Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsola32

    őstag

    válasz Dr. Akula #40 üzenetére

    én egy asus T100-at használok, tablet és laptop egyben.
    azóta az asus HD7 tablet leginkább a gyerekeké, ők használják. (játékra és meséket néznek rajta)

  • torreadorz

    csendes tag

    válasz Dr. Akula #40 üzenetére

    "Akinek notebook helyett elég a tablet, annak eddig se volt szüksége notebookra."

    Jól látod. Szerinted miért cserélik le/vesznek mellé egy tabletet is? Mert nincs szüksége notebookra, PC-re, csak eddig nem volt más. Most meg van.

    "Konnektorra kötve egy asztali gép jobb + olcsóbb, de a tömegnek mégis noti kellett, mert az olyan trendi."

    Sokkal inkább mert kisebb és szinte zajtalan. Én a legtöbb helyen ahol asztali gépet kellet notira cserélnem (mert én vagyok a család "informatikusa") ez volt a fő indok.
    Halálosan utálták hogy ott van az a nagy doboz, zúg mint állat (mert ugye csapágyasak lettek és egy átlagember nem a legdrágább ventit teszi bele és nem is cserélteti évenként), foglalja a helyet, meg mellé még ott van az a rengeteg kábel is.
    A hordozhatóság pedig csak olyan szempontból volt fontos hogy két helyen akarták használni a laptopot:
    néha a konyhában (étkezőben) de többnyire a nappaliban. És erre az asztali gép nem volt alkalmas, a laptopot meg fél perc átvinni a konyhába amikor épp kell. Szóval hogy értsd a use-case-t, lehet hogy csak havonta 1x kell máshol használni a gépet pár óráig, de az asztali géped a hajadra kenheted ekkor.

  • asdf_

    veterán

    válasz Dr. Akula #40 üzenetére

    Akinek notebook helyett elég a tablet, annak eddig se volt szüksége notebookra.

    Vagy a notebook meg nem volt elerheto arban szamara (80-90-ert lehet most fogni egy hulladekkijelzos os nelkuli notebookot, par eve ez meg feljebb is volt talan), most meg 20-ert kapsz egy 7-es tabletet. 25-ert akar mar ips kijelzost is. 30-ert mar akar gsm modulos, sim kartyasat is. A ketto meretetbeli kulonbseget, hordozhatosagat mar meg sem emlitem... Nyilvan a te eletedben is van par muszaki cucc, amiert nem adnal annyit, amennyibe most kerul, egeto szukseged nincs ra, de ha lenne, ki tudnad hasznalni, es ha kijonne egy olyan cumo, ami az igenyeket mondjuk 80%-ban ki tudja elegiteni, arban viszont negyed/harmadaron megy, akkor esetleg te is beruhaznal a kerdeses szerkezetre. Szoval en azert ennyire hatarozott kijelentest nem mernek tenni.

    @Csapoati: a fogyasztas mostanaban mar lotok (es regen sem volt egy nagy ordog, a CRT kijelzo volt a nagy zabalo, de azok mar kikoptak). Epp a multkor mertem egyet csak kivancsisagbol, szerver, 1 cpu, 3 ram modul, 4 hdd, raid vezerlokartya, 2+3 plusz venti, idle-ban evett 60 Wattot. Akkor szerinted egy mostani haswelles, igp-s gep egy rammal, egy hdd-vel mennyit ehet? Es ugye, hogy tokmindegy aramszamla tekinteteben, hogy a notebook 10-15W-ja helyett kb. 40-et? (ha beleszamolod, hogy x ev mulva uj akksi kell a notebookba, es akkor mar nem is biztos, hogy pozitiv az eredmenye a dolognak, a notebook javithatosagat es atlagos javitasi koltseget pedig meg ossze sem hasonlitottam egy desktop gepevel)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák