Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fryskitt

    addikt

    válasz Criton #4986 üzenetére

    Úgy tudom, hogy az Apple a hardvert tartja nyilván és világgarancia van, amikor bekapcsolod a telefont, akkor regisztrálódik is. Érvényesítéséhez nem kell elvileg a számla sem, ha az Apple-nek bediktálod pl az IMEI-t, tudja, melyik készülékről van szó, elvileg a hivatalos szervizek minden eseményről vezetnek egy logot (viszont a nem hivatalos szerviz nem jelenti be, amit csinál, így bukhatsz mindent). Így aztán a garancia él, attól függetlenül, honnan van a telefon, feltéve, ha valamilyen okból nincs tiltólistán (lopott, ilyesmi).
    A szürke importon azt értem, hogy megveszik valahol, hogy mást ne mondjak, ott, ahol 20% az áfa, itt meg ugye 27%, ha picit trükköznek a számlákkal, máris nyertek az ügyleten. Vagy szereznek egy refurbished telefont és eladják. Arra is lehet garancia. Vagy egyszerűen eladták a haver ütött kopott telefonját neked.
    Nézd csak vissza a kommenteket, hogy milyen csalások mennek itthon. Ez még egész enyhe lenne. Sajnos.
    Az első részét nem nem értem, hogy miért ne cserélne, feltéve, ha a telefonnal amúgy minden ok, de ha másért nem, azért érdemes odavinned, hogy tiszta helyzet legyen, ha vársz, akkor azt fogják mondani, hogy nem vigyáztál rá. És bár az Apple korrektnek mondható ilyen ügyekben és a Starking előtt is le a kalappal, de ez csak azután derült ki, hogy az iStyle másfél hónapig szívatott és le akart venni 100e forintra... ennyit a magyar korrektségről.
    Sajnos igaz, hogy ilyen telefonoknál és árszinten tényleg csak az abszolút hivatalosak jönnek szóba, illetve a szolgáltatók (szerintem, de nem mindenki szerint), mert a legkisebb dolgon is nagyon nagyot lehet cumizni ebben az országban. Az meg, hogy egy kisbolt ad számlát vagy sem, hidd el, semmit nem jelent abban a korban, amikor féltéglákat meg paradicsomleveket küldenek telefon helyett és nincs semmi következménye.

    [ Szerkesztve ]

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Új hozzászólás Aktív témák