Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #45185024 #121 üzenetére

    Ugyanezt én is írtam.
    Hogy fordított a gondolatmenet: azért lesz 300W vga (és persze alatta is), mert megtehetik.
    1. Azért mert a HBM kevesebbet eszik
    2. Mert a HBM-es kártya jól hűthető.

    Így van mozgásterük még több shadert beletolni és ennyi. Ez egy tudatos döntés.
    És őszintén szólva nekem amennyire taszító volt a víz+300W képe annyira életképesnek tűnik ezzel a koncepcióval. Egyszerűen azért mert látszik, hogy nem szenvedésből ment rá víz+300W hanem mert így is korrektül összerakható.

    Nem akarom huszadszorra is ismételni, de csúcs vga, 300W és mégis kis nyák, kompakt hűtés... és vélhetően "langyos" vga lesz belőle.

    Westlake, ez a gondolatmenet amit meg kéne érteni.
    Lehet a víz+300W miatt hőzöngeni, de aki top kártyát vett az eddig is egy téglát kapott és sz*pott a hűtéssel + hangos is volt. Vagy vizezett privátban...

    Ez nem 300W-tól indul, ezért írtam le, hogy szvsz 120-150W felett léggel már szenvedés minden vga ha a hangja is érdekel. Tehát nem újdonság, nem most jött el és nem az AMD találta ki, hogy csúcs vga-nak 200-300W-nak kell lennie és hűtési szívásnak. Ez vele jár ebben a kategóriában és úgy tűnik velünk is marad egy jó ideig.
    (Persze a Maxwell tudott javulni, de azon kívül nagy előrelépést nem látni az utóbbi időkben, itt is el kell fogadni, hogy lelassult a fejlődés. És ugye a Maxwellnél sem tudni, hogy mennyire kifizetődő hosszú távon a "butítás")

    Szóval az eddigi 2-300W nehezen kezelhető csúcskat helyett kapunk egy HBM-es, jóval könnyebben kezelhető (és gyorsabb, kisebb) vga-t. Szerintem ez előrelépés egyértelműen.

    De meg is fordíthatod a dolgot:
    Nyilván ha most nem is jön középkat vga, egy idő után lesz. Egy 180W-os HBM-es vga-ra mit mondasz?
    Az is könnyebben hűthető lesz a k* nagy nyák, memória nélkül és nem is 300W.
    Ha sok a 300W akkor arra kell várni... vagy a köv generációra, ha abban tényleg lesz fogyasztáscsökkenés is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák