Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VS461

    tag

    Csak nehogy feljelentsen, amiért belerúgtál... :(

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz Spet #4 üzenetére

    Létezik olyan is, hogy menthető felindulás, amely szerint te nem vagy felelősségre vonható, ha életveszélyben túlzott erőt alkalmazol a támadás elhárítására, és ez vonatkozik a halálos erőre is. A jelen esetben a legjobbat tette a kolléga: nem várta meg, míg az ellenfél elővesz egy kést vagy bármit, és beváltja a fenyegetését, hanem "arányos" elrettentésként belerúgott, majd elhúzta a csíkot, mielőtt nagyobb baj történik (a támadó "többen lesz", fegyvert vesz elő, csível megfogja a rúgást). A rúgása szerintem menthető felindulás, egy "Megöllek!" leszólítást késő este én sem azzal hárítanék (arányosan), hogy "Én is téged!".

    Persze, remélhetőleg ilyen stádiumba nem jut el a dolog, és az illető elkushad, sőt, inkább apácának áll a történtek után.

    Amúgy meg, szerintem az arányos önvédelmet inkább úgy kellene értelmezni, hogy amennyiben halálos sérülésre alkalmas eszközzel fenyegetnek, akkor jogom van halálos sérülést okozó eszközzel védekezni, tehát kés (de akár vascső, vipera) ellen nem vagyok köteles késharc szakértőnek lennem, ezért hordok magamnál egy Glock 17-est.

    [ Szerkesztve ]

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

Új hozzászólás Aktív témák