Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz leeate #20 üzenetére

    Taníts!!!

    Egy érdi lakos pontosan hogyan jár jól ezzel? Onnan az M6 és M7 bevezetőszakasza eddig ingyenes volt, mint ahogy az M6 és M7 közötti M0 is.

    A városon keresztül megy a 6-s és 7-s főút.

    Eddig mindenki az autópályát használta ingyen innen, a városban is kisebb volt a forgalom.

    Ezentúl vagy fizetsz vagy tolongsz a városban.
    És értem én, évi 5000 forint, de abból pont tudnék karácsonyi ajándékot vanni anyukámnak, aki rokkant nyugdíjas és havi ~35k a nyugdíja 56 évesen 30 év fizikai munka után...

    Mi a jó ebben?

    De nézhetünk más példát is erre a bullshit-re.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz leeate #20 üzenetére

    Azok járnak jól ezzel csak, akik eddig is fizetős szakaszon jártak, mert lényegesen olcsóbban megússzák, a kérdés, hogy kik vannak többen. Ők vagy azok akik megnyalták...

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz pakesz #29 üzenetére

    Nagyon szívesen, kezdjük azzal, ha már demagógiával vádolsz, legalább tedd helyesen. Az 5k-s karácsonyi ajándék és anyukám állapotának idesorolása volt a demagógia.

    Az, hogy akik ilyen kisvárosban laknak, küzdeni fognak a megnövekedett forgalommal (dugó, szmog, zaj), az pont nem az. Az tény. Mert az autósok egy része nem fogja kicsengetni az 5k-t. Akkor se, ha évente 500k-t költ közlekedésre.

    Ezeknek a szakaszoknak pont az a lényege, hogy az átmenő forgalmat kiterelje a lakóövezetből, mert a régi főútvonalak nem így épültek.

    (Halkan jegyzem meg, én pont azok közé tartozom, akik jól járnak, mert Szigetszentmiklós-Ercsi vonalon utazom. 10k-ból lesz Pest és Fejér megyére éves autópálya-matricám és Érdnél nem kell lehajtanom a pályáról. Mert, hogy Érdre meg nem fogok bemenni, hogy a körforgalmakkal teletűzdelt 50/30-s sebességkorlátozással bohóckodjak, az tuti.
    De ettől ez az ötlet még hatalmas butaság és sokkal több ember életét keserítik meg sztem, mint amennyinek használ.)

    worxland

    Így tanul. Egyébként autókopással és mindennel egybevéve ez az összeg nem vészes. De természetesen ebben az esetben benne van az éves szervíz, a téli/nyári gumi, értékvesztés, meg egyebek, szóval az 500k inkább az amibe az kerül, hogy van autód évente, ha csak erre használod.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák