Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xaels

    félisten

    válasz b. #14 üzenetére

    Szvsz J.J. Abrams-nek örülök a legjobban, az teljesen mindegy ki adja a pénzt csak adjon ;] . Annak, hogy régi szellemben esett neki a filmnek. Magam részéről azt is imádom amit a Star Trekkel kezdett.

    Más: lehet itt rinyálni a DICE miatt, de mondjatok ez elmúlt évekből olyan csapatalapú, járműves multis lövöldét ami csak akár meg is közelítette azt az összetettséget amit a Battlefield? Amivel próbálkoztak is pikk-pakk feledésbe is merültek. Ki más tudna egy Battlefrontot megcsinálni?

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

  • vhw

    addikt

    válasz b. #41 üzenetére

    "...amit a legutóbbi 3 star wars filmmel műveltek a rendező ( i) Lucassal az élen, mert a jar jar féle komikus maszlagra igaz az, amit itt leírtál."

    Hagyjuk már ezt...
    Érdekes... az első trilógia C-3PO/R2-D2 féle maszlagja, vagy az ewokok vígjátékba illő csetlés-botlása-győzelme(!!!) aztán tényleg magasra tette a lécet...

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • vhw

    addikt

    válasz b. #43 üzenetére

    Nem méltó?
    Mert ugyanolyan kaliberű megmosolyogtató dolgot tartalmaznak az új részek, mint az elődök?
    Ugyanmár... talán épp ezért Star Wars, van bennük egy sajátos "gügyeség" - ami részemről nem feltétlen hiányozna belőlük - de már az első három rész sem volt mentes az ilyesmitől.

    Ellenszenves volt Hayden Christensen? Ezért nem méltó?
    Na bumm... ez a dolga, mégiscsak egy leendő bukott Jedit alakít, a későbbi nagy gonoszt - nem szimpatikusnak kell lenni-e.

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • SylverR

    senior tag

    válasz b. #41 üzenetére

    Ezt viszont nem kellett volna. :(((
    Az eredeti Star Trek sc-fi. Nem űropera. Valódi tudományos alapokra építkezve találták ki hozzá a történeteket. Pontosan ezért van akkora rajongótábora. A TNG már kicsit enyhébb, de még mindig scifi volt. Ahogy jöttek a többi szériák, már egyre inkább a StarGate felé tendált a sztori, de az első két széria, főleg az első vérbeli scifi volt.

    A látványvilágot meg hagyjuk. Nekem bőven elég a commodore 64-es grafika amit a sorozatban produkáltak. :U

    Nem!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz b. #41 üzenetére

    "Most komolyan egy Marvel Vasemberrel, Thorral, vagy egy Karib tengerrel milyennek kellett volna lennie?"

    Pont ilyennek. Van aki az ennyire nulla filmeket szereti, mert nem komplex dramaturgiát vár el egy filmtől, hanem egységnyi idő alatt minél több villódzást. Ezzel sincs baj, ennek is megvan a maga szerepe a filmkészítésben, de Hollywood rettenetesen egyoldalúvá vált és ma már ezek adják a filmgyártásuk nyomasztó többségét (meg a gyerekeknek szánt animációs filmek és a nőknek szánt egy kaptafára készülő szerelmes vígjátékok). Most már csak évente 1-2 olyan AAA film jön onnan (nem stúdiónként, hanem összesen), mely nem remake, nem adaptáció, nem valami bevált franchise újabb rókabőre. Hol vannak az olyan filmek, mint a Mátrix? Megmondom: 24 egyenlő csíkra vágva az iratmegsemmisítő puttonyában. Ilyenekkel ma már nem lehet házalni.

    "inkább az volt szégyen amit a legutóbbi 3 star wars filmmel műveltek a rendező ( i) Lucassal az élen"

    Az epilógus trilógia nem volt rosszabb, mint a régi. Ugyanolyan világűrben játszódó fantasy mese volt, melynek voltak nagyon jó pillanatai meg rosszak is. Jar Jar karakterénél talán csak az eredeti Yoda volt idegesítőbb. De az idő mindent megszépít. Aki gyerekként a régi trilógián szocializálódott, majd felnőttként látta az újat, az nem feltétlenül veszi észre, hogy tökéletesen ugyan azt hozzák.

    "Szerintem meg remekül megcsinált családi mozikká avanzsálták a marvel hősöket"

    Pont itt van a baj. A "családi mozi" jelenleg azt jelenti Hollywoodban, hogy be kell csalni az egész családot, ezt pedig csak akkor lehet, ha a sztorit nem írók, hanem közgazdászok írják. Amikor egy ilyen filmet nézek, állandóan célcsoportokat ábrázoló grafikonokat és pénzügyi kimutatásokat hallucinálok, mert annyira mesterkélten kimértek, bárgyúk és ostobák. Ez erőszak az alkotói szabadságon. A Disney pedig az a filmstúdió, mely legjobban beleáll ebbe a filmgyártási elvbe.

    "A Star Trek, pedig , mint sorozat az egyik legbárgyúbb ilyen űrszappanopera, aminek hatalmas rajongótábora van a mai napig."

    Bár rajongója sosem voltam a Star Trek sorozatnak, de ez butaság. Messze sokkal összetettebbek voltak a mozifilmeknél és a sci-fi kifejezés első három betűje sem csak dísznek volt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz b. #50 üzenetére

    Nem mondtam, hogy a Marvel filmektől várok el többet, mint amit most nyújtanak. A Marvel filmek mellett még ott van az ezernyi más futószalagon szállított nudli, nem csak a Disney hanem a WB, Paramount és többiek részéről is, kirohanásom nem csak a pizsamás repülőembereknek címeztem. Ha gasztronómiára fordítanánk le, akkor olyanok ezek, mint a gyorskaja. Néha ráfanyalodik az ember (van aki kifejezetten élvezi is), de azért egy normális étterem, normális kosztjától azért nagyon messze van. A mozipiaccal az a baj, hogy valamennyi országban azok a multiplexek dominálnak, melyek leginkább csak "gyorskaját" vetítenek, úgy kell nagyítóval keresni az étlapon valami rendes zabát.

    A Star Wars filmeket meg szerintem nem fikáztam, csak helyén kell kezelni. A Star Wars univerzumért rajongok, ez az egyik kedvenc fantasy világom, de a filmek soha nem a szépirodalmi magasságokba emelkedő dramaturgiáról voltak híresek. Látványosak, aranyosak, szerethetők, nagyjából ennyi, nem kell belelátni olyan értékeket amikkel nem rendelkeznek. Én az univerzumba ágyazott egyik-másik regényt és videojátékot többre tartom, mint a filmeket.

  • vhw

    addikt

    válasz b. #51 üzenetére

    No offense; a régi trilógia rohamosztagosai mennyivel ügyesebbek? :)

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • sixpak

    nagyúr

    válasz b. #54 üzenetére

    Lehet, hogy jól fog hozzányúlni, de van egy másik probléma is.
    Emlékszem mennyire vártam az episode one-t, mivel akkor már 16 év eltelt azóta, hogy az Ewokokat láttuk táncolni az Endoron és 22 év azóta, amikor először bedübörgött egy csillagromboló a vászonra.
    Most nincs meg ez a nagy várakozás. Annak idején '99-ben akár egy szart is eladhattak volna nekünk, amit sokak szerint meg is tettek. :) Véleményem szerint is csak a nosztalgia mentette meg. :K
    A 3. epizód viszont nagyon jóra sikerült, de erős a gyanúm, hogy csak azért, mert ebben jelent meg a legtöbb utalás a klasszikus epizódokra.
    Na mindegy, az első képek alapján bizakodó vagyok...kopott/poros űrhajók, ez kell nekem/nekünk... :D

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

Új hozzászólás Aktív témák