Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yllgrim

    őstag

    válasz snecy20 #42 üzenetére

    Azon mar tulvagyok, azt meg meg is tudtam magyarazni, hogy azert kell, mert a munka meg a mittudom en, ezzel mar van kihivas, uh par hete a lassu puhitas taktikara valtottam, folyamatosan errol beszelek, mar neha jott olyan valasz hogy: "Vedd meg csak hagyjal beken!" :) Mire megjelenik addigra, mar teljes beletorodottseg lesz :)

    Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

  • sb

    veterán

    válasz snecy20 #108 üzenetére

    Ez nem trend kérdése és nem is külalaké. Vga-t ritkán gyártanak vagy vesznek dizájn szempont alapján.
    Fordítsátok meg a dolgot mert rossz irányból közelítetek:
    Azért tégla méretű egy vga mert erre van szükség. Nyákban, hűtésben, stb... És még is így kínlódni fogsz egy k*va nagy házban 1. hogy beférjen a vga, 2. hogy legyen elég légtér mondjuk egy 200W+ kártya halk lehűtéséhez. Ha egyáltalán lehetséges a halk hűtés...
    Bónuszban még sakkozhatsz a házszellőzéssel, a többi komponenssel, stb...

    Én ezek miatt (és mert amúgy is elég számomra) 120-150W-ig megyek el vga-ban. Ez az a szint szvsz ami értelmes módon és halkan lehűthető, befér, stb... az összes fenti érv.

    Emiatt amikor 300W+vízről olvastam a 390X-nél melegebb éghajlatra küldtem őket. Főleg a Maxwell mellett.
    De jobban átgondolva a HBM-nel ez nem kényszernek hanem lehetőségnek tűnik.
    (Most tekintsünk el a Maxwellhez mérhető energiahatékonyságról mert ez az előrelépés még hiányzik az AMD-től de másfelől a DX12/Vulkan, comupte, aszikron compute képességek, stb... ezekből még lehet előrelépés elvben és a demok alapján GCN vonalon és akkor a hatékonyság is javulni fog a hw változása nélkül is... ez majd kiderül, felesleges a vita)

    Az látszik, hogy top vga-hoz 200W+ kell. Eddig tégla méretben, félig vagy teljesen kezelhetetlen hűtéssel, ví esetén FC blokkal, szarakodással ment a dolog. A HBM-mel marad egy kicsi, "üres" nyák és két jól hűthető komponens: gpu, vrm. Egyszerűbb blokk rámegy, a koncentrált hőtermelés simán elszállítható. Vagyis jó eséllyel van egy kicsi, kompakt, "langyos" 300W-os vga, ami bárhova befér a radival együtt. Ki tudott eddig összerakni ilyet? Senki.

    Bár víz lesz rajta, de szvsz egy 2-300W-os kártya így kb egy proci szintjére süllyed, berakod, hűtő rá és megy. Nem kell eköré építeni a komplett gépet. Valszeg azért is tudtak kimenni 300W-ig mert lazán belefér.

    Az más kérdés, hogy nem ártana jobb energiahatékonyságot is elérniük egyszer, kétséges az sw oldali javulás is - bár szerintem az meglesz, mert egyértelmű a kijelölt út - de ha most lehetőség van 300W-ig kimenni mert ennyire könnyen használható a koncepció ez is egy nagy előrelépés szvsz. A HBM sávszélességen felül is.

Új hozzászólás Aktív témák