Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Ide már nem is érdemes beírnom, hogy Üdv a néhai Magyar Köztársaságban, mert most pont úgy van minden, ahogy eddig is.
    Hanyag megfogalmazás és össze nem egyeztetett törvények, amik szinte azt sejtetik a háttérben, hogy mivel a bírói döntés fog ilyen esetben pontot tenni az i-re, hogy valakit meg kell-e büntetni, védve lesz az, aki jó ügyvédet tud megfizetni, mint például a politikusok és rokonaik, a többiek meg ha fennakadnak a ma még nem túl sűrű hálón.. marad a véletlen számukra.
    De a vicc még mindig az, hogy átlag emberek számára annyira egyszerű lenne a megoldás: legális tárhelyen lévő tartalmak, amik havi díj fejében letölthetők. Lehet ez akár magyar cég, akár a Netflix behívása... de tennének már valamit! Máris kevesebb ember aggódna amiatt, hogy torrentezés miatt büntetik majd meg, hisz lenne kényelmes, legális alternatíva. Igaz havidíj fejében, de pont megérne pár ezer forintot havonta, hogy elérd a kedvenc filmjeidet, sorozataidat, emellett némi felárért le is tölthesd őket. Szerintem legalábbis, én örömmel fizetnék ilyen szolgáltatásra elő. És jó reklámmal, valamint stabil szolgáltatással biztos vagyok benne, hogy sok mai szürke zónás torrentezőt át lehetne csábítani.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz joysefke #36 üzenetére

    Én ismerek nem is kevés embert, aki a közelmúltban olvasható USA és Németországi hírek miatt komolyan elkezdett aggódni, hogy mi lesz nálunk. Az igaz, hogy ma, mint írtam is, nem túl sűrű hálóval szűrnek, egy átlagember szinte elhanyagolható eséllyel akad rajta fenn, de ahogy ezt is írtam, ez most a mi szürke zónánk. Miért ne lehetne kifehéríteni, ha minden megvan hozzá, csak a jog van lemaradva, de azt pár hét alatt meg lehetne oldani? Újabb gumiszabályok alkalmazása helyett azt kellene csinálni.

    (#32) rt06: Nem az ördögöt festettem a falra, csak leírtam egy gondolatmenetet arról, hogy vajon tényleg iszonyú hanyagság eredménye-e ez az egész. Elképzelhető, ez megmagyarázná azt is, miért nincs még nálunk olyan tartalomszolgáltató, ahol online elérsz szinte bármilyen filmet és zenét, készüljön az akár az USA-ban, akár valahol Európában, legyen akár szinkronizálva, akár nem. Mi értelme fenntartani egy szürke zónát, ahol jogilag ugyan büntethetőek lennének az emberek, de mégis, nincs ehhez illő szűrés. Persze nem azt mondom, hogy utóbbi kellene, hanem egyértelműen megmondani, hogy ezt lehet, ezt nem lehet és tessék itt az alternatíva. Én akár még olyat is el tudnék képzelni, hogy egy cég létrehoz egy torrent oldalt, ahova havi díj fejében be lehet regisztrálni, majd az ott található tartalmakat ezután legálisan lehet le- és feltölteni a kliensek által. Működését tekintve lehetne olyan, mint bármely zárt torrent oldal, viszont jogilag élvezhetne mentességet, mivel a befolyt összegből a mögötte álló cég kifizeti a kellő jogdíjakat az ügyfeleik nevében is. De erre se láttam még precedenst. Valami oka kell lennie. Persze, ez az ok lehet hanyagság, ezt nem tagadom, de akkor még rosszabb kezekben van a magyar jogrendszer.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Boond #93 üzenetére

    Dobálózhatnak amivel akarnak, attól még ez csak alaptalan rizsa.
    Amúgy gondolj bele, ha egy film 100.000, akkor 1.000.000 előfizetésre elosztva az mennyi? De TV-nél miért megfizethető ez mégis? Hát, a reklámok miatt. De streaming szolgáltatásokba nem lehet reklámot tenni? Dehogynem. Persze nem a hagyományos formában, nem megszakítva a filmet, de lehet. És az is nagy üzlet, csak a bekényelmesedett tőkések inkább lehúznának még pár tucat bőrt ugyanarról.
    Féltik a TV szolgáltatók a cégeiket, hisz ha neten elérsz mindent, minek a TV? Pont a Netflix a legjobb példa arra, hogy nemcsak megoldható, de óriási üzlet van a netes tartalomszolgáltatásban. És ez már nagyon nem újdonság, évek óta tudjuk, hogy ez a jövő. Csak foggal-körömmel próbálják késleltetni az ebben nem érdekelt tőkések és politikusok, akik a régi modellből gazdagodtak meg, hisz nekik az új modell megszüntetné a további vagyonfelhalmozás lehetőségét. Ennyit a kapitalizmusról is...

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz ]Phobos[ #115 üzenetére

    Ez, hogy nem fogalmazzák meg mekkora mértékű és milyen jellegű megosztás számít jogsértésnek, azért jó nekik, mert egyrészt akinek jó az ügyvédje, az meg tudja magyarázni, hogy "Dehát 10 MB-ot töltött fel egy 8 GB-os filmből, azokat is darabokban, semmi értelmezhető nem származik belőle, csak egy rakás adat, egyesek és nullák semmi értelmessé nem összeállítható halmaza, hogy számíthat ez megosztásnak és hogy lehetne megbüntetni olyan mértékben, mintha a teljes film mind a 8 GB-ját megosztotta volna?", ellenben a jó vád meg tudja magyarázni, hogy "Oké, hogy ő csak egy töredékét osztotta vissza, de a többi töredéket x másik személy biztosította, így olyan, mintha egy rablásnál bűntárs lett volna, ergo bűntárs volt a szerzői jogsértésben, így ugyanolyan súlyos büntetést kell kapnia, mint bárki másnak ebben a cselekményben".
    Aztán a bírón múlik, melyik érvelés mellett foglal állást. Ezért hívják gumitörvényeknek.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák