Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    A cikkíró első szám első esetben beszéljen, ha arról ír, hogy a legnagyobb kivánság a "szabad pakliépítés" volt, mert én és még nagyon sokan mások egyáltalán nem akartuk ezt a funkciót, szóval megkockáztatom, hogy a hangos kissebbséggel szemben a halk többség nem akarta.

    Akinek komplex pakliépítés meg gyüjtögetés és lapvásárlás kell, az nyugodtan mehet Magtic the Gathering Online-t játszani, az mindenben többet tud és mindig is többet fog tudni mint a Duels 15.

    A duels eddig az előre összeállított, de testreszabható tematikus paklijaival, illetve az egyszerű pakliépítés miatt könnyen hozzáférhető és kezelhető online játékaival tudott nagyot mutatni, nyilván a hardcore Magic userekhez képest valamivel casualabb, időhiányosabb tömegek számára. Aki az utóbbi kategóriát saját magáénak érzi, na annak a Duels 15 nem való.

    Egyébként meg aki nem teljessen szemellenzős, az eljut addig a gondolatig, hogyha be is rakják a 2HG játékmódot, az pont a szabadabb pakliépítés miatt sokkal kevésbé lesz fair és kiegyensúlyozott mint eddig volt.

    Másrészt a user interfész egy tragédia kb mindenben visszalépés az eddigiekhez képest, lassú, fusztráló, modernnek akar látszani egy fantasy játékban ráadásul érintős kijelzőkre optimalizált, ami PC-n enyhén szólva vicc.

    A Duels 15 tipikus példája annak, amikor meg akarnak javítani valamit, ami eddig jó volt...

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Csapoati #7 üzenetére

    A korábbi részeknek nagyon nagyon jó volt a multi része, mindenképpen próbáld ki a Duels 2014-el, amíg még van játékosbázis. Paklileírásokat a Wizards community fórumairól tudsz lesni...

    Mister_X: Duels 2014-et 2013-at próbáld ki, ott a tutorialon meg az első pályákon sem fogsz elaludni...
    Ezek vannak egyébként X360-ra is, ott a 2014-nek pár hónapja még elég nagy a playerbase.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Dr.F.E.R.I. #15 üzenetére

    10 EUR az alapjáték ára, és nem mindenkinek van ideje napokon keresztül grindelni a dögunalmas kezdőpaklikkal. Másrészt meg tudtommal vannak olyan lapok amiket csak prémium boosterrel (fizetsz) lehet feloldani.

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Még nem jutottam el addig, hogy kipróbáljam a Hearthstone-t, mert nem tudtam még túltenni magam az ocsmány baltával faragott óvodás csoportos fantasy figurákon, amelyekkel azok operálnak. Azt azért meg kell hagyni, hogy a Magic kártyák döntő többsége igényesen néz ki, főleg az animáltak.

    Nekem ez is hozzájárul a hangulathoz, ami pedig a játékélmény alapfeltétele..

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Dr.F.E.R.I. #20 üzenetére

    Talán azért mert a Duels eddig nem volt időrabló?
    Általában megvettem a 250Ft-os unlock kódot a paklihoz (hogy minden lap fel legyen oldva) amivel éppen játszani akartam, 20 perc alatt összeraktam a paklit és utánna lehetett multiban csapatni. Az időm legnagyobb része otta játékkal ment el és nem az agyatlan grindeléssel illetve a paklik is változatosabbak (tematikusak) voltak.

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Kasya #27 üzenetére

    Hát a Duels 14-ben még külön volt a játékostábor, ott X360-on toltam abból a megfontolásból, hogy a Magic amerikában megy nagyon, azok meg ugye x360-on játszanak :) De gondolom Steamen is sok játékos volt...

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Ennyire egyszerű még sosem volt a lapok feloldása. Korábban 1 deck feloldásához 20 mecset kellett megnyerni AZZAL a deck-el. Tehát összesen 10 db deck, 20 győzelem, azaz 200 győzelem kellett a teljes feloldáshoz. Itt 5 világ van, világonként kb. 15 győzelem kell BÁRMELY deck-el, tehát kb. 75 győzelem kell a teljes lapkészlet feloldásához. Már a két számon is elég jól látszik, hogy jóval könnyebb, ha arról nem is beszélünk, hogy egy jól bejáratott deck-el mennyivel könnyebb csatát nyerni, mint, ha kötelezően egy "0"-ás alapdeckel próbálnád..

