Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Mr K #29 üzenetére

    Az iPhone képernyőjének oldalaránya 3:2, de ha a csak az iPad-et nézzük, azok kivétel nélkül 4:3-asok.

    Egyébként osztom a véleményed a 16:9-es oldalarány csökevényességeiről és a 4:3-as oldalarány előnyéről tableteken. Ez ugyan phablet, de már-már ugyanaz a kategória, telefonnak mindenesetre hülyén néz ki, ennyi.

    Viszont ami a design-t illeti, kifejezetten haragszom az LG-re: egy éve meghirdette a Vu 2-t, ami megőrizve a Vu-nak azt az egyedi, "baltával faragott" kinézetét (by tjb007), sokkal kecsesebb és pofásabb volt annál (nekem pl. kifejezetten tetszett), erre mintha a készülék nem is került volna piaci forgalomba (tényleg, kapható volt az egyáltalán valahol?), előjön a Vu 3-mal, ami meg egy-az-egyben majmolja a Samsung számomra kifejezetten rondának tartott szappantartó alakját. :W És még a tabletje is ilyen lekerekített rondaság, nehogy már távolról meg lehessen különböztetni egymástól a két dél-koreai gyártó termékeit... :((( Vu 2-t akarok!

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Mr K #52 üzenetére

    Egyszerűen nem értem az LG-t. Látták, hogy a Vu külhonban nem sikeres, erre kihozzák a Vu 2-t egy sor nem túl eget rengető, de mindenképpen pozitív változtatással:
    + karcsúbb ház, kisebb tömeg, megőrizve az egyedi külsőt
    + nagyobb, cserélhető akkumulátor
    + 2 GB RAM
    + az akkori időszaknak megfelelő, korszerű, de nem a legdrágább SoC
    + stylus (igaz, legfeljebb a füled mögé a kis polcra teheted)

    Ha ezt máshol is piacra dobták volna, mára (ha kellőképpen mérséklődik az ára) egy ragyogó közép-erős phablet lenne belőle, nem feltétlenül játékra optimalizálva, de mégis a megfelelő képességekkel.

    Erre mit csinálnak? Építenek egy 3. változatot, ami:
    -- nagyobb, így a korábbinál is kevésbé kezelhető széles kijelzővel bír,
    -- a (szerintem) létező legrondább és a nagytesó által már kismillió készüléken eldurrantott design-t kapja, így ugrott az egyedisége,
    -- a létező legújabb, ezáltal legdrágább SoC-t kapja, amit ráadásul
    -- a létező legmagasabb órajelen hajt, így az akksi a növelt képernyőfelbontással tetézve még kevésbé fogja bírni,
    -- stylus-t is kap, amit ugyan már bele lehet dugni, de ez sem lesz aktív, azaz nem lesz rajta gomb (hurrá, van mi elvesszen és van mi elvegye a helyet az akksitól).

    Mindezt továbbra is csak belpiacon (ha lehet hinni az idézett oldalnak). Mi az öreganyám nyekergő térgye kalácsának van szükség egy olyan nem népszerű formafaktorú készülékre, ami drága és annak ellenére, hogy egy state-of-the-art SoC duruzsol benne, kérdéses, hogy akármelyik játék játszható lesz rajta köszönhetően a 4:3-as kijelzőnek? :W

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Mr K #60 üzenetére

    Lehet, hogy csak azért, mert most mobilról netezek, de én nem találtam azt a hozzászólást. Ha a fullos oldalt néztem, akkor sem. Elküldöd nekem privátban? :)

  • cinemazealot

    addikt

    válasz haris #62 üzenetére

    Na, valahogy nekem is ilyen elképzeléseim voltak, amikor tanulmányoztam a Vu-kat. :) Köszi Neked is, haris!

Új hozzászólás Aktív témák