Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    Szerintem remek cikk, így még nem láttam sehol összeszedve.
    Csak annyit tennék hozzá, amit a cikkíró is nagyon jól megértett:

    Igen, valóban furán hangzik az angol kifejezés, magyar ragozással. Damage-dzsel, vagy stunt-os, knockback-el stb. Ezeket általában ki lehet kerülni, hogy ne kelljen ragozni. Az angol kifejezésekkel nincs baj, mondhatni szakzsargon. Ezeket kell tudni a játék használatához. Ám ha szakzsargon, akkor tényleg érdemes egy kis bekeretezett szószedetet, szótárt írni, amiben le van írva a magyar megfelelője / leírása.
    Valaki írta, hogy online játék ezért MMORPG szabályok vonatkoznak rá. Szerintem ez nem igaz, a D3 nem online játék, csak kell hozzá net a kalózkodás ellen. Ha játszok is vele, én mindenképp single-be fogom tolni.

    Imádtam a Diablo 2-őt, nem fanatikusan, de sokat játszottam vele. A D3-at nem ismerem annyira, nem követtem a cikkeket, szóval sokaknak új lehet ez a fury, aktív, passzív, rúnák (?), heal gömb vonulat ami máshogy volt a D2-ben. Ha ezekről is írsz egy kis elkülönített részt, akkor a játékkal ismerkedő olvasók meg fogják hálálni, és profi cikknek fog tűnni a dolog, nem "fanoknak" készült leírásnak :)

    Amúgy tényleg jó gyűjtés, folytasd csak! :) Witch Doc-ot várom kíváncsian. Bár nekem sem szimpi a "stílusa". Necro viszont nem fog visszaköszönni, ez 100% szerintem - mivel a Witch Doc kiváltja eléggé.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Hiftu #60 üzenetére

    Nem az olvasó lustaságáról van szó. Csak profizmust sugároz az író, ha pár mondatban összefoglalja a változásokat, azoknak akik járatlanok még a témában és nem "bele a közepébe" írás. Pont azért keretes elkülönített rész, mert a haladóknak nem kötelező elolvasni, így számukra nem időpazarlás.

    Nem is muszáj elkülönítésnek lenni, elég csak egy utalás, link egy másik posztra, cikkre ami a változásokat összefoglalja. Pont azért, hogy ne az olvasónak kelljen bogarásznia. Ezek apróságok, de fontosak. Az összes profi szaklap, magazin így publikálja a cikkeit (jobb esetben)

    Persze fontos az, hogy megtaláljuk az arányt a szakmai hangvételű írás és az abszolút kezdőknek szóló között. Mint mindenhol, az aranyközépút az ideális, figyelembe véve a várható olvasótábor milyenségét. (Pl egy Hippokratész orvosi magazinban nem állok neki magyarázgatni a T-Helper2 immunológiai hasznát :) - de egy indexen sokkal közérthetőbben írom le, ugyan azt problémát. A Gamepod is utóbbi, mert sokféle ember olvassa, D3 fan, vagy nem fan, van aki nem is játszik, csak érdeklődik stb)

    Viszont a szerző nagyon jól vette az adást, szóval ne is pörögjünk ezen :D

    A fentebb említett dolgot tanácsolom csak, hogy ha nincs is keretes írás, akkor csak egy link is elég az elkészült szótáracskára :)

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Huma #80 üzenetére

    Kár, hogy nem lehet minimálisan jobban testre szabni a karaktereket. Nem értem én sem miért kényszerítenek bele ebbe a néger bennszülött testbe minket, mikor simán választanék egy hullafehér bőrt és vakító fehér lidérces hajat inkább a WD-hez.

    Vagy ez a jobb karakter-külső moddolhatóság annyira ellenkezne a D3 világával? Nem kellene azért ennyire vaskalaposnak lenniük... Legalább bőrszínt lehetne váltani, meg hajszínt. Persze karakterhez illő mértékkel! Pl nem lehetne rózsaszín hajat berakni egy WD-nek... Vagy barbárnak szőke copfokat :D... hanem a stílust megőrizve.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz execute93 #85 üzenetére

    Meg lehetne úgy csinálni, hogy a játéktéren ne hozzon kirívó változásokat...Sok más RPG-ben sikerült ez. A ruhák, páncélok úgy is eltakarják a nagy részét. Viszont személyesebb karaktereket lehetne létrehozni, ami főleg inventory képben mutatna jól.

    Amúgy is, ami a Necro által leírtakat jelenti, azt a játékosok maguk költötték hozzá a fantáziájukkal :) Ezért baj, hogy WD meg egy ungabunga feka búra. Többet érne, ha a játékosok képzelőerejét támogatnák. :))

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Huma #91 üzenetére

    Hát lehet a könyvekből kiderültek a dolgok, de végül is az is az utólagos fantázia szüleménye. A játékból nem derült ki valami sok :D

Új hozzászólás Aktív témák