Új hozzászólás Aktív témák

  • Vektor_75

    csendes tag

    Sziasztok,

    Napok óta figyelem a hozzászólásokat, és örömmel látom hogy alapvetően építőek és támogatóak a hozzászólások. Amióta olvastam a cikket próbálom tudatosan szem előtt tartani amit olvastam és annak megfelelően választani az étkezések során.

    Negatív tapasztalatom eddig a már mások által is említett izomfájdalom, de ez sem olyan mértékű ami elviselhetetlen lenne. Ennek enyhítésére tegnap kipróbáltam a húsleves kockás teát. Érdekes tapasztalás volt, pláne amikor megpróbáltam az otthon elérhetőek közül kiválasztani hogy melyikkel is járnék jól.

    Sajnos eltérően tüntetik fel a csomagoláson a mennyiségeket, az egyiken például az oldott állapotban a folyadék deciliterre vetített mennyiség van feltüntetve, míg a többin ha jól értelmeztem akkor magára az 1 vagy éppen fél kockára (jó kicsi apró betűkkel van ugyan rajta jelölve).

    Sosem sóztam túl az ételeket, így számomra ez az 1 kocka ~2,5-3 dl forró vízben feloldása és elfogyasztása hááát nem egy nagy élmény. Cserébe azóta nem érzem hogy bármi negatív hatása lenne annak hogy próbálok ketogén étrendet tartani.

    Folyadékszükséglet kicsit mintha nőtt volna, az éhség pedig megszűnt gyakorlatilag.

    Eddig pozitív, a közérzetre semmi negatív hatását nem tapasztaltam.

    Viszont az érdekelne, hogy pl. dietetikus mit szól az ilyen jellegű táplálék bevitelhez? Van erre vonatkozólag tapasztalat, vagy valamelyik link mögé kellett volna olvasnom?

    Üdv.,
    Viktor

Új hozzászólás Aktív témák