Új hozzászólás Aktív témák

  • Árpi001

    senior tag

    válasz .LnB #66 üzenetére

    Tiszteletben tartom a véleményed.Csak ugyan nem vagyok a témában szakértő,bár némiképp érdekel-érdekelt.
    Mindazonáltal ez nem egy réteg film.Nyilván nem a nyugdíjas korosztálynak célozták be,de 10-50 ig szívesen beülnek az emberek egy ismert szuperhősös,látványos mozira.Viszont még nem kellet keresni ennyire hogy mi ,mit jelent ilyen jellegű filmnél.És ez nem jó szerintem.Tök jó hogy Te ennyire képbe vagy,de Te kb azt a nagyon szűk réteget képviselheted akik még fórumoznak is róla(magamat direkt nem számolom ide.)
    Amerikában nyilván szélesebb réteget érint,de mondjuk Európa jó részén egy csomó ideig hozzá sem lehetett jutni a képregényekhez.
    De ha ez így van akkor engedtessék meg hogy sokaknak ne tetsszen..Batman indítékáról annyit,hogy amit Te említettél az előbb,megjegyzem elég gúnyos lekezelő stílusban(de hát a stílus maga az ember ugye:) ),szóval az hogy a film elején van előzmény és az jó.Kifejtettem már fentebb mennyire hasznosnak találtam én is.
    De az egész filmben nem ezen van hangsúly. Kb egyszer 1-2 mondatban utalt rá hogy ott mennyien meghaltak,és ha 1% ék esély van hogy Superman az emberiség ellen fordul...Csak hogy ez nem kapott súlyt utána egyszer sem.

    Batman álmai,vagy 'jövőkepei' viszont igen.Innen nem volt teljesen érhető a motiváció.Elveszthetett volna valaki fontosat akkor,mondjuk Alfrédot,aki egész életében mellette volt,és támogatta,amolyan apapótlék féle képpen.És Batmannak,aki az egész életét arra tette fel hogy az igazságot szolgálja,és üldözze a bűnt,szerinted nem tűnt fel hogy nem Superman volt a rossz fiú a Zoddal folyó harcban?Hogy közben megmentette a földet,annak minden ,még élő lakójával együtt?És azóta is csak segít?Ezt lex Luthortól fogadom el,illetve várom,nem Batman-től.Ha tényleg komoly személyes tragédiája lett volna az eseményekből kifolyólag akkor elnézném neki.Bárkit elvakíthat a bosszú,de így ez logikátlan egy ilyen kaliberű hőstől,bármit is írsz. Úgy hogy igen,továbbra is nem értem.
    Az hogy Luthor nem volt kopasz teljesen mellékes volt,az abszolút nem hozzá illő karakter mellet.Egyébként szerintem jó színész a srác.A Facebook.-ban,és a szemfényvesztőkben kifejezetten tetszett,de nem ide való volt.
    Doomsday -t pedig továbbra is elhamarkodottan előtt karakternek tartom.Nagy potenciál lett volna még benn,akár egy külön rész is.Szerintem.
    Egyébként minden bántás nélkül valószínűleg Te lennél az utolsó akit szeretnék hogy rendet tegyen a fejemben.Tudod ha különböző vélemények találkoznak,azt tiszteletben lehet tartani.El lehet mondani hogy szerinted hogy van,volt,lesz,ki lehet javítani a másik félre tájékozottságát,vagy épp tájékozatlanságát,illetve el lehet fogadni a különvéleményt.Nincs ezzel baj míg nem vesz fel valaki gúnyos hangsúlyt,abban téves tudatban hogy neki van,és csak neki lehet igaza.Mindegy hány néző,kritikus érez csalódottságot,a film után...

    [ Szerkesztve ]

    A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

Új hozzászólás Aktív témák