában nem egészen igaz... ;]
    Kicsi csúsztatás van a dologban igaz 1995 elötti vasaknál tényleg "macerásabb " a dolog..

    De nem érdekes az , hogy a LINUX ma már eljutott egy olyan szintre hogy nem csak "kockafejü" számtech zsenik tudják csak használni ????
    Holott az elején még a Linuxfanok nagyban hirdették a különcségüket meg csak parancssor forever meg gonosz Windows stb stb..Most meg az Ubuntut lehet windows alól mellé alt oprendszernek telepíteni..Gyakorlatilag az UBUNTU egy EXT 2 fájlrendszeres Windows..annyi a különbség hogy más a fájlrendszer és ingyenes..Minden de minden már "szinte" windows..Bármennyirre is akarnak különbözni egyre jobban Windows lesz..akaratlanul is...
    Ugye most már van prog center stb stb Központi frissítés mint a Winfosban meg minden egyéb..ja hogy itt a jobb felső sarokban van a kikapcs gomb nem az alsóban .. ;] ;]
    Ja igen itt nincs vírus mert olyan kicsi a desktop részesedés hogy értelmetlenség írni rá..de ez a legnagyobb veszélye is a nyílt forráskódnak, hogy ha adja isten és legyen 50% nyi desktop részesedése a lINUX nak akkor bizony pont az open source licensz miatt szerintem baromi nehéz lesz a hibajavításokat naprakészen tartani..Most még elviselhetö ha egy fejlesztő a progiját mondjuk 2 havonta Hegeszti ha baj van..De akkor mi lesz ha day hibát kéne kijavítani és a hiba miatt sok user kerül bajba ?????

    DE ez még a jövö zenéje kb 10 év.... :K

    Na jó megyek vissza Ubuntura Hangot "csinálni " ;] ;] ;]

  • W666W

    tag

    válasz leslieke #160 üzenetére

    Nekem ujdonság mert kb 2 éve volt Linux affinitásom a telepítésre :K
    Akkor még kézi particionálás volt a divat meg külön Swap vagy mi létrehozása...

  • julius666

    addikt

    válasz ViZion #157 üzenetére

    Már régóta nem találkoztam wifi és mobilnet problémával

    Kinek mi a tapasztalata.
    Én meg minden egyes alkalommal ahányszor nekiugrottam (3 teljesen különböző gépen próbáltam eddig, ebből csak egy volt réginek nevezhető). És igen, napokat fórumoztam de nem találtam/jött megoldás. Most én voltam szerencsétlen, vagy te szerencsés? Elég nehéz lenne megválaszolni objektíven, a rengeteg fórumos hibabejelentés engem támaszt alá, a kérdőív téged (reméljük nem kozmetikázott és ténylegesen reprezentatív).

    A kalóz témában egyet kell értenem, akinek nem fér bele a win az használjon linuxot. A semminél több, sőt. Ellenben utána lehet számolni éves szinten / naponta mennyibe kerül egy win (mondjuk egy home), azért akinek nincsenek a napi betevővel gondjai az ne mondja már hogy nem fér bele. Mo.-n sem. Pláne ha azt nézzük, hogy csak a jellemzően sikeres, 6 évente kijövő verziókat vesszük meg. Vagy ha OEM Windózról van szó.

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz W666W #162 üzenetére

    Pedig a Wubi már 2008-ban is elérhető volt: [link]
    Kézi particionálást tiszta telepítésénél kell használni. Swapot meg szerintem csak kevés ram mellett érdemes beállítani, egyébként felesleges.

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rt06 #155 üzenetére

    Kezdjük a személyeskedéssel: Te trollozol engem állandóan, ha visszakapod, akkor személyeskedés, de ha te csinálod, akkor nem. Erről ennyit.

    "De egy dolgot ő [a linux] sem tud. Ez pedig a játékok."

    Ez a két mondat - feltételezve az értő olvasást - egészen konkrétan, kategorikusan kijelenti, hogy Linuxon nem lehet játszani. Nem sugall, nem sejtet, kategorikusan kijelent. Ezt a tévhitet próbálom cáfolni, de ennek értése nem erősséged. Helyette azt írod, hogy én azt sugallom, hogy ami megy Windows-on, az megy Linuxon is - noha szelektív látásod és értelmezésed arra a hozzászólásomra már nem terjed ki, amikor éppen e kijelentés ellen ágálok. Ebben nincs semmilyen féligazság, sem fud.

    Korábban említetted a Defcon-t, mint Linuxon nem futó játékot. Megemlítem, hogy az Introversion csomagban benne van és megy...

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • ViZion

    félisten

    válasz W666W #161 üzenetére

    Hááát a Linux rendszerek mások mint a win (a kinézet egy dolog, de nézz utána azért ennek...), ezért nehezebb is vírust írni rá - mert nincs joga futni, nem tud mit módosítani. Persze böngésző sebezhetőség és User mint hibaforrás itt is van. De a nyílt forrás miatt nem nagyon lehet adatgyűjtő dolgokat belehegeszteni a progikba - zártnál ki tudja mit csinál pontosan? ...és részesedést érvként felhozni nettó marhaság, szerverek nagy része Linux, akkor ott miért nincs vírus? (sebezhetőség van, az tény) Biztos arra sem érdemes...

    julius666: többnyire olyanokkal volt dolgom, amin eleve linux volt -igaz vmi egyszerű pl. Linpus, ez lett Ubuntura cserélve. Webcam macerásabb sztem néha, ott javulhatna még a támogatás.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz sh4d0w #165 üzenetére

    Az itt a gond szerintem, hogy rt06 számára a játékok csak az úgymond húzó neveket jelentik.

    Megnyitom a csomagkezelőt Chakrán, az első csomag (azt hiszem 0ad a neve) a listában rögtön egy stratégiai játék. Ha az ember elfogadja, hogy van más is, mint a "nagy nevű játékok", máris van mivel játszani Linuxon.
    Én pl. szeretem a még dos-os időkből származó Master of Orion2-t, vígan fut. Szeretek MC-zni, az is. Vannak még olyanok, mint a SpringRTS (Total Annihilation), az is simán fut. Meg még sorolhatnám.

    Persze ettől még a Crysis2 vagy mi nem fog futni, de hát valami maradjon már a Windowsnak is...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • julius666

    addikt

    válasz ViZion #166 üzenetére

    nehezebb is vírust írni rá - mert nincs joga futni, nem tud mit módosítani

    Ha nem admin fiókból tolja az ember akkor Winen sem. Persze ez az a rész ahová az egybites júzer már kevés, ezt valakinek be kell állítania, illetve telepítéseknél meg szopás lesz. De nem mintha ugyan ez ne lenne meg linux alatt is, ha tudja a root jelszót a júzer régen rossz, amúgy meg szopás lehet ott is. Erre próbált a MS választ adni az UAC-cal, több-kevesebb sikerrel.

    De a nyílt forrás miatt nem nagyon lehet adatgyűjtő dolgokat belehegeszteni a progikba - zártnál ki tudja mit csinál pontosan?

    Azért ezt így nem jelenteném ki. Te olvastad a forráskódokat hogy ennyire biztos vagy benne? Persze nagyobb alkalmazásoknál elég jó esély van rá hogy a "több szem többet lát" alapon nincsenek benne vicces kódok, de a kisebbeknél (amikből azért több van és rájuk szorul az ember gyakran) erre semmi garancia sincs.
    De egyébként is, lehet linuxra is tenni zárt forrású alkalmazásokat (hajjaj!) illetve Windowsra is nyíltakat, ha éppen ez valaki fétise. Ez nem érv.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz W666W #133 üzenetére

    Az már valószínűleg akkor a lejátszó program beállításai miatt van. Kapásból azt mondom, hogy tegyél fel egy VLC-t, az nagyon jól beállítható minden téren.

    julius666: ez csak az UAC feladatainak a fele, de mivel ki lehet kapcsolni az egész UAC-t, ezért nem igazán ér sokat, mint védelem.
    Kötöttünk netet itt-ott, aztán leszólítanak minket, hogy nem nagyon tudnak internetezni, pedig fizetnek érte. Jó, megnézzük mi van.
    Gép:

    Vista, amin tűzfal, víruskereső, UAC kikapcsolva, updatek letiltva. Kérdeztük h. ezt miért csinálták, erre: "hát, itt volt az unoka nemrég". Visszaállítottunk mindent, kapott a gép vírus irtást, máris volt rendes net...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • ddekany

    veterán

    válasz CPT.Pirk #169 üzenetére

    "de mivel ki lehet kapcsolni az egész UAC-t, ezért nem igazán ér sokat, mint védelem"

    Hát azért... ilyen alapon ha valaki akarja, használhat Linuxot is rootként. A valódi gond az UAC-al és minden hasonlóval (tehát Linuxos megoldásokkal is, gondolom), hogy ha valahol nincs állandó rendszergazda, akkor nem fog az menni, hogy a kockázatos műveletekhez az ő nem közismert jelszava kelljen, és onnantól jó eséllyel igent fog nyomni a felpattanó UAC ablakra a felhasználó amikor nem kéne. Tehát az UAC eleve olyan, hogy az értelmesebb emberek nagyobb eséllyel elkerülhetik a bajt, a többi meg állandó rendszergazda nélkül (kis cég) úgy is reménytelen.

  • ddekany

    veterán

    válasz CPT.Pirk #167 üzenetére

    "Crysis2 vagy mi nem fog futni"

    Azért a Diablo 2 és a Crysis 2 közt van még pár játékgeneráció, és bár életemben nem szórakoztam Wine-vel, kalappal fogok táplálkozni ha nem tiszta szopás az egész kompatibilitás szempontjából. Na csak hogy ne sugározzuk azt a laikus felé, hogy áh, nem gond, ott a Wine...

  • rt06

    veterán

    válasz sh4d0w #165 üzenetére

    nem, az, hogy trollkodsz tenymegallapitas, foleg olyanok utan, amiket muvelsz
    az, hogy tobbszor lebarmoztal, szemelyeskedes (az a fajta, amiert mas kap par nap pihenot, de linux topic-ban linux fanboy lathatoan szemelyeskedhet - legalabbis nem ez az elso alkalom)

    "Ezt a tévhitet próbálom cáfolni, de ennek értése nem erősséged."
    egy tevhitre egy hazugsaggal feligazsaggal reagaltal, remek

    "Korábban említetted a Defcon-t, mint Linuxon nem futó játékot"
    eloszor is, kerlek idezd pontosan azt a reszt, hogy hol irtam, a defcon nem megy linux-on
    masodszor pedig gondolkozz el rajta, melyikunknek is van problemaja az erto olvasassal
    ha ezekkel vegeztel, esetleg szemugyre veheted a tobbi jatekot is, mert legjobb emlekeim szerint nem csak a defcon-t melitettem

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz CPT.Pirk #167 üzenetére

    nem, nem csak azok, de azok is
    nem tudom, ki hog yvan vele, de jobban szeretem, ha en donthetem el, mivel jatszok, nem pedig a csomagkezelo

    le kellene mar szoknia arrol a linux teritomunkasoknak, hogy meg akarjak mondani, mas milyen programokat akar hasznalni, csak azert, mert ok elegedettek vele

    #169: jol ertem, azt akarod sugallni, hogy a windoze azert szar biztonsag szempontjabol, mert a biztonsagi beallitasok, szoftverek kikapcsolhatoak?
    sudo mond-e valamit?
    sot, sudo su -
    vagy szerinted, aki windozde-on kikapcsolja a tuzfalat, defender-t, meg uac-ot, az linux-on nem azzal fog nyitni, hogy root-kent jelentkezik be?

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • ViZion

    félisten

    válasz rt06 #173 üzenetére

    Könyörgöm írd már rendesen, h Windows! :O

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • rt06

    veterán

    válasz ViZion #174 üzenetére

    miert pont en? a winfos-ozas, meg m$-ezes, internet exploder-ezes (es a szamtalan hasonlo) senkit nem zavar, csak az en - amugy fonetikusan azonos - irasmodom?

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • W666W

    tag

    Nos azt hiszem befejeztem a LINUXozást újabb 2 évre....
    ne haragudjon meg senki / tudom ÉN vagyok a balfasz ehhez a szuper rendszerhez / de ez nekem aki a Windows-t a 3.1 óta használom ez nagyon körülményes oprendszer..Az még hagyján hogy STEREO DIGITAL OUTPUT a legtöbb amit a hagkártyán ki lehet választani jó jó EIC598 vagy micsoda és úgy van hang csak de STEREO !! VLC-t felrakva is az...
    A hangkarim alaplapi REALTEK
    Support for S/PDIF Out
    Realtek ALC889 hangkodek
    HD audió
    2/4/5.1/7.1 csatornás hang (a 7.1 üzemmód beállításához csatlakoztassa a ház előlapi HD Audio paneljét, és engedélyezze a funkciót a meghajtóprogramban)

    Gondoltam letöltöm a illesztőprogit azt kézzel telepítem hátha..na itt jött a balfaszságom 2 óra hosszája nem találok olyan menüt hogy illesztöprogi telepítése...ugye ebben a szar hányadék okádék Windows ban csak egy exe indítása oszt jónapot fennt a progi..Itt ugye biztos roppant egyszerú de ÉN sajna nem tudtam. :(( .Találtam egy illesztöprogi panelt de ott csak azok vannak amiket az UBUNTU gondol, hogy telepítenem kéne semmi manuális telepítési lehetöség..Nosza ugrás sugó ott meg angol nyelvü az a rész ami nekem kell....

    nos 2 óra küszködés után ott tartok, hogy valaki priviben írja le legyenszíves hogyan lehet manuálisan illesztöprogit telepíteni ??????

    Ja még a Storyhoz hozzátartozik , hogy a videokari illesztöprogramját sem volt egyszerű feltelepíteni .:ugyanis felajánlott 2 darabot abból az egyiket nem tudta felrakni a másiknál meg 15 perc kellet a 20 mbites netem melett míg letöltötte..aztán telepítés további 3 perc aztán újraindulás ....
    Nos a Windows rendszeremnek egy exe indítás 2 perc max a telepítés és 50 mp az újraindulás..

    De valahogy azt sem értem hogy egy A4-3400 APU 4 giga 1600 mhz-es ram és egy tök üres 400 gigás vinyóra telepített linuxnak miért kell majd 2 perc ahhoz hogy elinduljon ????? Erre valami ötlet ?????.. :Y :Y :Y

    Tudom tudom mert Hülye Windows -os vagyok ;] ;] ;]

  • ViZion

    félisten

    válasz W666W #176 üzenetére

    ...wubi installod van? Annak esetleg 2 perc, mert az egy virtuális fájlrendszerre települ.
    Progi telepítéshez raknak egy readme fájlt, ott van, de kb. itt is futtatni kell a fájlt, csak lehet nincs rá jog, mert netről szedted le...
    ;) nem kötelező, h linuxod legyen, ez is csak egy lehetőség - ingyen.
    Ha minden telepítve kell, estleg a Chakra-t próbáld ki, ilyen szempontból jobb.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz rt06 #172 üzenetére

    és ddekany

    Az itt a gond, hogy az UAC 2 feladatot lát el, egyik a felhasználó basztatása, hogy olvassa el, amit leokéz, a másik meg a háttérben való futás megakadályozása. Mivel a felhasználót zavarja a basztatás, a teljes szolgáltatás lekapcsolja. Ugye mivel ezek nem szétválasztott dolgok, a háttér béli védelmet is bukja.

    Na most a Linuxos su -, vagy a sudo mentes rendszer használat nem rendelkezik ilyen basztató mellékhatással, így nem fogalmazódik meg a felhasználóban, hogy neki állandóan rootnak kell lennie.
    Persze biztos lesz, aki úgy gondolkodik, hogy már pedig ő most root lesz, élet és halál ura, de ilyennek csak egyszer kell kiadnia az rm -r parancsot rootként a gyökérben, onnantól majd megtanulja mi miért van.

    Nézzétek, véleményem szerint itt hamar felfogja az ember, hogy csak pár dolog miatt kell root jelszó, más dolgokhoz meg felesleges pluszmunka.
    A "desktop" területre szánt Linuxoknál már van olyan, hogy bundle manager, ahonnan root jelszó nélkül telepíthetőek a népszerű programok, mint böngésző, pidgin, gimp, stb.

    rt06 és a játékos hsz-em:

    Értem amit mondasz és igazad is van vele. Valószínűleg soha nem lesz olyan, hogy pikk pakk pöcre indul egy aktuális "komolyabb" Wines játék egy "desktop" Linuxon, csak azt akartam mondani, hogy vannak alternatívák, ha nyitott az ember.
    Persze ettől még meg kell tartani a Windowst, elvégre az való játékra. Nincs ebből semmi probléma, mai HDD kapacitások mellett elférnek egymás mellett.

    W666W:
    próbálj ki valamit, ami nem Ubuntu és nem Unity. Egy új világ fog feltárulni előtted. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • zoli62

    addikt

    Azért hozzátenném, hogy a sudo annak iodején történő bevezetése sem kapott egyértelműen pozitív fogadtatást biztonsági szempontból, mert műveletek elvégzésekor prompt után már nem a rendszergazda mondjuk 128 bites jelszavát kéri be. Persze ez a linux használatot még inkább felhasználóbarátivá, könnyebbé tette, ahogy egyre jobban kezdett terjedni. Azaz közeledik a Windowshoz, és nem csak GUI kinézetében.

  • Benoe77

    őstag

    válasz W666W #176 üzenetére

    Egyáltalán nem trollkodásból, meg leszólásból, de a hozzászólásod tipikus windowsos gondolkodást mutat.

    1. hangkártya, driverek
    Alapvetően a hardvergyártó feladata, hogy drivereket írjon az oprendszer alá. Ha van driver, és az megfelelően nyílt, vagy alkalmazkodik a linuxos rendszerhez akkor azt előbb-utóbb beépítik a kernelbe, vagy legalább a disztribúcióba. Ez azt eredményezi, hogy ha egy eszköz támogatott, akkor az már az indulás első pillanatában is támogatott lesz, sőt, elvileg ki is cserélheted a hardvert a rendszer alatt, nem kell a driverekkel ilyesmikkel szórakozni.
    Elvileg kézzel a felhasználónak nem kéne telepítenie semmit, ha a gyártók is és a disztribúciót/kernelt készítők is elég gyorsan implementálni tudnák az új hardvereket.

    2. kézzel telepítés
    Az 1. pont folyománya az, hogy ha a folyamatban valami nem stimmel (jó driver írása, implementálása) akkor kell a felhasználónak kézzel hegeszteni, de az általában nem felhasználói feladat, ellenben műszakibb emberek számára általában jól dokumentált. (README és társai a letöltött zip fájlban)

    Ezzel szemben a win azt a megoldást választotta, hogy a telepítési részt a felhasználóra bízza, na meg a hardvergyártókra, hogy olyan telepítőt csináljon, amit a felhasználónak is könnyű telepítenie. Az elterjedtség okán meg a gyártók hajlanak is arra, hogy ilyen drivereket csináljanak. Kérdés, hogy ez mennyire biztonságos, kényelmes, vagy stabil megoldás.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz zoli62 #179 üzenetére

    A sudo-t mondjuk nem is arra találták ki, amire Ubuntuban használják. Alapból arra való, hogy néhány meghatározott parancsot Kiss Pista is ki tudjon adni a helyszínen, rendszergazda jelszavának ismerete nélkül.
    Ilyen helyekre egyértelműen nem Ubuntut tesznek. Debianon pl. alapból fel sem települ a "sudo" csomag.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • ddekany

    veterán

    válasz CPT.Pirk #178 üzenetére

    "Ugye mivel ezek nem szétválasztott dolgok, a háttér béli védelmet is bukja."

    Hát na ja, az olyan mint ha Linuxon rootként lenne bejelentkezve (már feltéve, hogy adminisztrátori fiókkal jelentkezik be a Windows felhasználó). De nekem ez nem világos:

    "Na most a Linuxos su -, vagy a sudo mentes rendszer használat nem rendelkezik ilyen basztató mellékhatással"

    Parancssorban biztosan rendelkezik (kell sudo vagy su). Mit tudnak csinálni ezzel a grafikus felületen? Amit a Windows nem? Amúgy és soha nem is értettem az egész UAC mizériát... Legszigorúbbra állítva is kb csak akkor pattan fel, mikor FF vagy Flash frissül, meg ha telepítesz valamit, vagy a rendszer beállításokban turkálsz. (Utóbbi a legszigorúbb alatt eggyel már nincs is Win7 alatt.) Azért ezek elég ritka események. Gondolom ugyan ezekre rá kell rákérdezni Linux-os DE-k esetén is.

    "A "desktop" területre szánt Linuxoknál már van olyan, hogy bundle manager, ahonnan root jelszó nélkül telepíthetőek a népszerű programok, mint böngésző, pidgin, gimp, stb."

    OK, mínusz ez... de csak nem ezen múlik a boldogság.

    [ Szerkesztve ]

  • zoli62

    addikt

    válasz CPT.Pirk #181 üzenetére

    Nagy vita is volt arról, hogy Debianon is be legyen-e vezetve alapértelmezetten a sudo..

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ddekany #182 üzenetére

    Kicsit rosszul írtam. Nem arra gondoltam, hogy nincs su, vagy sudo parancs, hanem arra, hogy ezek nélkül, csak simán használja a rendszert. Kicsit nehéz megfogalmazni, hogy mihez kell root manapság, ez disztrónként eltérő.
    Pl KDE-s Debianon a systemsettings kb. bármilyen pontjának átállításához nem is tudtál hozzákezdeni, amíg nem úgy indítottad el, hogy "ALT + F2, és oda: kdesu systemsettings". Ugyanez a helyzet az AMD CCC-vel is, azt is így kellett indítani a legegyszerűbb beállítások módosításához is.

    Ugyanezek a KDE-s Chakrán nem igényelnek root jogot. Nem tudok fejből olyan pontot mondani a systemsettingsben, amihez kellene root (ettől még szerintem van pár olyan).

    Btw, az igazán "desktop" disztróknál elég sokáig el lehet lenni root jelszó nélkül. Ezzel szemben valamelyik másik disztrón egy új wifi hálózat hozzáadása is root jelszót kért.

    zoli62: Nem látom át igazából a kérdést, de Ubuntun azzal magyarázzák, hogy növeli a biztonságot, bár a pontos okot most nem tudom fejből idézni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • zoli62

    addikt

    válasz CPT.Pirk #184 üzenetére

    Szerinted növeli a biztonságot, hogy apt-get dist-upgrade is indítható sudóval?
    Igen az a baj, hogy a root használat szükségessége sem egységes már.

    Szerintem ha megint csinálnának egy olyan felmérést, hogy kiválasztott átlag szintű felhasználók elé tennének egy desktop rendszert, hogy használják (GUI hasonló mindegyikben), nem tudnák eldönteni, hogy melyiket használják (Windows, Mac OSX, Linux).

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz zoli62 #185 üzenetére

    Így végiggondolva, nem hiszem.

    Ubuntun van olyan (átlagos viszonyok között), amihez már kell az su -, a sudo nem elég?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • zoli62

    addikt

    válasz CPT.Pirk #186 üzenetére

    Ezt nem tudom, mihez kell su, mihez elég a sudo, mert én általában átváltok su-ra.

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz CPT.Pirk #186 üzenetére

    Átlagos használathoz elég a sudo, sudo su-t nem is emlékszem mikor használtam utoljára.

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • bambano

    titán

    válasz zoli62 #185 üzenetére

    amit ubuntuban a sudoval csinálnak, az egyértelműen az ubuntu elwindowsosítása.
    user használjon user accountot, a rendszergazdai teendőket meg hagyja rá olyanra, aki ért hozzá. ez utóbbi windowson se ártana...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz W666W #176 üzenetére

    3.1-es windowson és azóta egyszer sem fordult veled elő, hogy a hardveredhez nem volt jó az a driver, amit elsőre letöltöttél?
    ugye nem baj, ha ezt nem hiszem el?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz bambano #190 üzenetére

    A kedvencem az egy Ralink wifi kártya Windows alatt. A gyártó oldalán meg sem találni a cuccot, drivert letölteni képtelenség. Valahonnan a Windows update lerángat egy drivert, de persze csak akkor, ha egyéb úton bekötöd a netet. 22-es csapdája... ;]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • zoli62

    addikt

    válasz bambano #189 üzenetére

    Ezt mondom én is. Ezért nem mindig egyértelmű, hogy a desktop linux fejlesztés jó irányba megy. Már persze szigorúan linuxos nézőpontból nézve.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz CPT.Pirk #184 üzenetére

    Btw, az igazán "desktop" disztróknál elég sokáig el lehet lenni root jelszó nélkül.

    Mondjuk ha átlag felhasználást nézünk, Win alatt is mezei user felhasználóval. Telepítéskor meg be kell írni az uac ablakba az admin jelszót (pont mint a root jelszónál).

  • ddekany

    veterán

    válasz CPT.Pirk #184 üzenetére

    Én azt feszegettem, hogy miért jobb a bekapcsolt UAC-nál amit egy Linuxos Desktop Environment tud nyújtani. Mert gondolom ugyan azon műveleteknél lesz szükséges ott is, hogy csesztesse a felhasználót, hogy most tényleg akarod-e ezt, ill. ha úgy van beállítva, hogy kérem az admin jelszót. Telepítés/leszedés, bizonyos rendszer beállítások piszkálása, bizonyos könyvtárak írása, vagy akár olvasása...

  • ViZion

    félisten

    válasz ddekany #194 üzenetére

    Van különbség. Vannak programok, funkciók, amiket nem enged rootként semmi képpen sem (pl. böngésző), illetve ezen túl az egyes progik jogosultsága is korlátozott, nem írkálhat akárhova.

    Mai win kalandom -tényleg nem b.tatás miatt, ez nem win hiba, csak érdekesség: a fájlok kiterjesztését nem lehet látni, sőt, módosítani sem (céges háló, korlátos jogok, stb.) Még TC-ből sem tudtam átírni a tévedésből .pdf-ként mentett .ps-t... OMFG. De CMD fut, igaz módosítani sokmindent ezzel sem lehet, de a rename a saját asztalra rakott fájlon működött :D :R ezért is kell némi "terminál" ismeret mindenkinek aki lusta új .ps -t írni :)
    Végül egy ősi kínai, arab, indián, üzbég (a megfelelő aláhúzandó) mondással kívánok mindenkinek kellemes Húsvétot:
    "Mindegy milyen OS-t használsz, csak a #&@ szoríCCson!" :D

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • nincskanál

    tag

    Ha megengeditek... ha nem... :)
    Én a magam kárán tanultam mindent amit a gépekről tudok, és valahol az átlag-user és a képzett rendszergazda közé pozicionálnám magam.
    Az első win95-öt még egy ismerősöm rakta fel, aztán jött a többi szépen sorban, már a magam erejéből(kárán) felkínlódva a gépre. '98-ban már suse linuxot próbálgattam, meg mandraket, meg solarist, divatból, kiváncsiságból, és bármennyire utáltam(divatból) az ms-t, letöröltem őket, és sokáig el is felejtettem a win-en kívül minden mást. Egészen addig, míg a gyárilag telepített xp le nem rohadt a netbookomról, és ugye külső cd meghajtó nélkül az xp -t felnyomni nehézkes. Akkor olvastam egy index.hu-s cikket, miszerint linux való a netbookra, és a 8.04-es ubuntu netbook remix-ét az utasítások szerint feltettem, és meggyőző volt. Azonnal beleszerettem. Nincs driverekkel sz...kodás, nics vírusírtó, gyors, nincs végtelen boot, leállítás másodpercek kérdése. Azóta is azt tartom a legjobbnak netbookra. Gyors, egyszerű, számomra tetszetős. Mint egy mobiltelefon menüje. Bocs, ez egy kissé hoszú bevezető volt. Fogjuk rá a ma esti sörökre. :)
    Amit az Ubuntu hozott nekem:
    - A HP 710C nyomtatómat win98-hoz gyártották, már xp-hez is csak egy sánta drivert találtam, win7-hez nincs semmi. Pedig egy hibátlan nyomtató. Ubi alatt bedugtam, oszt használtam. Mint ahogy a HP970cxi-t, az Epson DX4000-et, az Epson BX610-FW-t is, akár hálózaton keresztül is. De hasonlóról számoltak be azok is, akiknek ubit raktam a gépére.
    - Nincsenek meglepetések. Amikor azt mondom, álljon le, akkor leáll, nem azt írja ki, hogy most ő telepít 19 frissítést és addig ne kapcsoljam ki. Volt már olyan, hogy otthagytam, meló után hazaértem, és a francos win még ott villogott valami nyamvadt üzenettel, nem állt le. xp-nél még volt olyan opció, hogy leállítás telepítés nélkül, win7-nél ilyet nem találok. Kivéve a power gombot 4 s-ig. :) Anno egy win-szaki leoltott, hogy írjam be a registrybe, ezt meg azt, és lám, már se csinálja ezt az idegesítő dolgot, és hogy lám, a winhez is kell érteni. Igaza volt, kell. És az online help a tizede az ubiéhoz képest. Vagy kevesebb.
    - Driverek. Vagy van, vagy nincs. De ubi alatt van rá esély, hogy valaki behegesztette már az adott kütyüt, és a módszert meg is osztja. Ha frankó a dolog, a következő frissítésekben benne is lehet automatikusan. Win alatt erre nincs esély. Ubi alatt (tapasztalataim szerint) működnek a régebbi hw-k, win alatt meg nem.
    - Megváltoztatta a gondolkodásomat, a munkát. Könnyített. Ha besz..ik valakinek a gépe vírus, vagy valami hülyeség miatt, akkor már nem vacakolok, hanem egy pendrive-os ubit elindítva kimentem a fontos adatokat, és kész, mehet az új telepítés. És nyugodt vagyok, hogy minden biztonságban van, a vírus tutira pihen. Volt már, hogy 'jobbindulatú' vírust google-s tájékozódás után így simán megpurcantottam, és nem kellett újratelepíteni sem.
    - Van egy jó közösség, ahol ha felteszem a kérdésem, jön rá válasz normális hangnemben. Segítenek. Anno a főnököm gépét buheráltam, felhívtam az ms helpdesk-jét(vagy mi a franc volt a nevük akkor) segítségért(akkor még nem volt google, hogy korrekt legyek, és a tapasztalatom is kevesebb volt...), és a nagy segítség az volt, hogy keressek fel egy rendszergazdát. Ez persze változhatott, de a kicsipuha stílusát ismerve nem tartom valószínűnek.
    - Igazából bármit is szerettem volna csinálni, a szoftverközpontból telepíthettem, esetleg synapticból. Könnyebben megtaláltam a nekem szükséges programot, mint win alatt.
    - Nem gondolnám, hogy a win-t könnyebb használni. Amíg nem kell belepiszkálni, addig forma-forma. Ha valamit be kell állítani, akkor ubi alatt több helpet talál az ember.
    - Azt el kell ismerni, hogy egy gyári szoftvert nem mindig lehet hegesztéssel pótolni. Pl. most win7 alatt írom a hozzászólást, mert a tv-kártyámat kínlódás ubi alatt használni. De ez csak szerencse kérdése, hogy a gyártó kegyes volt, és adott ki win7-es drivert.(a bolti csóka ezt nem tudta, különben biztos nem adta volna ide 2 ropiért. hihi. :D). És ez a kártya egy jó mutató. Ha valamelyik rendszerre készül szoftver, akkor az ott a legjobb. De ubi alatt van esély arra, hogy (valamilyen szinten )működésre bírjunk valamit, főként, ha szabványos, míg fordítva ez szinte biztosan nem fog működni.
    - Ha nem lenne a tv-kártyám, akkor winre egyáltalán nem lenne szükségem. Mindent meg tudok oldani, és nem kényszerűségből, hanem kényelmesen. Utoljára a szakdolgozatírásnál kellett hivatalosan is win ill. ms office, mert ugyebár csak .doc-ot meg .ppt-t lehet leadni államvizsgához. Hajrá tudomány! :(
    - Én, mint hangsúlyozottan nem szakértő, úgy érzem, hogy az ubi az átlag-usernek praktikusabb rendszer, mint a win. Minden átlagos program, szolgáltatás elérhető, akár kényelmesebben is, miközben nem kell attól tartania, hogy benyel valami vírust, nem lassul be a gépe, nincsenek idegesítő felugró üzenetek, a rendszer és minden progi automatikusan frissül. Kattintani meg ugyanúgy kell. Nehezebb 'elrontani'.
    - Egy apróság: én úgy érzékelem, hogy az ubi kevesebbet használja a hdd-t. Win alatt állandóan kerepel, ubi alatt sokkal nyugodtabban üzemel. Lehet, hogy csak én érzékelem így. De az tény, hogy az xp-hez képest ubival kb. fél órával tovább bírta aksival a netbookom.
    - A win7 elérte a gnome2 színvonalát megjelenítésben. Egyszerűségben nem. Sebességben pláne nem. Viszont a unity nekem nem tetszik, és azt hiszem a a legtöbb felhasználónak sem. Nem érzem a gyorsulást. Sőt. De hát ide vezetnek a tapogatós os-ek. Valahogy túléljük, aztán csak kapcsolnak majd.
    Még egyszer bocs, hogy ilyen hosszú voltam. De ezt rövidebben nem tudom.

  • W666W

    tag

    válasz Benoe77 #180 üzenetére

    1. hangkártya, driverek
    Alapvetően a hardvergyártó feladata, hogy drivereket írjon az oprendszer alá. Ha van driver, és az megfelelően nyílt, vagy alkalmazkodik a linuxos rendszerhez akkor azt előbb-utóbb beépítik a kernelbe, vagy legalább a disztribúcióba. Ez azt eredményezi, hogy ha egy eszköz támogatott, akkor az már az indulás első pillanatában is támogatott lesz, sőt, elvileg ki is cserélheted a hardvert a rendszer alatt, nem kell a driverekkel ilyesmikkel szórakozni.
    Elvileg kézzel a felhasználónak nem kéne telepítenie semmit, ha a gyártók is és a disztribúciót/kernelt készítők is elég gyorsan implementálni tudnák az új hardvereket.

    csak NEKED akkor ÚJRA

    Amit leírtál az igaz lenne DE MÁR EZEN TÚLVAGYOK !!!!!!! :W :W :W :W :W :W
    Tehát alapszitu Hangkari felismerve és az a baj, hogy és most nagyon jól figyel mert többet nem írom le még Neked sem

    CSAK DIGITÁLIS STEREO !!!!!! / Érted mi ez / hangot képes a linux kicsiholni az ALC 668 ból....Müködik csak SZAR így egyszerüen fogalmazva..VLC-t is feltelepített és engedélyeztem benne az SPDIF -et és akkor sem..Idáig Világos ????Tehát összegezve
    Digitális erősítöm van egy HARMAN -KARDON és optikai kábellal van összekötve az ALC 668-al digitális kimenetével..Windows alatt ugyannnak akoncertvideonak DTS hangkja van míg linux alatt pedig csak egy emulált NEO6 Cinema....

    Erre kérdeztem azt hogy letöltöttem a REALTEK oldaláról a LINUXOS drivert amit találtam hozzá és azt kérdeztem, hogy ezt MANUÁLISAN van -e MÓD felrakni....

    Nem kell a LInuxblabla hogy Ő tudkja, mert sajnos NEM TUDJA ezért lenne szükségem a kézi telepítésre......

    na most ha ezeket képes vagy felfogni értelmezni akkor tudnál végre segíteni ?? ha nem az sem baj csak akkor hagyjuk már el ezt afelesleges köröket ezzel, hogy ki milyen tipikus felhasználó meg a magyarázkodásokat hogy elvileg mit tud a linux driver ügyében meg mit nem...

    A windows sem tökéletes és a LINUX sem az / nagyon nem az / de ez nem baj..De a Windows ban ha megvana driver akkor fel tudom rakni a Linuxban még nem.....

    ennyi..tehát ha tudsz segíteni akkor elfogadom a segítséget priviben ha nem akkor meg hagyjuk Ibolykát JÓ ?????? :W

  • ddekany

    veterán

    válasz nincskanál #196 üzenetére

    Pont a hardver támogatás az egyik fő buktatója a Linuxnak. Új hardverhez Win7-re egész biztosan van driver, ami ráadásul jó eséllyel a hardver összes hivatalosan létező funkcióját elérhetővé teszi, elvégre elsődlegesen Win7-hez készülnek most a hardverek. Linuxon fórumozhatsz, imádkozhatsz... Hogy régi hardverekkel jobban áll a Linux statisztikailag, abban sem lennék biztos.

  • Benoe77

    őstag

    válasz W666W #197 üzenetére

    Csak azért írtam, amit írtam, mert lehet, hogy a driver szar, és tényleg nem működik ez a funkció linuxon.

    A letöltött driverben van egy readme.txt, abban le van írva, hogy hogy kell manuálisan telepíteni. Ezek a lépések terminálos telepítésre vonatkoznak.

    Vagy lehet, hogy érdemesebb lenne egy frissebb linux-szal próbálkoznod, mondjuk az ubuntu 12.04 beta-val (amiből végleges lesz, ha kijön, és telepíted a frissítéseket), vagy új fedora-val, stb.

  • ViZion

    félisten

    válasz W666W #197 üzenetére

    rövid guglizás után azt találtam, hogy ehhez egy plugin kell, mert alapból nem tartalmazHATJA a linux (mint a zárt meghajtókat, flasht és sok kodeket sem). Majd az ALSA-ba vagy Pulse-be be kell tölteni, és van digitális 5.1, 7.1, akármik.
    Synapticban keresés, ALSA ott kell lennnie az a52 pluginnak. De van Upmixer, downmixer is, nem is tudtam :( -nem nagyon lehet gyerekek mellett fülesen kívül mást használni... :D
    Majd később tesztelem, most ~5-10 perc guglival eddig jutottam.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák