Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz joysefke #36 üzenetére

    Én ismerek nem is kevés embert, aki a közelmúltban olvasható USA és Németországi hírek miatt komolyan elkezdett aggódni, hogy mi lesz nálunk. Az igaz, hogy ma, mint írtam is, nem túl sűrű hálóval szűrnek, egy átlagember szinte elhanyagolható eséllyel akad rajta fenn, de ahogy ezt is írtam, ez most a mi szürke zónánk. Miért ne lehetne kifehéríteni, ha minden megvan hozzá, csak a jog van lemaradva, de azt pár hét alatt meg lehetne oldani? Újabb gumiszabályok alkalmazása helyett azt kellene csinálni.

    (#32) rt06: Nem az ördögöt festettem a falra, csak leírtam egy gondolatmenetet arról, hogy vajon tényleg iszonyú hanyagság eredménye-e ez az egész. Elképzelhető, ez megmagyarázná azt is, miért nincs még nálunk olyan tartalomszolgáltató, ahol online elérsz szinte bármilyen filmet és zenét, készüljön az akár az USA-ban, akár valahol Európában, legyen akár szinkronizálva, akár nem. Mi értelme fenntartani egy szürke zónát, ahol jogilag ugyan büntethetőek lennének az emberek, de mégis, nincs ehhez illő szűrés. Persze nem azt mondom, hogy utóbbi kellene, hanem egyértelműen megmondani, hogy ezt lehet, ezt nem lehet és tessék itt az alternatíva. Én akár még olyat is el tudnék képzelni, hogy egy cég létrehoz egy torrent oldalt, ahova havi díj fejében be lehet regisztrálni, majd az ott található tartalmakat ezután legálisan lehet le- és feltölteni a kliensek által. Működését tekintve lehetne olyan, mint bármely zárt torrent oldal, viszont jogilag élvezhetne mentességet, mivel a befolyt összegből a mögötte álló cég kifizeti a kellő jogdíjakat az ügyfeleik nevében is. De erre se láttam még precedenst. Valami oka kell lennie. Persze, ez az ok lehet hanyagság, ezt nem tagadom, de akkor még rosszabb kezekben van a magyar jogrendszer.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák