Új hozzászólás Aktív témák

  • torreadorz

    csendes tag

    válasz Dr. Akula #40 üzenetére

    "Akinek notebook helyett elég a tablet, annak eddig se volt szüksége notebookra."

    Jól látod. Szerinted miért cserélik le/vesznek mellé egy tabletet is? Mert nincs szüksége notebookra, PC-re, csak eddig nem volt más. Most meg van.

    "Konnektorra kötve egy asztali gép jobb + olcsóbb, de a tömegnek mégis noti kellett, mert az olyan trendi."

    Sokkal inkább mert kisebb és szinte zajtalan. Én a legtöbb helyen ahol asztali gépet kellet notira cserélnem (mert én vagyok a család "informatikusa") ez volt a fő indok.
    Halálosan utálták hogy ott van az a nagy doboz, zúg mint állat (mert ugye csapágyasak lettek és egy átlagember nem a legdrágább ventit teszi bele és nem is cserélteti évenként), foglalja a helyet, meg mellé még ott van az a rengeteg kábel is.
    A hordozhatóság pedig csak olyan szempontból volt fontos hogy két helyen akarták használni a laptopot:
    néha a konyhában (étkezőben) de többnyire a nappaliban. És erre az asztali gép nem volt alkalmas, a laptopot meg fél perc átvinni a konyhába amikor épp kell. Szóval hogy értsd a use-case-t, lehet hogy csak havonta 1x kell máshol használni a gépet pár óráig, de az asztali géped a hajadra kenheted ekkor.

Új hozzászólás Aktív témák