Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #27483136

    törölt tag

    válasz talmida #27 üzenetére

    Azért a klímaváltozást és a környezet szennyezést nem kellene összekeverni:
    persze senki sem akar ciános vizet inni, de annak nem sok köze van a klímaváltozáshoz.

    Én elég szkeptikus vagyok e téren: klímaváltozás mindig is volt, van és lesz. Már év milliárdok óta. Mint ahogy időjárás is. 5 napra előre nem tudják az időjárást megmondani és erre jósolgatnak 100 évre? Egy ilyen kis klímaváltozásnak köszönhető - állítólag - az ipari forradalom: néhány évig olyan jó volt a mezőgazdaság Angliában, hogy sok munkaerő felszabadult és a jól lakott emberek ráértek gondolkodni (leegyszerűsítve).
    Magyarországot tenger borította, az Antarktiszon dínók mászkáltak az esőerdőben, gyalog át lehetett menni Amerikába, Angliába és ezer egyéb nyoma van a múltbéli klímaváltozásoknak, pedig ember (illetve ipar) még sehol sem volt. Most sem lenne semmi gond, csakhát most nem a kunyhót kell odébb vinni, hanem a new yorki felhőkarcolókat, nem 6 családnak kell elköltözni a Himalájában, hanem 60.000-nek. És ez már problémás.

    Másrészt szerintem az emberiség kicsit nagyképű: az emberiség összes széndioxid/kéndioxid/por kibocsátása elbújhat 1-1 komolyabb vulkánkitörés mellett. És évente van néhány száz kitörés, köztük olykor-olykor néhány komolyabb is. Vulkánoktól már színeződött el a naplemente az egész bolygón. Kipufogó gáztól?
    Van még észrevételem: üvegházhatás. Éreztétek már a bőrötökön? A széndioxidét nem igen hiszem, de egy borús téli estén mennyivel melegebb van, vagy nyári nappalon mennyivel hűvösebb van a felhőktől, a vízpárától? És a földfelszín 70 százalékán párolognak az óceánok. Vagyis?
    Vagy amikor ilyen képekkel ijesztgetik az embereket:
    Hű micsoda füstáradat!

    Pedig ez csak a hűtőtorony párája.
    Szóval ekkor számomra minden hitelét elveszti az, aki ilyennet mutogat.
    Szerintem sokan remekül megélnek ebből: pályázati pénzeket nyernek, állami pénzeket, filmeseknek is van téma, van megélhetés.
    Szerk:
    Szóval nem azt tagadom, hogy van változás - ha nem lenne, az lenne a természet ellenes- , hanem 99%-ban semmi közünk hozzá.
    Még egy gagyi szellőt sem tudunk befolyásolni!

    [ Szerkesztve ]

  • #27483136

    törölt tag

    válasz Dany007 #31 üzenetére

    szia
    Arról hallottál, hogy a széndioxid nem látható? Láthatatlan, stb. Semmi esetre sem fehér. Nézd csak meg a képeden a jobb oldali kéményt! A kémény torkolatánál a kijövő anyag még szinte láthatatlan, majd hirtelen látható gomolygás lesz belőle. Vagyis por sem lehet. (Azt egyébként is kötelező leválasztani.) Aztán ahogy kijut, lehül, hirtelen nagy gomolygó fehérség lesz belőle. Vagyis kicsapódott a vízpára. Erről beszélek. Az ilyen megtévesztő képekről.
    Mutatok egy kéményt, amin jön ki a széndioxid: Visontai erőmű működés közben (látható a hűtőtornyokból felszálló pára.)

    A baloldali magas kéményen pedig a széndioxid, és az égéstermékek jönnek ki. Mit látsz ott kijönni? Semmit. Pedig 800-900MW körül termel.
    A tudósok nagy százaléka szintén azt mondja amit én: csak azok sem a Blikk-ben, sem a tv-ben nem kapnak hangot, mert a semmi az nem hír. A pánikkeltés az hír. De a Spectrumon egy tudóscsoport szintén előadta azt, amit én írtam.

  • #27483136

    törölt tag

    válasz Dany007 #36 üzenetére

    Leírok egy megtörtént esetet:
    előzmény:
    -az 1970-80-as években meteorbecsapódást találtak Yukatánnál
    -nem bizonyított, de feltételezhetően a dínók kihalását okozta
    -készült erről egy csomó film
    -1994-ben üstökös csapódott a Jupiterbe
    következtetés:
    -napjainkban is előfordulhat ilyen a Földdel is
    (-készült több mozifilm, és tudományos film)
    lépés:
    -meteor-megfigyelő hálózatot hoztak létre több millió dollár állami és alapítványi pénzekből
    eredmény:
    -tele a sajtó, ha egy meteor 1millió kilométerre elhalad a földtől
    -meg tudják mondani, hogy 100 év múlva az adott szikla becsapódik-e? - 50% biztonsággal, vagyis vagy igen, vagy nem.
    -legalább a becsapódás előtti napon értesülhetünk róla? - talán
    -tudunk ellene tenni? - nem
    -megél belőle sok csillagász? - igen
    -megél belőle sok filmes? - igen
    -megél belőle sok újságíró? - igen

    Ez a forgatókönyv nem ismerős? - igen: klímaváltozás

    Szerinted mi jön ki azon a kéményen? Nézd meg lécci a képet, amit betettem Visontáról. Látszik, hogy nem látszik a széndioxid.
    Az autók kipufogógázának is a fele víz. Szénhidrogént éget.

  • #27483136

    törölt tag

    Kedvenc jelenetem a Galaxis Utikalauz Stopposoknak-ból:
    A két birodalmi űrflotta egyesült, és a Föld ellen indultak. Elrettentő erejüket demonstrálva leszállnak a Földön. Egy arra járó kiskutya pedig felnyalja őket. Mert a dimenziókat elfelejtették egyeztetni.

    Szerintem itt is ez van.
    Átlagosan 1kW/m2-rel fűti a Nap a földet. Tegyél le minden négyzetméterre a lakásodban egy rezsót. Alig lehet tőlük közlekedni. Nézz ki az ablakon: tele a táj rezsókkal, tele a 93.000km2-es országunk rezsóval...Európa,... a teljes földfelszín: 510.072.000.000.000 db 1kW-os rezsónk van. Ehhez az emberiség 500.000.000 rezsót tesz hozzá.
    "Kisfiam, kapcsold ki a számítógépet, mert klímaváltozást okozol!" hihi

    Szélerőmű park:
    Fúj a lágy szél, a turbina megtermel 1MW-ot. Mögötte lévő sorban megint turbina...aztán így tovább. Még, a mögötte az 500. sorban lévő turbina sem veszi észre, hogy előtte már kivettél 499MW-ot.

    Ennyire nagy energiákról van szó.
    Mi csak szeretnénk bolha lenni az elefánton, de max légypiszok vagyunk. Akik túlbecsülik magukat és mindig kell találnunk egy bűnöst (South Park: Hódgát)

    Oké, itt üvegházhatás van: ezért írtam a felhőkkel a példát, és a Földet 71%-ban borító üvegházhatást kiváltó 360.000.000.000.000 m2-nyi vízfelszínről. Szinte kimondani sem lehet, olyan nagy számok ezek.

    Melegszik az Antarktisz: hatalmas darabok szakadnak le a nyugati felén róla. Keleten az utóbbi évtizedekben erős lehűlést mértek. Akkor most mi van?

    Az USA-nak 5-700 évre elegendő szénkészlete van. Le fog erről mondani egy bizonytalan elmélet miatt? Lehet, hogy mégsem minden tudós gondolkodik úgy a klímaváltozásról, mint ahogy manapság divatos?

    Megint más, de kapcsolódik, párhuzamos ügy: H1N1. Meghalt a Földön 80 ember influenzában. Ez mindig így van, az influenza ilyen. Még a csőd szélén lévő magyar kormány is nyomott pénzt egy kft-nek az ellenanyag kifejlesztésére. És még sok ország....Ha nem lett volna média-felhajtás így történt volna?
    DDT: okozott néhány tucat születési rendellenességet, viszont szinte eltűnt a malária. Betiltották. évente 1millió ember hal meg maláriában.
    Mangalica: betiltották, mert "mérgező" a húsa. Ma mi van?

  • #27483136

    törölt tag

    válasz Dany007 #43 üzenetére

    Hali!
    A meteoritot én a (társadalmi) jelenség bemutatására szántam. Meg a H1N1-et is.
    Azt senki nem vitatja, amit írsz az üvegházhatásról. Belemenni a részletekbe meg nem is tudunk, túl bonyolult. (Mert a kibocsátott kéndioxit pl csökkenti a CO2 hatását, a növényeknek lombtrágya a CO2, rengeteg bonyolult összefüggés, hatás-ellenhatás van.)
    Mutatok egy ábrát. X-tengely az évek, Y-tengely a CO2 ppm-ben.

    Szépen látszik az emberi tevékenység hatása.
    Hú, most látom, hogy ez a tőzsde-index. Valaki meg tudta volna jósolni a 2009-es esést? Vagy akár egy napra előre ki tudja megmondani hogyan alakul az index? Pedig milliószor kevésbé összetett, mint a klíma, pontos adatok vannak visszamenőleg, Nobel-díjas matematikusok sora kutatja. Tisztán emberi tevékenység.

    [ Szerkesztve ]

  • #27483136

    törölt tag

    válasz finest #45 üzenetére

    Nincs itt hibás, 10.000 évvel ezelőtt véget ért egy jégkorszak. Azóta terem búza Európában. Az igen, az klímaváltozás volt. Meg a Szahara kialakulása. Az is igazi klímaváltozás. Meg az antarktisz eljegesedése. Az is. Sőt a világegyetem is tágul. A nap 25%-kal több energiát sugároz, mint 100millió éve.
    Miért várjuk, hogy megjelenik az ember és leállnak ezek a folyamatok, leáll az evolúció, meg minden? Miért keresünk rögtön hibást? Honnan tudod, hogy a jégkorszak végének záróeseményeként nem természetes a gleccserek visszahúzódása? Hiszen az egész északi féltekén több kilométer vastag jégréteg tűnt el! A tengerszint vagy 100m-t emelkedett. A F.közi-tenger bezúdult a Fekete-tengerbe.
    Ember még szinte nem is volt!!!
    Kicsit nem értékeljük túl magunkat?

  • #27483136

    törölt tag

    válasz Dany007 #46 üzenetére

    Jaj vaz, nem akartalak kellemetlenbe hozni, de az tényleg egy tőzsdeindex. Itt a linkje:
    [link]

    Emberi léptékkel amit írsz, nagy számok. De egy bolygó léptékében eltörpülnek. Nem mondom, hogy az összes hidrogénbombánk egyszerre felrobbantva nem jelentene világkatasztrófát.
    Vagy, ha az összes szemetünket egyszerre a tengerbe zúdítanánk.
    De mondok egy példát: Paks. 4x440MW-ot termel. Hatásfok 20%. Ebből hulladékhő: 7040MW. Óriási szám. Nagyrészt a környezetet, és a nem túl nagy vízhozamú Dunát fűti.
    Olvastál-e valahol arról, hogy Pakson akár 1C-fokkal is melegebb van, vagy a Duna vize melegebb Paks után? Környezetvédők biztos ráugranának.

    Engem számokkal lehet meggyőzni

    [ Szerkesztve ]

  • #27483136

    törölt tag

    válasz finest #45 üzenetére

    Tőled csak annyit kérdeznék:
    Azok az "őrült" vikingek 1000 éve miért adták annak a csupajég szigetnek a GRÖNLAND nevet?
    Várom a válaszod.

  • #27483136

    törölt tag

    válasz Dany007 #50 üzenetére

    Persze.......
    Én is örülök minden szélerőmű parknak itthon...az energia takarékos dolgoknak...a környezetvédő dolgoknak...(PC-m is ilyen)....de mindenkinek magának kell szűrnie az információkat...marhára sok egyoldalú információ van. Egyre jobban oda kell figyelni.

    Egyszer egy német környezetvédővel beszélgettem...és mertem feltételezni: Te akkor nem is kocsival jársz munkába? És az áram be van vezetve a lakásodba? De kiderült, jóval többet keres nálam.

    szerk:
    talmida: nah ez teljesen bepasszolt a Te hozzászólásodba

    [ Szerkesztve ]

  • #27483136

    törölt tag

    válasz Rive #54 üzenetére

    Hát ezaz:
    "....hogy a maradék, jégkorszak vége óta meglehetősen stabil óvilági gleccserek az utóbbi néhány évtizedben eredeti méretük töredékére zsugorodtak."
    200.000 éve ott voltál? Akkor nem így volt? Vagy inkább úgy? Vagy mégis így volt, csak valami más miatt? Vagy mégis úgy, csak valami más miatt? Jövő héten esni fog, vagy süt a Nap? Hideg nyarunk lesz? Vagy esetleg meleg? Esik majd az eső sűrűn? Vagy aszályos?
    Nem akarom hogy 10 évre tudjam. Csak ezt a nyarat. Mikor vegyem ki a szabadságomat?

    Érzed a gyenge pontot?

    [ Szerkesztve ]

  • #27483136

    törölt tag

    válasz Rive #58 üzenetére

    Mutass (linkeld be) az elmúlt xezer év klímagörbéjén egy VÍZSZINTES (stabil) 100 évet!

  • #27483136

    törölt tag

    válasz Rive #60 üzenetére

    Amit fenn írtál: 10.000 év stabilitás....
    A Szahara 6-8000 éve még paradicsom volt. Hol itt a stabilitás? Most meg ennek jött el az ideje. Lehet, hogy áttételesen pont a Szahara váltja ki. Vagy a Föld tengelyének megbillenése, ami a Szaharát létrehozta. Kizárt?

  • #27483136

    törölt tag

    válasz Dany007 #64 üzenetére

    Ismerem az eljárást....de ebből hogy is jön ki az alpoki gleccserek mérete? :) Mert azt lenne jó tudni, hogy interglaciális korszakban mi egy gleccser története. Emberi tevékenység nélkül. Csak ebben is az a probléma, hogy biztos nincs két egyforma interglaciális, és nem lehet azt mondani: "lám-lám, ember nélkül mindig így volt, bezzeg most...."
    De a "mindig így volt" sem garantál semmit az időjárás kaotikusságában.

    A lottó nyerőszámait meg lehet jósolni, mert ott legalább azt tudod milyen számok állnak a rendelkezésedre, meg azt, hogy ha az egyiket kihúzták, azt mégegyszer nem fogják kihúzni.

    3 statisztikus vadászik...egyik 1m-rel balra elvéti a szarvast....másik 1m-rel jobbra....harmadik felkiált: eltaláltuk!

    [ Szerkesztve ]

  • #27483136

    törölt tag

    válasz -=Sziszi=- #68 üzenetére

    Sziszi!
    Ha végigolvastál volna figyelmesen, rájöttél volna, ÉN SEM A KÖRNYEZET SZENNYEZÉS MELLETT VAGYOK.
    De:
    - Az TE küzdelmedet is a világunkért lejáratják azok, akik színszűrővel, ellenfényben fényképezve, az ártalmatlan vízpárából is kénes trutyit csinálnak.
    - Felfordul a gyomrom, mikor nemes célokért dezinformálják az embereket (Lenin és Hitler módszere volt)
    - Útálom, mikor valaki vizet prédikál és bort iszik
    - Útálom a tévedhetettlen embereket
    - És azt is útálom, mikor az "ember" Istennek képzeli magát.
    - A számítógépem procija 5000Ft-tal került többe, csak azért, mert nem 89, hanem 45W-os. (és nincs is bedugdosva fölösleges kártya)
    - Most is egy kompakt (7W-os) világítja meg a billentyűzetem, és ahol lehet, ilyet használok.
    - Örültem, mikor megláttam a szélerőműparkot Bábolnánál
    - Fel vagyok háborodva, hogy mindenféle adminisztrációval akadályozzák itthoni elterjedésüket

    De2:
    - mindkét oldalt meg kell hallgatni (persze a másik oldal célja sem a föld elszennyezése)
    - mindkét oldalon vannak igazságok, és mindkét oldalon vannak nyilvánvaló hazugságok

    "Az dobjon meg kővel, aki még sosem vétkezett"

    Sziszi!
    Nem tudom ki vagy, hány éves vagy, mit csinálsz.
    De kocsival jársz Te is. (Vagy fogsz járni.)
    Átlagos magyar lakás villamos teljesítmény igénye max. 1kW. Kocsi 50kW. Napi félóra autózás, és megdupláztad energia felhasználásodat.
    Engem az ilyen vitákban ezek a számok érdekelnek, nem a semmitmondó légbőlkapott vita.
    Holnaptól mit teszel másként?

    [ Szerkesztve ]

  • #27483136

    törölt tag

    Folytatom a monológomat:
    Több féle forgatókönyv létezik
    (Tehát gleccserek, ivóvíz-ellátás, klímaváltozás - eredeti téma)
    0./ nincs ember a földön....szokásos klímaváltozások. Kit érdekel?
    1./ A népesség - mesterséges korlátozással- csak 1milliárd ember lesz. Következmény:
    -1.a/ a Föld GDP-je kb. az ötödére esik. Gyakorlatilag megszűnik az űrkutatás, és mindenféle egyéb kutatásokra is töredék pénz jut. 100 helyett 500 évig húzza az emberiség a hagyományos energiahordozókkal. Fúziós energia nem lesz, és egyéb ma még nem látható források kiaknázására sem lesz pénz. Vegetálás, őskor, háborúk. Aztán vége.
    -1.b/ a Föld GDP-je kb. az ötödére esik. Gyakorlatilag megszűnik az űrkutatás, és mindenféle egyéb kutatásokra is töredék pénz jut. 100 helyett 500 évig húzzná az emberiség a hagyományos energiahordozókkal. Aztán csoda történik.

    2./ az 1.pont nem következik be, GDP nő. Következmény:
    -2.a./ versenyfutás. Új energiaforrások felfedezése, de addig is nő a CO2, és lehet temérdek pénzt elvisz a városok átköltöztetése....de lehet, hogy nem, a bioszféra önszabályzása miatt. A felmelegedés következtében a Jangce vidékén és még sok helyen ivóvíz problémák, esetleg háborúk a vízért.
    -2.b./ versenyfutás. Új energiaforrások felfedezése, de addig is nő a CO2, és lehet temérdek pénzt elvisz a városok átköltöztetése....de lehet, hogy nem, a bioszféra önszabályzása miatt. A felmelegedés következtében megnő az óceánok párolgása, duzzadnak a gleccserek, nincs ivóvíz probléma.
    -2.c./ versenyfutás. Új energiaforrások felfedezése nem jött be, nő a CO2, go to 1./a

    Ha valakinek van ötlete, lehet folytatni.

    [ Szerkesztve ]

  • #27483136

    törölt tag

    válasz -=Sziszi=- #74 üzenetére

    Örülök válaszodnak.

    Látod, viszont megint behúztak a csőbe, mert ezt írtad:
    "...de könyörgöm mehetne mind hidrogénnel például..."
    A hidrogént villamos energiából, vagyis szénből állítanák elő...esetleg valami kemény kémiai (jó környezetszennyező) folyamattal. Nem lenne szmog Pesten, helyette Gyöngyösön. Vagy máshol.
    A többszörös átalakítás ráadásul a hatásfokot rontja, vagyis a környezetszennyezést növeli.
    Tehát:
    benzinmotor hatásfoka: =25%
    dieselmotor =35%
    szénerőmű =35%
    atomerőmű =20%
    hidrogénmotor =25%
    (ezek körülbelüli értékek, sok mindentől függnek, de nagyságrendileg jók)

    vagyis hidrogén autó szénerőműben előállított villamosenergiból előállított hidrogénnnel összességében: =0,0875% hatásfok.
    ????

  • #27483136

    törölt tag

    válasz #27483136 #75 üzenetére

    mármint 8,75%
    (és feltételeztem, hogy a hidrogén előállítása 100% hatásfokkal történik)

    [ Szerkesztve ]

  • #27483136

    törölt tag

    Nem teljesen ide kapcsolódik, de érdekességként leírom:
    Jó sok évvel ezelőtt egy kollégám az irodában morfondírozott, és ilyet mondott amin én is csodálkoztam, de végül igaza lett: Az a mázlink, hogy a Föld geológiailag aktív. Ha nem lenne az, a víz szépen elszivárogna a mélybe. Most viszont, a magma mindig visszalöki a felszínre. Teljesen igaza volt. Az óceánok vize 70millió évenként megjárja a magmát, és visszajön. Tehát tényleg "él" a bolygó. Valószínűleg ez a Mars problémája: nincs vulkáni tevékenység, halott. És aztán megtudtam, hogy a víz mennyire különleges és fontos dolog az élet szempontjából. Nem csak azért mert szomjas vagy. Különleges anyag. Ilyenkor kicsit bizonytalan vagyok, mert nem vagyok vallásos, de a vizet kitalálni sem lehetett volna jobban.

  • #27483136

    törölt tag

    válasz Dany007 #87 üzenetére

    Ja igen. Ha így írtam volna: folyékony víz, az már determinált volna sok mindent.
    De van még 1-2 dolog. A világ sterilizálói, a szupernóvák. Ha a Földtől 70 fényéven belül eldurranna egy szupernóva, az úgy fújná le az óceánokat a felszínről, úgy perzselné fel a felszínt...hogy az csak no...Kicsit aggódom: a hozzánk legközelebbi csillag az Alfa Centauri 4.4 fényévre. Hármas csillag, kóvályognak egymás körül....több se kell egy szupernóva kialakulásához

  • #27483136

    törölt tag

    válasz lapa #97 üzenetére

    Én pedig tanultam a 20% atomerőművi hatásfokot: a kétkörös nyomottvizes rendszer rontja le ennyire a hatásfokot. Azért kell a 2 kör, mert az első az közvetlenül érintkezik a reaktorral, és azt nem lehet kivezetni. A 2. kör innen egy hőcserélővel kapja meg az energiát, ez hajtja meg a turbinát.
    Az 1000 W/m2 adatot is ismertem, de erre biztonság kedvéért rákerestem....minden honlap, tankönyv, ami napkollektorral ill azok működésével foglalkozik, ezt az adatott használja. Magyarországon, a 45. szélességi körön.
    (kb. ez a szakmám)

    [ Szerkesztve ]

  • #27483136

    törölt tag

    válasz #27483136 #100 üzenetére

    (azzal viszont valóban nem bonyolítottam, hogy a este, reggel, éjjel)
    Szóval neked is csak kis klikkelgetés, hogy utánanézz ezeknek.

    [ Szerkesztve ]

  • #27483136

    törölt tag

    válasz Rive #102 üzenetére

    áááá
    Teljesen igazad (igazatok) van az az atomerőművi hatásfokot illetően. (Paks 34%, fenn van a honlapjukon.)

    A második esetben viszont globálisan értettem, valahol mindig nyár van, valahol mindig delel a Nap, vagy este van...a nagyságrendeket akartam érzékeltetni. Illetve azt, hogy a földet érő sugárzás kb 170.000.000GW nagyságrendű.
    Valóban hibás az általam írt 510.000.000 millió rezsó, aminek ráadásul mindig csak a fele van bekapcsolva. Valójában csak 340.000.000 rezsó van.
    De ez azt hiszem a lényegen nem változtat.

    [ Szerkesztve ]

  • #27483136

    törölt tag

    válasz lapa #106 üzenetére

    Azért tévedsz, mert a sugárzási teljesítmény a kb12700km átmérőjű körre, azaz a Föld keresztmetszetére vonatkozik. Aztán a gömbön természetesen a beesési szög miatt nem egyenletesen oszlik el. De ez mit számít?
    Ha ennek a fele, vagy a duplája igaz, a nagyságrenden az sem változtat.
    1 példa, mely kiváltja kételkedésem....De előtte emlékeztetőül: korábban írtam, hogy a H2O üvegházhatását saját bőrödön érzed (felhők télen-nyáron), míg olyat senki nem tud mutatni, hogy a CO2-ét éreznéd bőrödön...és a földfelszín 71%-a víz.
    Tehát a példa: 20 éve megtudtuk, hogy őrült, aki tojást eszik. Koleszterin. Mindennapos téma az egész médiában. (mint ez) Ma már azt tartják ismét, hogy nélkülözhetetlen anyagok vannak benne, egészséges. 10 éves koromban akármennyi tojást ettem, nem volt baj a koleszterinemmel. Ma, ha nem eszek tojást, akkor is magas. A tojás tehet róla?
    A tudomány tévedhetetlen?

    Azt is tudjuk a jégmintákból: ha magas a CO2, az felmelegedést jelent.
    A CO2 okozza a felmelegedést? Nem a felmelegedés okozza a CO2 növekedést? Hiszen gyakoribbak az erdőtüzek, de főleg a hideg vizet kedvelő planktonok élettere szűkül. És ők állítják elő az oxigén 70-90%-át...Ha a tudósok sem tudják pontosan, hogy 70, vagy 90%-ot állítanak elő, akkor mire alapozzák a számításaikat, amikor azokban "néhány" ppm nagyságrendű CO2 változásokkal számolnak?

    Megmértünk ma egy tengelyt (elég bonyolult mérés egyébként): egyik kollégám 8,92mm-t mért, a másik 6,89mm-t. A századok jók, csak az egészrész nem! (Ez tényleg igaz történet)

  • #27483136

    törölt tag

    Úgy látszik, nem csak az én látom így (lehet, hogy olvasta a hozzászólásaimat?)
    videó:
    beszélgetés egy klímakutató fizikussal

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák