Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz TGYI #248 üzenetére

    Sziasztok,
    Én is köszönöm TGYI válaszait. Egy ideje már követem a hozzászólásokat, mert szeretnék magam is beruházni egy ilyen telóra, teljesen ugyanabból a megfontolásból, mint richte (cégesen nincs adatforgalom, ezért annak külön sim kellene). Meg aztán tele a hócipőm a céges C5-00-val... :( Igazából az adatforgalom az, ami miatt telefon vásárláson kezdtem gondolkodni, de mivel csak egy előfizetésem van, és egy számom, amin a magánhívásaim is mennek, viszont netezni ezzel nem lehet, ezért mentem el a dualsim-es készülékek felé. Az eredeti elképzelés az volt, hogy dual érintőképernyős okostelefon legyen, de azóta már ez egy kicsit adjusztálódott... Egész nyáron bújtam a teszteket, és csak kapkodtam a fejem, mert pár hetente jöttek ki kétkártyás gépek, kezdve a Samsung Galaxy Y DuoS-tól és az Ace DuoS-tól az Alcatel 918d és 993d-n keresztül a HTC Desire V-ig és Galaxy S DuoS-ig, meg nézegettem az Acer Liquid Gallant Duo-t is... De úgy tűnik, a 997d lenne a befutó nálam is, szóval szívesen veszek mindenféle tapasztalatot. Nálam konkrétan a fényképező minősége sokadrangú szempont (arra van fényképezőgépem); telefonálni lehessen vele, ahol lehet (pl. otthon), wifizni, máshol meg legyen tisztességes mobilnet rajta, és legyen könnyen kezelhető, kb. ennyi. Nem vagyok egy teljesítményhajhász, nem a kétmagos proci a lényeg, de ha ekkora teljesítményt lehet kapni egy sokkal gyengébb, bár "márkásabb" (?) készülék áráért, akkor miért ne? Ha okostelefon, akkor persze nekem is a HTC és a Samu ugrik be elsőre, az Alcatel nálam valahol a OneTouch Easy és Max tájékán eltűnt a látómezőből, de amit eddig erről, és a közelmúltban megjelent más Alcatel modellekről olvastam-láttam, az elég meggyőző.
    Ja, GuruZone-nak is köszönet a manual-ért (#221), én mindent feltúrtam utána, de sehol nem találtam (a francia Alcatel oldalon a 993d magyar nyelven is elérhető quick guide-ja volt a legközelebbi találatom :D ).
    Most már csak az a kérdés, hogy mikor rendeljem meg (és honnan)... Addig is, várom a tapasztalatokat, és köszönet annak, aki leírja ide! :R
    Üdv.

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz szpali #259 üzenetére

    Persze, széles látókörrel a lehetőségek végtelenek, de... Én egy eléggé kockázatkerülő típus vagyok, szóval tök ismeretlen gyártók tök ismeretlen termékét nem veszem meg, főleg ennyi pénzért. Nem szoktam havonta váltogatni a telefonjaimat, volt, amit 6 évig használtam. És ha már kiadom a pénzt (tökmindegy, 20 vagy 200ezret, nekem a 20e is sok), nagyon megnézem, mire. Ezért is olvastam el annyi tesztet meg értékelést. A Galaxy Ace DuoS még a kanyarba' sem volt nálunk, amikor én már az indiai felhasználói véleményeket nézegettem. Értem én, hogy ugyanaz az architektúra, meg oprendszer, meg ugyanazon a kínai soron gyártott csip, de ha a Kínából/Indiából rendelt készülékem a második napon összehányja magát, akkor kidobtam rá a pénzt. Itthon meg legalább van garancia (persze, tudom, van olyan, hogy worldwide warranty, csak próbáld meg érvényesíteni itthonról), szervizháttér. Ezért is várok még egy kicsit a 997d-vel is. Nem mintha nem bíznék az ide is írogató magánimportőrökben, de, mivel azt is látom, hogy a magyar Alcatel importőr is mozgolódik az ügyben, inkább megnézem, mi sül ki belőle, addig legalább gyűlnek a nálam bátrabbak tapasztalatai is. :D
    A linkeket köszi, megnézegettem: a Hero egy kicsit iPhone-koppincsnak tűnik (az "igazi" Apple-cucc sem jön be, ha nem dualsimes telefont keresnék, az iP akkor sem érdekelne) megjelenésre, a Star külseje meg számomra kifejezetten riasztó... A Huawei árban a szállítással együtt már kb. ugyanott van, mint az Alcatel. Meg mintha vámköteles is lenne az ilyesmi, akkor meg már többe is van.
    BTW, ha az Alcatel túlárazott, mit szólsz a feleennyit (se) tudó Galaxy Ace DuoS-hoz 50e-ért? Galaxy S DuoS 78e? :Y Na, ezekhez képest az Alcatel kifejezetten olcsó szerintem.

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz TGYI #293 üzenetére

    Köszi TGYI a sok infót, azt hiszem, sokaknak segítesz velük. :R Egyelőre számomra még mindig csupa pozítívat írtál. A fotók minősége nekem megfelel, én a telefon kameráját legfeljebb olyankor szoktam használni, amikor valamit nagyon hirtelen meg kéne örökíteni, vagy mondjuk jegyzetelés helyett lefotózom az információt. Autóvezetőknek meg manapság kötelező a fényképező, egy koccanásnál vagy kátyúkárnál jól jöhet (ne legyen rá szükség). A wifi fontos, de a leírtak alapján nekem elég lesz, kicsi a lakás, nem tudok messzire menni a routertől... :DD A dual standby is rendben van, végülis, az a lényeg, hogy a bejövő hívást lássam, mert miközben beszélek, úgyse nagyon akarok netezni (persze, el tudok képzelni olyan szitut, amikor kihangosított beszélgetés mellett kellene valamit keresgélni, de ez sem jelenthet megoldhatatlan helyzetet). A tanúsítványos probléma viszont még másoknak is okozhat fejtörést, szóval nem baj, ha megosztod, hogy sikerült-e megoldani. Ja, én is bejelentkeznék egy GPS-es teszt beszámolóra, az is lényeges lenne nekem.
    Még1x köszönet!

    Az automata ki-be kapcsolásos történethez: régesrégen nekem volt egy Panasonic GD50-esem. Nagyon jó telefon volt, imádtam. Akkoriban a Nokia 3200 számított a menő cuccnak, nekem is volt, rakattam bele vibramotort meg Netmonitort, full extra... Mégis lecseréltem a Panára (a 3200 előtt Pana G450-em volt). Nem volt cserélhető előlapja, szerkeszthető csengőhangja, kijelzőlogója, de volt szériafelszerelésként vibrája, és Li-ion akksija, aminek következtében egyrészt nem kellett az állandó lemerítéssel vacakolni, mint a NiMH akkuknál, ami akkoriban nagy szó volt, és a készülék gyakorlatilag pehelysúlyú volt a kortársaihoz képest (és egyébként olcsóbb is). És benne volt az automata ki-be kapcsolás, ami az akku nettó használati idejére további jó hatással volt. Csak beállítottam, hogy este 11-kor kapcsoljon ki, reggel 7-kor meg be (nem röhög, még egyetemista voltam, ráértem :D ), és kész. Persze a PIN kérést ki kellett iktatni, erről akkor le is szoktam teljesen, azóta sem használom. Szerettem az időzítő funkciót, és örülnék, ha megint lenne...
    Egyébként a 997d tesztjében említik a Sweet Dreams nevű alkalmazást, ami a fix időponton kívül képes más tényezőktől függően (mozgási és fényviszonyok) kitalálni, hogy a user alszik-e, és magától kikapcsolni, csak ez állítólag zabálja az akksit. De legalább jópofa példa arra, hogy a telefonban amúgy is jelen lévő százhuszonnyolc szenzort hogyan lehet még jobban kihasználni, egy nem is teljesen öncélú és haszontalan programmal.

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz riszter #304 üzenetére

    Én elolvasgattam, valóban érdekes, de ha jól értelmezem, ha fel is merül a probléma a 993d-nél, a sim2 tiltása ott is megoldja a tapasztalatok szerint. Tehát két variáció lehetséges (feltételezve a worst case scenario-t, azaz, hogy a bug (? nem biztos, lehet, hogy direkt ilyen) a 997d-ben is fennáll:
    1. Net használatban sim1-en, mindkét sim aktív, a mobilnet lassú a sim1-en, sim2-n bejövő hívás esetén meg is szakad.
    2. Net használatban sim1-en, sim2 tiltva, átirányítás be van kapcsolva, sim1-en hasít a net, a sim2-ről meg átadja a hívást, ha bejön, mivel a sim2 nem elérhető.
    Nekem ebből az jön le, hogy ha a probléma valóban fennáll, és sebességigényes mobilnetezésbe kezd a user, akkor célszerű letiltani a sim2-t, mert az arra érkező hívásokat az átirányítás miatt amúgy is tudja fogadni, miközben a net is megy. Probléma megoldva. Ahogy odaát is szó volt róla, ez a dual sim inkább kényelmi szolgáltatás szerintem is, ami nekem is azért fontos, hogy ne kelljen két mobilt hurcibálnom magammal, de speciel én nem várom el, hogy minden funkció menjen egyidőben mindkét kártyán (tehát ad absurdum telefonkonferenciát folytassak a két kártyán két külön hívó féllel, miközben mindkét mobilnet két különböző alkalmazáson dolgozik, mondjuk az egyiken a böngésző megy, a másik meg épp fájlokat tölt le), erre nekem nincs is szükségem. Persze ez nem jelenti azt, hogy másnak ne lenne (csak ehhez kell 4 fül, 6 kéz és 8 szem, lehetőleg összetett rovarszemek. :Y )

    Nálam azért csúszik egyébként is kicsit margóra a probléma, mert a netet valszeg inkább wifin fogom használni, a mobilnet csak azért kell mellé, hogy wifi nélkül se legyek meglőve.

    GPS tapasztalatokért újabb hála TGYI-nek (azt valahogy meg tudom érteni, hogy nem zuhanyozott még a vadiúj mobiljával, és nem is nagyon akar; aki vízálló készüléket szeretne, az szerintem vegyen valami hard duty cuccot, mint anno az emlegetett M45 volt; ami ezen van, az csak egy víztaszító bevonat, nem más; még azt is el tudom képzelni, hogy idővel kopik, de én sem tervezem búvárképek készítéséhez használni).
    A C5-00 GPS-énél csak jobb lehet, ami szabad ég alatt is képes 5-10 percig keresgélni a műholdakat. Mozgó járműben meg esélytelen szegény, de ezt már más Nokiánál is megfigyeltem (egyszerűen nem fog pozíciót, amíg pl. egy hosszabb piros lámpához nem érek).

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz riszter #306 üzenetére

    HA tényleg lesz ilyen probléma a 997d-vel, és HA jól értelmeztem azt, amit odaát írtak a 993d-ről, akkor szerintem így van, ahogy írod. Szóval kell némi kompromisszum (kapcsolgatsz vagy lassulsz). De ne szaladjunk előre, várjuk meg, házi tesztfelelősünk hátha meg tudja mondani a tutit. :DD

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz riszter #311 üzenetére

    Szemfüles megoldás. Vasárnap várjuk a részletes beszámolót. :D

    Még az jutott eszembe, olvasgatva a 993d fórumot, hogy a magyar Alcatel képviseletről tud valaki valamit? Konkrétan arra gondolok, hogy sokan morognak, hogy csak Fácebúkon elérhetők, ami tényleg fura. Viszont van az Alcatelnek magyar oldala is, a www.alcatelonetouch.com/hu, amin ugyan magyarországi elérhetőség nincs (meg persze a 997d sincs fent meg a 993d sem, pedig utóbbit elvileg hivatalosan forgalmazzák, de ez más kérdés), csak a szervizközpontoknál van ott a Telemax Kft. Szóval azt próbálom kinyögni, hogy azt tudja-e valaki, hogy a fb-on lévő oldalt a telemaxosok csinálják, vagy másik társulat (a Telemaxnak van saját e-mail címe, ami nem egyezik a fb-on lévő gmail-es címmel, ennyit tudtam kinyomozni). És vajon az ezt a topicot indító teszt alanyát a Mobilarena melyik társaságtól kapta? Ez csak azért érdekes, mert a videotesztben elhangzanak mindenféle utalások a mostani és jövőbeli bemutatókról, illetve konkrétan a 997d hivatalos bevezetőjéről (meg hogy a 993d már kapható a MM-ban), amely infók a készüléket biztosító cégtől származnak, de kik azok? A tesztek végén általában jelzik, hogy honnan van a tesztkészülék, de itt ilyen nincs. Kik ezek, a meninblack...? :U

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz TGYI #319 üzenetére

    Nagyon elutasító vagy, akármit kérünk, nem csinálod meg. :D :D :D
    Egyébként nekem otthon kábelnet van, nem akarom megnevezni a szolgáltatót, de UPC. :( Az én tapasztalataim szerint annak is összevissza ugrál a sebessége, de leginkább lefelé. Nem véletlenül van úgy megadva a sávszélesség a reklámokban és tájékoztató anyagokban, hogy LEGFELJEBB mennyi. Marketing... Olyan, mint a gyógyszereknél: egyiknél sem azt mondják a tévében, hogy meggyógyítja a bajod, hanem "segíthet", "meggátolhatja", "legyőzheti", "elősegítheti". Ha reklamálsz, hogy nem hat, nyugodtan válaszolhatják: miért, ki mondta, hogy biztos???

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz vA9q3FFV #328 üzenetére

    No, úgy látom, gyűlünk szépen. :C
    Talán triviálísnak tűnik, de azért megkérdezem (bárkitől, akinek már volt a kezében a telefon), hogy magyar menü ugye van rajta? Mert ugye a tesztben szereplő készüléken van, de nem biztos, hogy mindegyikre raknak (OK, a legtöbb telefonon, ami Európában forgalomba kerül, általában ott van sok, ha nem az összes európai, meg egy csomó egyéb (pl. arab) nyelv, de van ellenpélda is, pl. Acer).

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz vA9q3FFV #333 üzenetére

    Köszi, mondjuk az ellenkezőjén meglepődtem volna. De jobb a biztos infó első kézből. :)

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz riszter #342 üzenetére

    Majd számolj be lécci, hogy mi történt, mert ez a kontaktosdi engem is foglalkoztat, BT-n nem akarom egyenként átküldeni a 200+ névjegyet, meg bepötyögni sincs kedvem. :D BrianDK-nak is köszi a hsz-t, nekem is C5-ről kell majd migrálni, de nem is tudtam, hogy ilyen funkció van benne. Ki is próbáltam: annyit tesz, hogy a memóriakártyára az Egyebek\Névjegyzék könyvtárba kiexportálja a névjegye(ke)t VCF formátumba. Az Outlook szintén tudja a névjegyeit VCF-be menteni, szóval, ha azzal van szinkronizálva a telefon, onnan is ki lehet másolni.

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz BrianDK #375 üzenetére

    láttam a kistesót 46990-ért, illetve már majd' egy hónapja nem ment feljebb az ára, ezért nem is értem pl. a Speedshopot, miért árulják 50-ért...

    A Speedshopnak vannak fura dolgai, pedig alapvetően szeretek ott vásárolni, de az árképzés... HTC Desire V a Ss-os bevezetése (ami elég sokat késett a piachoz képest) óta 89.900-on áll, Árukeresőn a jelenlegi átlagár 71e. Azért ez durva. Nem akaják eladni? Samsung Galaxy S DuoS még mindig nincs nekik.
    Valamikor volt náluk árgarancia, én így vettem a Jabra Freeway BT autós kihangosítómat (amit azóta is imádok, remélem, az Alcatellel sem fog összeveszni) 3000 Ft-tal olcsóbban náluk, mint a listaár, most nem tudom, van-e még ilyen... Azért érdekes lenne odamenni, és elhozni a Desire V-t 25 ezerrel olcsóbban. :U

    Érdekes, amit a sim-enkénti csengőhangról írtok, ez tényleg nem lenne hülyeség, ha lenne, bár nekem jelenleg nem fog hiányozni. Nekem céges hívás nemigen jöhet ismeretlen számról, a céges kontaktokhoz meg van saját csengőhang rendelve most is, illetve a simek nálam nem magán/céges felosztásban lesznek, hanem hanghívás/adatforgalom.

  • Ocsy

    aktív tag

    Ha már infók...
    Aki még mindig vásárláson töri a fejét: én írtam egy mail-t a Telemaxnak és az Alcatelnek is ezzel a hazai garanciázással kapcsolatban. A "Tmx" eddig nem foglalkozott velem, de az Alcatel dobott egy amolyan nesze semmi fogd meg jól választ... A két kérdés a magyarországi hivatalos bevezetésre és a külföldön vásárolt telefon itthoni garanciájára vonatkozott. Válasz:

    "Dear ---,
    ONE TOUCH 997D has been released into EU market. Regrettably we haven't set up global aftersales for our phone. It is suggested to buy it in your local.

    Please look for the alcatel mobile phones or accessories in the local TMS (The Mobile Store), we have no addresses for dealers; or to consult our website : www.alcatel.azibao.com or contact our hotline for sales:http://www.alcatelonetouch.com/support/hotlines_repaircenters.html

    Should you have another request, do not hesitate to contact us.
    Thank you for choosing Alcatel!"

    Azaz: "ha lehet, inkább otthon vedd meg, ahol szerintünk már kapható". Az első link egyébként érdekes: egy központi webshopba visz, ahol a 997 (nem 997D, az nincs) 239 EUR (hehhehhhehehe). :C

    "we have no addresses for dealers" Gratulálok. :W

    Más: Színek!
    Valaki tegyen tisztába legyen szíves a színekkel kapcsolatban, mert most látom, hogy ez a kérdés sem olyan egyszerű, és az Alcatel nemcsak a saját dílereit nem ismeri, de egy rohadt színválasztékot sem képes kitenni egyik honlapjára sem.
    Amivel én eddig találkoztam: piros, narancs és sötétzöld hátlap, meg az, ami a tesztben is van, valami kékes-lilás? Ezekhez mind szürke előlap tartozik? Mert van még a fehér, de az elöl-hátul fehér, ha jól tévedek.
    Aki a Mobilexpressznél rendelt: ott milyen van? Nekem csak a kék(es) vagy a zöld jöhet szóba...
    Köszi a választ!

    [ Szerkesztve ]

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz riszter #439 üzenetére

    Biztos én vagyok színtévesztő, :D de ez nekem határozottan kék (és a onetouch felirat is függőlegesen van rajta, nem vízszintesen, mint a dobozon lévő képeken):

    Akkor ilyen nincs? De a mobilarénás tesztben meg ilyen van, nem?
    http://www.mobilarena.hu/dl/cnt/2012-09/90019/alcaltel_997d_5.jpg
    Ez meg inkább zöld:

    A Mobilexpresszen egyébként pont ugyanezek a képek vannak fent, ott is lehet látni a különbséget.
    A fehérnek meg az előlapja is fehér:

    [ Szerkesztve ]

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz GuruZone #442 üzenetére

    Igen, köszi, olvastam korábban, hogy rákérdeztél, csak én meg kíváncsi voltam a központ véleményére, mert sajnos annyira messze lakunk Európától (főleg Kínától :DD ), hogy mire ideér az infó, megváltozik, ahogy a mellékelt ábra is mutatja. Kíváncsi vagyok azért még a Tmx válaszára, ha ugyan lesz, de ahogy szabekala is megerősítette, gyakorlatilag tökmindegy, honnan veszi meg az ember a készüléket. Meg bízzunk benne, hogy amúgy sem kell a garanciát élesíteni. Volt már pár mobilom, egyiket sem kellett soha szervizelni. Bár az kétségtelen, hogy ez már inkább egy számítógép, mint egy telefon... :C

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz jeni #464 üzenetére

    Ez is GuruZone hirdetése. Rajta és a Mobilexpresszen kívül én csak itt találtam (Magyarországon):
    Mobil Ász
    Igaz, kicsit drágább, és "csak rendelésre".

  • Ocsy

    aktív tag

    Megjött a válasz a TeleMaxtól a garanciás kérdésre. Azt írták, hogy külföldi számlával, (ha jól értem, GuruZone pl. így hozza) minden további nélkül javítják gariban, a forgalmazó által vállalt garanciát (Mobilexpressz) azonban náluk nem lehet érvényesíteni. Ez mondjuk tiszta sor, a Mobilexpressz oldalán is az van a garanciális feltételek leírásánál, hogy helyszínen érvényesíthető, tehát hozzájuk kell vinni, ha gond van a cuccal, nem a TeleMaxhoz. Hogy ők hol javíttatják, az már más kérdés. Lehet, hogy a német forrás felé érvényesítik a garit.

    Más: szín. Úgy tűnik, 4 hivatalos szín van: a fehér, a narancs, a vörös és az ardesia. Utóbbi lehet ez a zöldesszürkés valami, bár a szó a gugli fordító szerint olaszul palát jelent. Fehéret egyébként még Németben sem találok.

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz ToPe828 #502 üzenetére

    Az kellemetlen, ha a Sygic nem megy, én azzal terveztem navigálni. Konkrétan mi vele a probléma?

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz Edemking #514 üzenetére

    Ha a Speedshop-ban nézelődsz, ott a 995-höz kereshetsz tokot, az kb. 3 mm-rel rövidebb, egyébként nagyjából egyeznek a méreteik.
    Én még kijelzővédő fóliában gondolkodok, de abból nem biztos, hogy jó a 995-é, mert az előlapi cuccok máshogy vannak elrendezve. Ha a fólia felső része annak megfelelően van kialakítva (pl. előlapi kameránál kivágva), akkor az nem jó. Pedig egyszerűbb lenne, mint az univerzálisat méretre vagdalni, mert a szélességük elvileg megegyezik.

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz retesz147 #518 üzenetére

    Köszi. Hát, ez a tok nekem annyira nem gyerebe, inkább valami bőrt nézek. Viszont a fólia, az lehet, hogy érdekel. Itt van forgalmazói forrásból (értsd: nem eBay):
    Fólia
    Csak azt nemtom', hogy érdemes-e visszaverődés menteset venni. Próbált már ilyet valaki?

    [ Szerkesztve ]

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz retesz147 #524 üzenetére

    Persze, köszi a segítséget, én sem ellenzem az ilyen gumitokokat, de ez elég furán néz ki. Ezzel én nem takarnám a telefon dizájnját, ami egyébként jól sikerült sztem. Inkább valami kiveszem-beteszem tokot nézek, eddig is mindig ilyenjeim voltak.
    A fóliás elérhetőséget is megköszönöm, ha adod.

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz -cobra- #527 üzenetére

    Erre lettem volna kíváncsi, köszi szépen a választ! Marad a sima átlátszó. Csak azért gondolkodtam el rajta, mert a C5-ösöm napfénynél gyakorlatilag használhatatlan. Mondjuk ez inkább a kijelző, mint a rajta lévő sima átlátszó (egyébként gyári Nokia) fólia hibája, de lehet, hogy egy ilyen tükröződésmentes fólia segítene rajta (annak az 1 cm2-es kijelzőnek a minőségén már nem oszt, nem szoroz).

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz Samanbacsii #534 üzenetére

    Olyan nekem is jó lenne, Samsungokhoz szokik' lenni (pl. Minihez is van), de hogy ehhez lesz-e valaha... :F

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz Ocsy #510 üzenetére

    Nézem a Sygic honlapját, a kompatibilis készülékek között a 995 ott van. 997d-vel meg már nem menne? Plíz, ha valaki kísérletező kedvében van, vessen már rá legyen szíves egy pillantást. 7 napos próbaverzió fent van a Play-en. Köszi.

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz sysrq #539 üzenetére

    Nem tudom, az én programozói tudásom elakadt valahol a Turbo Pascal szintjén, és már azt is csak azért tanulgattam, mert a suliban muszáj volt... Szóval én nem tudom, hogy mitől mennek vagy nem mennek a szoftverek, de ha abból indulok ki, hogy PC-n sem zavarja őket (általában), hogy egy vagy kétmagos architektúrán futnak, úgy sztem itt sem kéne. Lehet, hogy optimalizálás hiányában lassabb vagy gyorsabb egy vagy két magon valamelyik szoftver, de hogy egyáltalán ne menjen... Az utasításkészlet ugyanaz, vagy legfeljebb bővített, de akkor is, az egy magra írt progginak futnia kéne két magon, legfeljebb, amit eleve két magra fejlesztettek, az nem indul el egy magon. Vagy teljesen hüjje vagyok ehhez az egészhez. :F
    Lényeg a lényeg, kéne tudni, hogy mi a Sygic-kel a problemo. Szerencsére van belőle ingyen próbaverzió, szóval lehet tesztelni, mielőtt kidobná a pénzt az ember, csak nekem nincs mivel. Még. :DD
    Egyébként a másik fizetős navi Androidra a Navigon, csak az majd' 2x annyiba kerül, mint a Sygic. És arról meg végképp semmi infóm nincs, hogy megy-e, ráadásul nincs belőle trial. A Play-en mindkettőhöz annyit írnak, hogy legyen valami nem kőkori Android a telón, és kész, de úgy tűnik, ez nem elég. :(

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz riszter #561 üzenetére

    Én szerintem meg fogom rendelni Németből a fóliát, nem nagy ügy. Ha levélként küldik, még az átvétellel sem kell bénázni, futárt várni, mittomén', ezt be lehet dobni a postaládába, azt' kész. Állítólag a szállítás is ingyen van, külföldre is, ez mondjuk fura.

    Én anno PNA-ra vettem utánvágdosandó univerzális fóliát, kész szívás volt, és nem is lett szép. Persze lehet, hogy én vagyok a béna. De inkább a kész gyári. Azt sem egyszerű buborékmentesen feltenni. Speedshop-ban már 500 Ft-ot kérnek érte...

    [ Szerkesztve ]

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz Ocsy #569 üzenetére

    Hazudtam, mert már meg is rendeltem, lesz, ami lesz, bár még a telefonom sem ért ide. :))
    Akciósan adnak 4 áráért 6 db-ot, beruházom azt a 7 EUR-t, legalább tudok tapasztalatot, infót adni Nektek, hogy érdemes-e tényleg megrendelni innen. Persze előre kell utalni a zsét, ami már csak hétfőn fog megtörténni (azt írták, hogy addig nem megy a pakk, amíg nem jött meg a pénz), de a rendelést leadtam.
    Ja, múltkor itt agonizáltam ezen az antireflexen, közben a német cég honlapján le van írva a különbség a tiszta és az ar között. Ezek szerint mindkettő jól ellenáll a karcoknak, az ar meglepő módon nem tükröz, a tiszta az igen, viszont az ar átlátszósága csak "jó", a tisztáé "közel láthatatlan". A kontrasztosság az ar-nél szintén csak "jó", a tisztánál "nagyon jó". Ellenben a tiszta jobban koszolódik szerintük (kosztaszítás ar: erős, tiszta: közepes). Magyarul az ar kevésbé látszik át, és a kijelző kontrasztját is rontja, ellenben nem koszolódik annyira, és nem tükröz.

  • Ocsy

    aktív tag

    Újabb versenyző a dualsim scene-en: LG Optimus L5 Dual
    "Az LG 50 ezer forintos bruttó ára így magasabb, bár nem vészes összeg, még ha a várhatóan nagyjából tízezer forinttal drágább Alcatel OT-997D minden konkurensnek feladja a leckét."

    Well. :D Mondjuk a tudása alapján nem egészen egy kategória a két teló, ez inkább a Galaxy Ace DuoS-szal van pariban.

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz szpali #574 üzenetére

    Igen, van ilyen is, már beszélgettünk róla #520 környékén. Nekem továbbra sem tecc. Persze ízlések és pofonok.

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz Plebi #580 üzenetére

    Nem képesek kiadni a rendes programjukat androidra, mert ott könnyen lehet warezolni
    Tényleg? Ez az indok? Én sosem értettem, hogy miért nincs (OK, néhány készüléken létezett) Androidra (annak ellenére, hogy időnként felröppen a hír, hogy na, most lesz, aztán mégse). Piaci igény lenne rá, ez egyértelmű. Illegálisan meg most is beszerezhető, és még működik is, komolyabb kompromisszumok nélkül. Nem érné meg jobban pénzért odaadni ugyanazoknak, vagy legalább egy részüknek, akik hajlandóak kifizetni (nekem most is van jogtiszta, bár elavult térképes 8-as WinCE-re, és megint megvenném Androidra, ha lenne mit)? Nem igazán értem a stratégiát.

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz Bog #584 üzenetére

    Köszi, ez a régi cikk nekem kimaradt. Mondjuk vannak benne érdekességek (azt komolyan gondoltátok, hogy a TopMap felvásárlása azért volt nagy dobás, mert a részletes Magyarország térkép miatt ezzel versenyelőnyhöz jutott a NNG a magyar piacon? Egy nemzetközi színtéren, autógyártóknál, Apple-nél érdekelt cég megvesz azért egy másik vállalkozást, hogy a világviszonylatban nulla értékű magyar piacon előnyben legyen? Srácok, Komolyan... :D ). Meg aztán, Androidról csak annyi szó esik benne, hogy a NNG a PNA-k helyett az okostelefonokra, köztük az androidos készülékekre fog koncentrálni a jövőben. Future is now, tartja az elzászi francia mondás, és úgy tűnik, mintha ez a koncentráció nem lett volna annyira erős (konkrétan semennyire sem).

    OK, az leesett, hogy továbbra is arról beszélünk, hogy akárcsak a PNA-knál, az Androidnál is a wareztől félnek. De most őszintén, ez olyan, mint ha egy nemzetközi bestseller könyvsorozat következő részét csak másolásvédett kártyán, ebook olvasóra adnák ki, mert félnek attól, hogy a hagyományos könyvet senki nem veszi majd meg, hiszen az fénymásolható. Érthető az, hogy ha kiadnak full Droid support-os iGO-t, azzal megkönnyítik a warezelők dolgát is, de ezért elzárkózni egy ekkora piactól... Ez elhibázott stratégiának tűnik. Sőt, szerintem már a PNA-knál sem ez volt a valós, vagy az egyetlen, vagy a legerősebb indok, viszont kifogásnak jó, és el lehet sütni a sajtónak, amit a nép vagy bevesz, vagy nem... :O

    De le az offal, nézzük a topicot. Én megmondom őszintén, hogy az akksitól ettől sokkal jobb teljesítményt nem vártam. Autóban van töltő, otthon mehet hálózatról, irodában USB-ről, ha meg lemerül, hát így jártam. Mondjuk én nem tervezek nagyon intenzív használatot, így remélem azért, hogy 24 órát bírni fog. Jól fog jönni az az időzített ki-be kapcsolás, azt hiszem... :)

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz sysrq #598 üzenetére

    Nekem BT menni fog rajta a kihangosító miatt, néha kell GPS (ha lesz hozzá szoftver, lehetőleg offline), wifi néha otthon, ha lusta leszek bekapcsolni az asztali gépet, egyébként nem fogom agyonhasználni online. Talán így bírni fogja tovább is.

    Fólia link #522-es hsz-ben.

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz -NOKIA- #601 üzenetére

    Neked? Ezzel a nick-kel? Őszintén? Semennyire. ;)
    Na jó, komolyan: maga a cég lengyel érdekeltségnek tűnik, de amúgy biztosan nem európai... Nem összetévesztendő a tajvani MediaTek-kel, ami félvezetőket gyárt, többek között a 997d SoC-jét is. Ebben az Imperiusban nem sikerült kiderítenem, milyen SoC van.
    A személyes véleményem, hogy a nagy akksin kívül ez nemigen kínál többet, mint a 997d. Ellenben nekem már az utóbbi is kissé túlméretes, ez meg már tényleg óriás. A dizájnja nekem egyáltalán nem tecc, de ez magánvélemény. Én nem venném a 997d helyett.

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz sysrq #609 üzenetére

    Nokia DC-6-os töltő van, az állítólag 5V/550mA. Az jó?

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz sysrq #646 üzenetére

    Tegyünk tisztába pár dolgot ezzel a fóliás műsorral:
    Az eBay-en a német fóliás mindenféle nyelven hirdet, tehát attól, hogy angolul van a hirdetés, és fontban vagy dollárban van megadva az ár, még ugyanaz a cég (sztem egyébként egyszemélyes vállalkozás) és a fólia is.
    A német ingyenesen szállít Németországon belül és kívül is, legalábbis, ha közvetlenül a webshop-ból rendelsz, ott ezt is írja: "Versandkostenfreie Lieferung innerhalb und außerhalb Deutschlands". Ezt az általam kapott számla is megerősíti: nincs rajta szállítási költség. 2 fólia jelenleg 4 EUR, 6 db alig 7 EUR, kiviteltől (tiszta vagy antireflex) függetlenül. Ha még rászámolunk 5 EUR átutalási díjat, a 6 db 12 EUR, azaz 2 EUR/db. Ez sztem elég jó ár, már csak a minősége kérdéses, majd referálok róla, ha megérkezik.
    Az 50 EUR-os korlát a számla ellenében történő fizetésre vonatkozik: ilyenkor a vásárló az árut és a számlát egyszerre kapja meg, fizetnie általában 14 napon belül kell ezután. De ez csak Németországon belüli vásárlóknál vállalják (ott viszont cégeknél 50 EUR felett is). Külföldre csak előre fizetéssel lehet rendelni, azaz a hozzánk hasonló rosszarcú magyar szélhámosok rendelése sem indul el addig, amíg ott nincs a pénz. :DDD

    Akku: én nem egészen értem a problémát a "lehúzom a töltőről reggel, és dob egy 10-est a töltöttség" jelenséggel kapcsolatban. A Nokiák is azt csinálják (legalábbis, amik nálam megfordultak), hogy ha éjszaka töltőre teszed őket, akkor feltöltődnek, de a full töltöttség elérése után leválasztják a töltést (a töltöttségjelzőt viszont nem aktualizálják), hiába van bedugva a töltő. Tehát, ha pl. este 8-kor bedugod a töltőt, éjfélig tölt, és reggel 6-kor lehúzod, addigra már 6 órát ment a készülék töltés nélkül, attól függetlenül, hogy be volt dugva. Szerintem a 997d-nél is ez van, meg általában minden tölthető mobil készüléknél, ami az utóbbi időben forgalomba került (gondolok itt telefonra, kihangosítóra, MP3 lejátszóra, akármire). Szóval az akksi üzemidőt szerintem úgy kéne nézni, hogy a töltőről azonnal levesszük, amikor teljes töltöttséget jelez, és onnantól mérjük.

    Hálózat-eldobálás: én ennek sem tulajdonítanék túl nagy jelentőséget, akár látszik azon a videón valami, akár nem. A térerőt sokminden befolyásolhatja, tereptárgyak vagy a szolgáltató is, nem csak a készülék. A magyar szolgáltatóknál is előfordulnak időnkénti szolgáltatás-kimaradások, ezzel a munkám során is sokszor szembesülök. Ha meg mégis a készülék dobja el a hálózatot, az sem jelent feltétlenül hibás működést, legalábbis, ha csak eseti jelleggel (mondjuk félévente 1x) csinálja. Megintcsak a Nokiáimra tudok hivatkozni, ezekkel is előfordult nem egyszer. Úgy is, hogy ki-bekapcsolásig vissza sem talált a telefon a hálózatra, én meg órákig észre sem vettem, hogy nincs fent a hálón). :W

    Ja, majd' elfelejtettem: ez az elmulasztott esemény-jelző remélem, tényleg működik, mert a 6300-n nagyon szerettem, nem is értem, miért nem tartotta meg a Nokia ezt a fícsört a későbbi készülékein.

    [ Szerkesztve ]

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz sysrq #723 üzenetére

    Gyerekek, ne veszekedjetek már. Most erre mi szükség van? Úgy örültem, hogy végre egy olyan fórumot találtam, ahol nem megy az állandó anyázás meg trollkodás és hasonlók, csak próbálunk segíteni, és infókat megosztani. Maradjunk már meg ennek szellemében. Szerintem.

    A frissítésről: nekem ez nem teljesen vili. Az OK, hogy a telefon tudja magát frissíteni, de PC-ről hogy kell? A honlapról letölthető OT Upgrade-en keresztül? Köszi.

    BTW, nem igazán értem az Alcatel honlapokat.. Az angol nyelvű "Global" oldalról letölthető a gyors útmutató a 997d-re pl. németül és magyarul. Angol pont nincs, és teljes kézikönyv sincs, ahogy letöltheő szoftverek sem, ezek csak az egysimes 997 lapjáról szedhetők le (ugyanaz). A német oldalon ellenben letölthető a teljes kézikönyv, persze csak angolul, de nincs kint a gyors útmutató (németül sem), viszont be vannak linkelve a letölthető szoftverek. Még a magyar oldal a legkonzekvensebb: ott nincs se 997, se 997d, a 995 Ultra a menő. :W OK, még nem is vezették be (igaz, erről a központ nem tud: ahogy említettem, megkérdeztem őket, és szerintük az EU piacon kapható. Persze, messze vagyunk az EU-tól...)

    [ Szerkesztve ]

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz sysrq #737 üzenetére

    Köszi, akkor majd wifi lesz.

    Nos, Nekem is a kezembe nyomott a postás egy Ardesia színvilágú 997D-t. :C Már többen érdeklődtetek privátban, hogy honnan rendeltem, úgyhogy most megosztanám (azért vártam eddig, hogy ne csak félinfóim legyenek a szállításról).

    Az egész azzal indult, amikor a magyarországi szervizközpont azt válaszolta a kérdésemre, hogy a magyar forgalmazói garanciával nem tud mit kezdeni, de a külföldi számlára vállalnak jótállásos ügyintézést. Ekkor számomra már csak kétféle megoldás maradt: megvárom a hivatalos magyar bevezetést, vagy rendelek egyet kintről. A külföldön is nyomon követhető készletkimaradások végül megadták a végső lökést (mert én viszont nem akartam kimaradni a jóból), úgyhogy leadtam a rendelést a legjobb árat kínáló német webshopban, azaz itt: getgoods.de. Az ár 186,90 EUR, a szállítási költség 15,90 EUR volt, az átutalás díja kb. 5 EUR. Az akkor még a jelenleginél némileg alacsonyabb EUR árfolyamot kihasználva ez 58.500 Ft körüli összegre jöt ki mindennel együtt.
    A rendelés nyomonkövethető a webshopban, a szállítás pedig a DHL oldalán. Az ügyfélszolgálat is gyors és segítőkész (kicsit türelmetlenkedtem, mert a rendelésem státusza nem igazán akart "feldolgozás alatt"-ból továbblépni, de a reklamációm után nem sokkal beesett az automatikus státusz e-mail, majd pár órával később az ügyfélszolgálat válasza is). Október 24-én adtam fel a rendelést, ma dél körül hozta a postás (küldemény-logisztikában nálam járatosabbak majd egyszer elmesélhetik, hogy hogy került hozzá a DHL-től). Szerencse, hogy tudtam, hogy szabin leszek, ezért az itthoni címemre rendelt pakkot át tudtam venni, bár a csomagos kézbesítő futott már korábban lukra nálunk, ezért tudja, hogy hová kell továbbvinni munkaidőben a küldeményt. :D (Meg is lepődött, hogy otthon talált.) A kis telefonos doboz egy akkora DHL-es boxban volt, hogy szinte elveszett benne, körberakva nagydarab nylon-lufikkal. Nagyon gondosan becsomagolták, akár focizni is lehetett volna vele anélkül, hogy bármi baja eshetett volna. Korrekt.

    Nagyjából ennyi a történet. Aki magánimportban gondolkodik, annak azt tudom mondani, hogy meg lehet próbálni. Egy kis német nyelvismeret nem árt, és egy EUR bankszámla is jól jön, hogy a konverziót jobban lehessen időzíteni az árfolyammozgások tükrében. A pénzt előre kell átutalni, csak akkor indítják el a csomagot, ha már beérkezett a vételár. Persze van más fizetési mód is, csak nem nekünk, gyanús külföldieknek. :(((

    Ha már úgyis benne voltam a külföldi rendelésben (nekem is az első ilyen tranzakcióm volt), megrendeltem a fóliát is, de aki visszaolvasott, az ezt már tudja. Az sajnos még nem érkezett meg (csak szombaton rendeltem), de remélem, holnapra talán itt lesz.

    A telefont épp csak kipróbáltam, egy kártyával bekapcsoltam, aztán ki, ennyi. Sajnos a második kártyám még nincs meg, csak pénteken lesz beújítva. Mivel az adatforgalom azon megy majd, és 3G-re a preferált kártyahely a SIM1, ezért a meglévő céges, beszélgetésekhez használt kártyát egyből a SIM2-be dugtam, és így is gond nélkül elindult (egyetlen kártya a SIM2-ben), ha valakit esetleg ez izgat. :D Ezen kívül csak kettőt telefonáltam vele, a hangminőség jó. Egyelőre ennyi... Majd még tesztelek. Ha valami kérdés lenne magánimportról, akkor szívesen segítek, akár a megrendelésben is (ingyen, ofkorsz). Ide vagy privibe is írhattok.

    Ja, majd' elfelejtettem, pedig fontos. A megrendelés leadása után felajánlotta az oldal egy külsős cég biztosítását, ami téríti a hibásan érkezett vagy elveszett árut a bolt helyett, ha esetleg az nem akarna fizetni. Ezt a Trusted Shops adja, a vásárló részére ingyen. A biztosítási díjat a bolt állja, ennek fejében elhelyezheti a TS logóját az oldalán, ami vásárlói elégedettség-mérést is folytat (jelenleg a bolt eredméye 4,64/5,00). A biztosítás 30 napig érvényes, 2500 EUR értékig. Érdemes megkötni.

    [ Szerkesztve ]

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz Ocsy #749 üzenetére

    Még valami: a shopban a készüléket az Alcatelnél, és ne a Dual-simnél keressétek, ott valami adminisztrációs hiba miatt nem jelenik meg.

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz GuruZone #751 üzenetére

    Ahha. És azok, amiket DHL-es autóval hoznak-visznek? Azok belföldi küldemények?

    Két gyors kérdés a már profi 997D-tulajoknak:
    1. A hátlap mennyire jön le nehezen, ha már egyszer felkerült? Azt látom, hogy egyszerűen felpattintható, és kész, semmi záró mechanizmus, vagy csúsztatás. Van valami trükkje a levételnek (az alsó sarkon látom, hogy körömmel bele lehet kapaszkodni...)? Nem szeretem az ilyen feszegetős műsorokat...
    2. Ha beteszem az SD kártyát, akkor van arra mód, hogy a tartalmakat szabadon másolgassam a telefon memóriája és a kártya között? Teszem azt, csengőhangnak való MP3 van a kártyán, amit át akarok helyezni a telefonra pl.
    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz sysrq #761 üzenetére

    Köszi, akkor ezek szerint nagyjából jól levettem így, szétszedett állapotban is, hogy hogy fog szétjönni. Ehh, nem egyszerű. kicsit félek tőle. :F

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz Pjoe69 #765 üzenetére

    A hoh.de-t ugyanaz a HTM GmbH üzemelteti, mint a getgoods.de-t. Az oldal felépítése, a FAQ-kban írt szövegek, a kínálat, az ár, minden egyezik. Ez már akkor feltűnt, amikor még csak keresgéltem. Fogalmam sincs, miért kell több alias webshop egy cégnek...
    ÁFA-t itthon már nem kell fizetned, sem vámot. EU-n belül szabad áruforgalom van. Ha a NAV problémázna (magánszemélyeknél, ekkora tétel miatt nemigen eresztik rád az ellenőröket, de hátha van egy haragos szomszédod, aki feljelent :D ), akkor meglobogtatod a telefonnal együtt postázott számlát, amin ott figyel lebontva a nettó összeg és a fizetett 19%-os ÁFA (a készülék és a szállítási költség is adóköteles).

  • Ocsy

    aktív tag

    Köszi mindenkinek a sok hasznos infót.
    Attól nagyon boldog leszek, ha a német fólia nem lesz jó... :W De nekem még nem érkezett meg. A ZTE Skate-s tipp azért jó. 995-é nem lehet még jó rá...?
    Tokkal kapcsolatban: olyat, hogy más típus fel/oldalra nyíló tokja jó legyen rá, nehezen tudok elképzelni (azokban az adott típusra passzoló műanyag bölcső van). Univerzálisok között a Samsung Galaxy S3-ra valók között érdemes nézelődni (az S2-é többségében kicsi lesz, a fekvőbe nem fér be, az állóból kilóg), én is olyat vettem: SGS3-hoz való Pierre Cardin bőrtok. A C5-ösömhöz is ilyen van, vagy 2 számmal kisebb méretben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák