Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gdi

    senior tag

    válasz BonFire #2 üzenetére

    Nos, mint egészségügyben dolgozó informatikus megerősítem neked, hogy van olyan alkalmazás ami nem megy rendszergazda jog nélkül és/vagy 16bites környezet támogatása nélkül sem.

    Rengeteg olyan program fut nálunk is - amiben több, mint 19-25 éves kódrészletek és binárisok vannak. (16bites dll-ek, Windows 3.x-es vezérlőkomponensek a grafikus felületen, stb...)
    Nincsenek felkészítve az emelt szintű jogosultságok kérésére. stb...
    Nem fut 64bites oprendszeren (lásd első pont, 16bites kód).
    Illetve olyan helyre ír (C gyök, win.ini) frissítéskor, amihez nem lenne joga Win NT-től felfelé után.

    Újabb verzió pedig vagy nincs, vagy nem a magyar egészségügyben fogják neked megvenni. (Nem mintha nem lenne rá pénz, ha tényleg akarnák)
    Másik alkalmazásra áttérni piszok nehéz, adatmigrációt tekintve (nem beszélve arról, hogy a legtöbb ilyen EÜ program készítője vagy olyan elavult megoldást alkalmaz, hogy több mérnökóra kibogarászni, vagy (ezen felül még) alkalmazott rajta valamilyen titkosítást és csak XY (általában 7 számjegy) fejlesztési díj ellenében hajlandó kooperálni, hogy kinyerd a teljes adatbázisban tárolt adatokat)
    És akkor csak kis üzemorvosi/fogleü progikról beszéltünk.

    Egyébként gazdasági részen épp most mérem fel a kompatibilitást hw/sw szinten. Ott akkora baj nincs, iktató és bérező alkalmazásokat RDP-n keresztül használják, szóval azt addig érinti a dolog, hogy a nyomtató redirect megy-e rendesen...

    Viszont tegnap az egyik titkárnő simán rányomott az igen gombra Win10 frissítés kérdéskor, mert sok ablakot nyitott meg és miközben váltogatott/zárta be őket "_sietett, nem olvasta el, csak annyit hogy frissítés_" és igenezte. Pont gyűlés előtt :) De legalább az időjárás élő csempe tetszik neki, NA! Meg is kapta legnagyobb méretben.

    [ Szerkesztve ]

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • Gdi

    senior tag

    válasz Gdi #24 üzenetére

    PS:
    A 25 éves dolgot úgy kell érteni, hogy ahhoz a programhoz a mai napig van frissítés és támogatás, csak nem írják újra az adott részeket.
    Így ha pl új gépet kap egy rendelő, teszem azt Win7 64bittel, akkor lehet Virtual XP-zni. Win8 neagyisten 10 esetén ez a lehetőség bukott is, mert arra nincs XP Mode.

    A program készítője meg mindig azt mondja "majd meg lesz", "már készül a 64bites támogatás", "rajta vagyunk" stb...

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • Gdi

    senior tag

    válasz SaGaIn #38 üzenetére

    A runas /savecred-del csak az a gond, hogy amely program külön fájlba szedi le a frissítést és azt futtatná, azzal ez nem igazán megy.
    Próbáltam azt is hogy egy fájlnévre megcsinálom a batch/cmd-t, majd az elején megkeresi/átnevezi az adott hónap frissítését, de az sem ment. Volt kísérlet arra is hogy egy uj parancsfájlt generál le az eredeti fájlnévvel, az sem megy.

    Több évtizedes megoldások között vergődik néha az ember és nincs rá megfelelő workaround, hogy mindegyik menjen...

    Pl a program fő része nem indul el bekapcsolt UAC mellett. Ugyanezen program frissítő/karbantartó és támogató része nem indul el kikapcsolt UACcal. GG WP.

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • Gdi

    senior tag

    válasz SaGaIn #55 üzenetére

    Ezeken túl vagyok. Hibaüzenet általában valami belső hibakód, ritkább esetben DLL/AX hiba, van hogy csak el sem indul.

    Saját DLL wrappert is csináltam, hogy kicsit bele tudjak piszkálni a működésébe, mondjuk ilyet nem sokat csináltam előtte, szóval nem volt benne tapasztalatom, de pár hétnyi próbálkozás után inkább bedobtam a törölközőt.
    Na meg engem nem ezért (és annyit) fizetnek és nincs is benne a munkakörömben :)

    Csak a sztorizás kedvéért:
    Ezen programok fejlesztőivel általában le van fixálva a szerződésben, hogy mit és mennyire támogatnak. A régi fejlesztéseket már csak tartalmilag (gyógyszertörzs, ellátáskódok, stb...) szokták karbantartani.
    És a poén: ha változik is valami bináris, az általában az az ellenőrzés miatt van. Jobban rá vannak cuppanva arra, hogy tényleg csak annyi gépen futtassa az intézmény az alkalmazást amennyire kifizette. Szóval erre azért (mondjuk érthető, mert ebből él) annyira figyel a készítő, hogy komolyabb hardver és környezet regisztrációt és ellenőrzést végez, mint egy modern DRM vagy akármi.
    Behal az alaplai USB és kell egy kártya a gépbe: HW változás -> keresd fel a készítőt, hogy újra regisztrálja, változott a profilnév... szintén. Múltkor memóriát cseréltem, modul darabszám és mennyiség maradt... azt is kiszúrta. De azért ott fityeg a Windows 3.1 komponens, 16bit DLL és a Visual Foxpro valami korai verziója.

    Úgyhogy én azon sem csodálkozok, ha direkt van tiltva az újabb OS támogatás.
    A program új verziója meg kész vagyon... szóval ez nem úgy megy, hogy ütöd a programozót körmeit, hogy javítsd ki, vagy add az újabbat. Szerződés van.
    Mi van a szerződésben a verziókövetésnél? Új 3rd party hibáért nincs felelősség, az új OS is ide tartozik. Le van írva mit kell biztosítani a program számára, hogy menjen, annyi.

    Dosbox az csak DOS (emulátor). Vmware Player/HyperV/VirtualBOX meg jó hogy van, csak ahhoz ki vesz neked Windows licencet?

    Valóban nem az MS hibája. De ezen programok azért még mentek Win7 32bit-tel, illetve 64bitre is volt VirtualXP. Az auto update fáj. Tiltogatjuk (GWX CP és társai).
    Sok esetben _még_ nem is releváns, mert a gépek túlnyomó többségén XP fut. Addig XP is fut majd rajtuk, amíg bírja a hardver. De azért már a jelenlegi használtgépes pályázatokban is Win7 Home Prem/64bit a minimum, amivel gépet kaphatunk. Pár év és azok is 8.1 vagy 10-zel jönnek.

    Nemrég behalt a kardión a terheléses ekgs bicaj gépe. Egy Pentium Pro-s HP Vectra gép van rá, Win95-tel, Pagewriter 200i-vel, saját ECG-SW. Szerencsére fél éve készítettem róla backupot. És 2 giga alatti HDD is volt raktárban. Tehát még mindig az a szett megy. Ennyit a fejlesztésről :D

    Manuálisan is lehet frissíteni, de száz körüli háziorvos és foglalkozásegészségügyi orvos esetén az országban szétszórva te nem fogod manuálisan egyesével megcsinálni, havonta :)

    Köszi, hogy próbálsz segíteni.
    Fogorvosi programot egyébként runas batch-csel sikerült anno megcsinálni, szóval ez az irány sem volt azért vakvágány, de az nem is szívatós program az korábban említetthez képest.

    Egyébként már folyamatban van a programok cseréje is, de tipikus lassan őrlő malmok vannak (meg állami vagyonkezelő). Ha egy kényszerű OS váltás beborítja az egészet az rossz. Annyi.
    Általában nálunk csak rosszabb sorban lévő intézmények vannak. Van ez a TIOP-os csoda EU pénzes fejlesztés EÜ infrastruktúrára, egy ezzel kapcsolatos konferencia alkalmával beszélgettem más intézmények informatikusaival. Valahol még a full 100mbites belső hálózatnak is örülnének (mert az sincs teljesen).

    Haladni kell(ene) a korral, csak az nincs ingyen.
    Itt a másik cikk a US hadi IBM1-ekről :) Látod mennek a régi dolgok is, csak itt nincs rá 60milliárd dollár :(

    [ Szerkesztve ]

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • Gdi

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #109 üzenetére

    Azt írtad prüttyög a windows... hogyan? Hibaprütty vagy sima usb connect blang-bling.

    Kezdjük az elejétől (bocs ha írtad valahol):
    Eszközkezelőben látszik?
    Lemezkezelőben látszik? Betűjel van hozzá rendelve?

    PS Aki ilyen Driver pack solutionokat ad egy ilyen problémára az kicsit túltolja a dolgot szerintem.

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • Gdi

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #114 üzenetére

    Partíciót/fájlrendszert mivel hoztad létre? Linux fdisk/mkfs? Tuti jók az ID-k? Nem lehet, hogy a particióinfó/id a hibás?

    Ha le tudod másik OS/géppel másolni róla az adatokat csináld újra windows a particionálást alatt.

    [ Szerkesztve ]

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • Gdi

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #114 üzenetére

    Na, szerk időn túl, de ezt találtam neked, ami rettentően hasonlít, és akár a teóriámat is alátámaszthatja :)

    http://superuser.com/questions/755415/no-drive-letter-assigned-to-usb-drive-on-windows-8-1

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • Gdi

    senior tag

    válasz King Unique #120 üzenetére

    Még a kezdeti eszmefuttatásom közben próbáltam találgatni mi lehet. Nem feltétlen létrehozáskor, lehet csak utána lett korrupt valami. Az sem tudjuk valóban linuxszal készült-e.

    Partició újracsinálására linkeltem én is. Lehet tényleg segít.
    Bár most nincs kedvem visszakeresni, hogy CP írta-e hogy másik Win10en megy-e?!

    [ Szerkesztve ]

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

Új hozzászólás Aktív témák