Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gdi

    senior tag

    válasz Gdi #24 üzenetére

    PS:
    A 25 éves dolgot úgy kell érteni, hogy ahhoz a programhoz a mai napig van frissítés és támogatás, csak nem írják újra az adott részeket.
    Így ha pl új gépet kap egy rendelő, teszem azt Win7 64bittel, akkor lehet Virtual XP-zni. Win8 neagyisten 10 esetén ez a lehetőség bukott is, mert arra nincs XP Mode.

    A program készítője meg mindig azt mondja "majd meg lesz", "már készül a 64bites támogatás", "rajta vagyunk" stb...

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Gdi #48 üzenetére

    Most komolyan azért mert szarul van megírva egy program vagy legalábbis rég lejárt módszerekkel, ne az os legyen a felelős... (a programozót kell lekapni a 10 körméről) üzenem ezt mindenkinek, aki egy rég nem szapportált porgram vagy hardver hibája miatt a microsoftot okolja.

    Amúgy meg, ha minden kötél szakad, ott a dosbox DOS-os progihoz, vagy a virtulabox hyper-v páros

    persze ezekhez olyan hardver is kell. (Arra meg általában megint nincs pénz) így meg marad hatalmas biztonsági rés... persze ha adat vesztés/lopás történik akkor mindíg az informatikus a felelős...

    mindent meg lehet oldani csak idő és programozás tudás kérdése... sajnos a oktatás magyarországon ebből is eléggé európa mögött kullog. A 20 éves rosszul megírt porgramok lecserélésében meg egyenesen sehol sem vagyunk.

    Sajnos legtöbb cégnél még mindíg szükséges rossznak tartják csak az informatikát és nem költenek eleget tanfolyamra vagy fejelesztésre.

    kész embereket keresnek bagó pénzért...

    bocs az offért Gdi egy rész nem neked szólt csak úgy általánosságban

    visszatérve:
    az hogy:"az sem megy" volt valami hibaüzenet vagy nem tudtál elindulni semmin?

    kérdés ha havonta jön ki frissítés nem elég egyszer belépni havonta adminnal megcsinálni a frissítést és utána vissza lépni és runussal frissítve futtani a programot?

    próbáltad az össze kapcsolót amit leírtam mert ez a unix porgi is külső fileba töltötte le az adatokat és ment

    ha meg több exe-t indít, meg lehet próbálni, hogy minden exet átnevezel mondjuk név1.exe re és ezt nyitod meg egy runassal egy név.exe-vel így már az alfolyamat is adminként fut

    bár így a minden exe-re megírt *.bat ból még exe-t kell csinálni...
    nem tudom érted-e mire gondoltam

    vagy már ez is volt?

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Gdi #79 üzenetére

    Ohhh.... Amikor még Fogyatékosok Otthonában dolgoztam rendszergizdaként, és jött a fenntartó által előírt gyógyszer rendeléshez való program atyaúristenétől az e-mail, hogy ő akkor most rendszergazdai jogot kér a szerverre, és telepítsük fel a LogMeIn-t, mert távolról majd azzal fogja a frissítéseket intézni.

    A legfélelmetesebb az volt, hogy ez a bizonyos program még sok-sok intézetben volt(és gondolom azóta is van) használatban, és állítólag csak mi akadékoskodtunk az apró kis kérései miatt... :DDD

    Tetszik, amikor a nagy IT szakértők megszakértik, hogy márpedig milyen nevetségesen amatőr emberek a rendszergazdák az állami / szociális / egészségügyi szférában, pedig így meg úgy mennyire két perc alatt megoldható a probléma. Aha. Szerintem meg próbálj meg egyszer talpon és ép ésszel megmaradni egy ilyen munkahelyen, csak egy évig. Szerintem a második órában beadná a felmondását... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz Gdi #24 üzenetére

    Sajnos azt kell mondjam igazad van, és az a baj, hogy alapvetően ebben nem a win a hibás, hogy a céges programozók egészségügyben képtelenek olyan programot fejleszteni amihez nem őskövület op rendszer kell.
    Az a baj hogy röntgen és labor programok esetén pont ez a helyzet, hogy a fejlesztés elmarad az elvárt szinttől.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Gdi #111 üzenetére

    Ugyanaz a prütty van, eszközkezelőben ugyanúgy látszanak.
    Lemezkezelőben ugyan látszik a 16GB-os partíció a pendriveon, de a tulajdonságait nem hozza be, betűjelet nem tud hozzárendelni mert "a rendszer nem találja a megadott fájlt", formázni meg azért nem tudja mert a kötet offline és először adjak neki betűjelet...
    (a fájlrendszer ntfs)

    De mondom nem érdekes, mert ez a gép Linuxal van használva még játékra is.

    mekka_kola: a hallgatás beleegyezés! :D

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák