Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Pene #26 üzenetére

    Tehát akkor a lead:

    "Első ízben készült átfogó, reprezentatív kutatás a hazai esport életről, a közel kétezer kérdőív a magyar fiatalok esport játékokkal kapcsolatos szokásaira ad válaszokat."

    Teljesen általános megfogalmazás, a magyar fiatalok. Nincs semmi ami arra utalna, hogy a felmérés valamilyen szűkebb csoportot érintene.

    Infografika fejléce:

    "A magyar fiatalok elektronikus sportal kapcsolatos szokásai"

    Itt is teljesen általánosan szerepel a "magyar fiatalok" kifejezés.

    Tök mindegy, hogy hányszor szerepel az esport és az esport közösség kifejezés egy statisztikát nyugodtan lehet csinálni a teljes népesség körében az esporttal kapcsolatban. Amúgy az "esport közösség" kifejezés egyszer sem szerepel sehol.

    De legyen, elfogadom, hogy úgy gondoltátok, ahogy írod. Mi a meglepő abban, ha a fiatalok 76%-a 15-25 év közötti? Mi a meglepő abban, hogy az esport közösség tagjainak 99%-a néz közvetítéseket? Ezek elég nagy betűkkel ki vannak emelve.
    Ugyanígy, honnan tudjátok hogy az e-sport iránt érdeklődők mekkora a férfi/nő aránya? Milyen a kor megoszlása? Ez az információ nélkül hogyan tudjátok megállapítani, hogy reprezentatív a felmérés. Van egy gyanúm, hogy csak a saját közösségetek arányát ismeritek. A saját közösségeteken belül lehet reprezentatív, de ahhoz is kell tudni a közösség tagjanak életkorát, nemét (esetleg földrajzi elhelyezkedését).

    A cikkben szerepel még:

    "76%-uk költ pénzt rendszeresen esportra"

    Nem tudom, hogy hogyan volt feltéve az eredeti kérdés, de az infografikából ez nem következik. Az, hogy az emberek 48%-a költ 10k HUF-nál kevesebbet éves szinten az egyáltalán nem jelenti, hogy rendszeres. Tehát ha évente 1x emegyek valahová, akkor már ebben a kategoriában vagyok. Én is e-sport érdeklődő vagyok, vettem már skint, tehát ide tartoznék én is. De bennem még sose merült fel, hogy ez esport költés volt. Pláne nem volt részemről rendszeres.

Új hozzászólás Aktív témák