Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • worxland

    addikt

    válasz pakesz #29 üzenetére

    40 km = 2000 Ft -> 100 km = 5000 Ft, 350 forintos üzemanyaggal ez 14 literes fogyasztás lenne. Az autóm fele ennyit sem eszik.
    Ki is a demagóg?

    ''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

  • Polllen

    nagyúr

    válasz pakesz #29 üzenetére

    Nagyon szívesen, kezdjük azzal, ha már demagógiával vádolsz, legalább tedd helyesen. Az 5k-s karácsonyi ajándék és anyukám állapotának idesorolása volt a demagógia.

    Az, hogy akik ilyen kisvárosban laknak, küzdeni fognak a megnövekedett forgalommal (dugó, szmog, zaj), az pont nem az. Az tény. Mert az autósok egy része nem fogja kicsengetni az 5k-t. Akkor se, ha évente 500k-t költ közlekedésre.

    Ezeknek a szakaszoknak pont az a lényege, hogy az átmenő forgalmat kiterelje a lakóövezetből, mert a régi főútvonalak nem így épültek.

    (Halkan jegyzem meg, én pont azok közé tartozom, akik jól járnak, mert Szigetszentmiklós-Ercsi vonalon utazom. 10k-ból lesz Pest és Fejér megyére éves autópálya-matricám és Érdnél nem kell lehajtanom a pályáról. Mert, hogy Érdre meg nem fogok bemenni, hogy a körforgalmakkal teletűzdelt 50/30-s sebességkorlátozással bohóckodjak, az tuti.
    De ettől ez az ötlet még hatalmas butaság és sokkal több ember életét keserítik meg sztem, mint amennyinek használ.)

    worxland

    Így tanul. Egyébként autókopással és mindennel egybevéve ez az összeg nem vészes. De természetesen ebben az esetben benne van az éves szervíz, a téli/nyári gumi, értékvesztés, meg egyebek, szóval az 500k inkább az amibe az kerül, hogy van autód évente, ha csak erre használod.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • pakriksz

    őstag

    válasz pakesz #29 üzenetére

    és mivan ha én motorral járok ami 3,5 litert fogyaszt? :)
    De autóval se jobb ám... Eddig csak az m0-t használtam(de azt gyakran), autópályát csak nyaralásra 10 napos matricával, most ha használni akarom 5k-t kell fizetnem a benzin kicseszett 51%-os adója mellé a 2 évenkénti rohadt műszaki vizsgáztatás 11k-ja mellé, és a teljesítményadó mellé meg a baleseti adó mellé (amit most már baleset nélkül is fizetni kell). (az átírás brutális költségeiről ami autónál minimum 70 ne is beszéljünk)
    De valahogy a városban a kátyúkat kerülgetve rohadtul nem értem mire is kell ennyit fizetni, és emellé még a békávé is eszetlen drága miközben szétrohad minden jármű, tehát arra sem költik

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Új hozzászólás Aktív témák