    Hja, persze a bökkenő ott van, hogy mire beindul a szinergia nélküli kezdő Duels 15 paklid, amit ugye a legelején kell látatlanba kiválasztanod, a későbbi csere lehetősége nélkül, addig megőszülsz.

    Duels 13-14-ben az alap paklikkal is bőven teljesíthető volt a küldetéssorozat, most meg az első encounternél levágták a Blue-Black paklimat. Kb nonszensz, sejtem, hogy mennyi idő lehet Planeswalkers nehézségen végigmenni a kampányon egy gagyi paklival.

    A másik pedig az, hogy nem mindenkinek van ideje, energiája grindelni, én egyszer végigtltam a küldetéssorozatot, utánna Duels 14-ben 250Ft-ért oldottan fel a paklikhoz tartozó zárolt lapokat (per pakli), utánna pedig az a pakli tökéletesen fel van oldva, egyből tudsz multizni.

    250Ft/pakli.

    ehhez képest most egy halom lapot fel kell oildanod vagy boostert venni, ahhoz, hogy legyen egy értelmes ütőképes paklid, amivel multiban nem aláznak meg...

    A másik pedig, hogy a UI PC-n botrányos. Lassú, nyögvenyelős ráadásul látszik, hogy tabletről hozták át PC-re.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Djuree #37 üzenetére

    Nem user error.

    Az alap paklik egyszerűen szánalmatosak, zéró szinergiával ráadásul a paklik apalja is egy -két három gyenge lap, ami köré van még rakva a többi 20 random fostalicska.

    Dr.F.E.R.I:
    szóval három napot kellene grindelnem, munkanapot vagy naptárit? Mi van akkor, ha dolgozom és csak esténként érek rá 2-3 órára? Ráadásul ilyen szar paklikkal grindelni sincs lenne kedvem.

    A korábbi Duelsek paklijaival már az elején élvezetes volt játszani, most meg három napot kellene grindelnem, hogy legyen a pakliknak valami koncepciója és élvezet legyen játszani..

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Dr.F.E.R.I. #42 üzenetére

    Ez az első, amit megvettem, pont azért mert a korábbi részekben nem volt pakliszerkesztő (anélkül nem sok értelmét látom egy ilyen játéknak). Ami rossz a játékban, az a bugos működés, a lassú menürendszer,

    Erre csak azt tudom mondani, hogy próbáld ki a 13-at meg 14-et..

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Grath #49 üzenetére

    Nagyon jól szavakba öntötted!!

    G4ga:
    Fekete kék és fekete piros paklikat próbáltam, természetesen Planeswalkers fokozaton. Az előző részek tematikus paklijai után eléggé mellbe vágó volt az általam próbált két alappakli hitványsága koncepciótlansága. Nehezen tudom elképzeni, hogy azokkal csupán 1-2 vereség mellett végigtóld a küldetéssorozatot.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz G4ga #60 üzenetére

    Volt 1-2 apróbb tárgyi tévedés de a cikk lényegén és szvsz az értékítéleten ezek az aprócskább tévedések nem módosíthatnak..

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz G4ga #62 üzenetére

    Ez a rész ugy ahogy van valotlan dolgokat ir.
    Ja hogy ezek lényegtelenek. Ha a játék vásárlása elött állnék, eme iromány után elképzelhetö, hogy nem veszem meg mert lehuzás. És a 4 pontos értékelést figyelmbe se vettem. - megjegyzem 10 euron kivul egy centetse tettem bele és lassan megvan az összes lap. ( Premiumot most ne vegyük figyelmbe mert az amugy is fizetös és ezt az megjelenés elött is tudtuk!
    De mint mondtam nekem mindegy. Nem én vagyok az oldal üzemeltetöje, ha ez igy rendben van én kérek elnézést és befogom a szám.

    Vannak benne tévedések, de nem ír valótlant, a lényegi mondanivalója igaz:
    -A játék nem ingyenes (ezzel részemről abszolút nincs probléma)
    -Az alappaklik kvázi játszhatatlanok (ellenben a korábbi Duels részek alappaklijaival) (-)
    -Grindeléssel valóban feloldhatóak a nem prémium lapok (+)
    -de akinek nincs ideje grindelni, az fizethet mint a katonatiszt. A Duels 2014-ben paklinként 250Ft-ért oldottam fel a zárolt lapokat, ezután volt egy abszolút feloldott paklim amivel azonnal tudtam egyenlő esélyekkel multizni, míg itt sokkal többet kell fizetni ahhoz, hogy egy paklit teljessen feloldjak.
    (És engem akkor amikor egy zombi paklival akarok játszani, nem fog érdekelni, hogy mennyi zöld meg piros lapot kapok talonba) (-)
    -A Duels 14-ben mint mondtam 250Ft-ért teljessen unlockoltam egy paklit, tehát megvolt minden lapom ergó egyenlő esélyem volt multiban. Most ha egyenlő esélyeket akarok, fel kell oldanom a prémium lapokat is (-)

    És egy további apróság amire senki sem gondol:

    Korábbi Duels részekben ha egy paklit feloldottál akkor az fel volt oldva, arra többet nem kellett költeni, DLC-kel pedig további paklikat vehettél, amelyek tökéletesen függetlenek voltak a korábbi pakliktól. Ezzel szemben most Tutira jönnek majd DLC boosterek amelyek mindenféle szinű lapot tartalmaznak amelyet az eddigi paklikba bele lehet illetve bele kell építeni, ha valaki multiban egyenlő esélyekkel szeretne játszani-> folyamatosan költhetsz...

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz TazLeacher #64 üzenetére

    Érdekes módon más tud vele játszani. Bizonyára a korábbi részekben is volt, aki nem találta magának jó decket. De ezt már leírta más is. Egyelőre ketten vagytok ezzel a véleménnyel, és egy tucatnyian vagyunk, akik nem így gondolják.

    Megfordítom :) Egyelőre néhányan vagytok azzal a véleménnyel, hogy az alappaklik játszhatóak, én meg mindenféle médiumon azt olvastam (és a demó alapján is az a kép állt bennem össze) hogy a kezdőpaklik szinergia nélküli szarok, ahol 1-2 gyenge lap mellé amelyek adján a pakli nemlétező koncepcióját dobtak 15-20 random szart, és gyakrorlatilag az egsz paklit le kell cserélned, hogy egy élvezetesen játszható valamit kapj.

    Példa:
    http://community.wizards.com/forum/mtg-duels-planeswalkers/threads/4107676

    Innen tessék megnézni a blue-black decket. Viccnek is rossz. Játszhatatlan szenvedés, de a többi sem különb. Ráadásul miután elindultál váltani már nem tudsz.

    de akinek nincs ideje grindelni, az fizethet mint a katonatiszt. Ez a legnagyobb vicc. Akinek nincs ideje játszani...az ne játsszon. Úgy csinálsz, mintha ez valami állami kötelesség lenne...ha nincs időd/kedved játszani, akkor ne játssz...de ne az legyen már a játék hibája, hogy játszani kell vele.

    Bazz, a "játszani" alatt én a minőségi játékot értem, nem az agyatlan grindelést, ahol agyatlan "encountereket" verek meg. Az nekem nem játék, a Küldetéssorozatot 1x végigtolom azt jónapot, utánna emberek ellen akarok izgalmas, minőségi csatákat vívni.

    Már bocsánat, de annyira tapasztalatlan vagy, hogy nem tudsz nyerni az előre összeállított deckekkel, akkor nem biztos, hogy a multit kellene erőltetni. Lehet egy deckel jól tudsz játszani, de ezek szerint csak azzal.

    Már bocsánat, de szerintem ezen írásod alapján belőled süt a tapasztalatlanság... Ha egy ilyen, korlátozott lapszámú játékban értelmesen, győzelemre játszva akarsz multizni és nem csak zsákmányállat akarsz lenni, az adott paklinak gyakorlatilag az összes lapja fel kell legyen oldva, beleértve a prémiumokat is, és ez nem opció, meg személyes vélemény meg mittudom én mi kérdése, hanem tény.

    Én nekem és még sokan másoknak meg nem opció az N+1-ik paklit kigrindelni encounterek ellen, egy egész délutánt beáldozva, hogy értelmesen (egyenlő esélyekkel ) tudjak vele multizni.Nekem az időm annál sokkal többet ér, ráadásul a játéknak nem is ez a sava borsa, hanem az ember elleni multi.

    Egyébként már csak a miheztartás végett: A Duels 14-ben Xboxon (ami kb a legerősebb platform) voltam a Ladder felső 5%-ban és a pakliknak, beleértve a DLC paklikat is 80%-a maxra ki volt teljessen unlockolva és játszottam is vele (rankeden nyilván a legerősebb 5 paklival, unrankeden meg 2v2-ben kb minden paklival tóltam). Ezek után remélem nem akarod továbbra is azzal diszkreditálni a véleményemet, hogy "látszik milyen tapasztalatlan vagy". Kúrvára nem vagyok tapasztalatlan és nagyon határozott véleményem van arról, hogy mi a Duels lényege, és az nem az agyatlan grindelés, hanem a multis 2v2, 1v1, a puzzle-ök, illetve egy élvezetes hadjárat.

    Ha véges mennyiségű időm van és dönthetek, hogy encounterek ellen grindelek, vagy multizok élő emberek ellen, akiket adott esetben ismerek is, akkor én az időmet a multira akarom fordítani és nem holmi agyatlan grindelésre.

    És egyébként nem olcsójánoskodtam:Megvettem a Duels 14-alapjátékot, az összes DLC-t, illetve legalább 10 paklihoz kifizettem a feloldókulcsot, tehát hajlandó lennék én fizetni, de ez ami a Duels 15-el jött el már nekem is sok.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz TazLeacher #64 üzenetére

    És egy további apróság amire senki sem gondol:

    Ez pedig spekuláció, és semmiképp nem róható fel hibának a játéknak. Majd felróható a DLC hibáinak, ha valóban így lesz, és majd megjelenik.

    Nem vagyok naív szűzlány, ismerem annyira a Wizardot, hogy tudjam, lesz DLC (mint ahogy a korábbi részhez is volt jópár), a DLC-ben pedig a játék jellegéből adódóan lapok lesznek és az új 2015-ös koncepióhoz méltóan szinte biztosan beépíthetőek lesznek a korábbi paklikba, ergó ha multiban a győzelemre akarsz játszani, akkor akkor is be kell szerezned a DLC-t a pár erős lap miatt, ha régi paklival nyomod.

    Vagy vállalod azt, hogy 10 vereségből 2-3 azért van, mert a DLC-s lapok pont a te korábban erős paklid ellen viszik a metagamet.

    Nem kell ehhez jósnak lenni, ezek a játékok így működnek, aki játszott már gyűjtögetős kártyajátékkal, tudhatja...

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Dr.F.E.R.I. #67 üzenetére

    Játszhatatlan -> nem nyűjt élvezetet a vele való (eröltetett) játék. Linkeltem a blue-black paklit. Az szerinted az elején élvezetet nyújt? Játszottál a korábbi részekkel? A 2014-ben a Blue Black Deckek (Mask of the Dimir és asszem volt még a temetőből visszahozós B-B pakli) nem így nézt ki és nem ilyen semmi lapokat tartalmaztak az elején sem.

    Ezzel nem élvezet játszani, szenvedés...

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz D4v3 #69 üzenetére

    Úgy tűnik nem vagyok elég egyértelmű:

    -NEM az a baj, hogy nehéz a játék, ha elbukik az ember egy csatát mert valami szarul jött ki akkor megismétli (mondjuk énnekem kb az első encountert meg kellett ismételnem :) ) ez kártyajáték, nem sakk...

    -Az a baj, hogy kevés élvezeti értéket nyújtanak az alappaklik, szar a szinergia szar a temetika, lassú unalmas játékmenet és ez a megállapítás a fekete kék illetve fekete piros paklikra nagyon jól illik. Bazz emlékszik itt még valaki az Enchanters Arsenalra, Deadwalkers-ra, a démonos paklira, Chant of the Mul Daya, stb paklikra? Ott az alap pakli is élvezetes volt ezek a fasorban nincsenek.

Új hozzászólás Aktív témák