Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dabadab #40 üzenetére

    Igen, és írtam én valahol, hogy a Doom klónsereg kipörgetése után jött sorra a Doom? Nem, mert nem így volt. Első játékaim egyike volt. Abban igazad van, hogy a kor nagyban befolyásolja azt, hogy mit hogyan élsz meg. De eléggé közhely, hogy sok olyan dolog van, amitől gyerekként fostál, felnőttként meg nem. Szóval ez a tény (?) pont a te álláspontodat gyengíti. Szerinted ha gyerekként nem féltem rajta, az Aliens meg mondjuk kurvapara volt ugyanilyen idősen, akkor horror játék volt a Doom? Vagy most félnék rajta, miközben gyerekként nem féltem?

    Mert szerintem eléggé egyértelmű, hogy amin még egy gyerek nem fél általánosságban, annak nincs túl erős horror vonala. Persze, lehetne jönni, hogy ez nem mindig igaz, mert vannak dolgok, amiknek a jelentését meg az értelmét, jelentőségét csak felnőttként fogja fel az ember igazán bla-bla. De a Doom pont nem a hihetetlen intellektuális mélységeiről, a metájáról, meg a narratív komplexitásáról volt híres. Azért nem féltem tőle, mert nem volt mitől félni. Max attól, hogy éppen egy olyan szobába nyitok be, ahol száz bigmonszta lesz, aztán spurizhatok amerre látok. De ez akkor már inkább a játék nehézségével van (volt) összefüggésben, nem azzal, hogy horror lett volna bármilyen szinte is.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák