Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baalco

    tag

    válasz szpali #259 üzenetére

    ....és gondolom azoknál is működik, hogy besétálok itthon egy szakszervízbe és garanciálisan megjavítják, ha esetleg elromlik. :F :)

  • gyulaszu

    senior tag

    válasz szpali #259 üzenetére

    Ha 65 kHUF-ból levonod az áfát, akkor mindjárt csak 51 kHUF lesz. (tudom ez nem boldogít)
    Másrészt ha az általad említetteket hozná valaki nagy tételben, akkor arra is rászaladna minimum az áfa...
    A héten volt a hír, hogy az EU-n kívüli online vásárlásokra is rá fog szállni a NAV, vagyis lehet minimum áfát fizetni.

    gyulaszu

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz szpali #259 üzenetére

    Persze, széles látókörrel a lehetőségek végtelenek, de... Én egy eléggé kockázatkerülő típus vagyok, szóval tök ismeretlen gyártók tök ismeretlen termékét nem veszem meg, főleg ennyi pénzért. Nem szoktam havonta váltogatni a telefonjaimat, volt, amit 6 évig használtam. És ha már kiadom a pénzt (tökmindegy, 20 vagy 200ezret, nekem a 20e is sok), nagyon megnézem, mire. Ezért is olvastam el annyi tesztet meg értékelést. A Galaxy Ace DuoS még a kanyarba' sem volt nálunk, amikor én már az indiai felhasználói véleményeket nézegettem. Értem én, hogy ugyanaz az architektúra, meg oprendszer, meg ugyanazon a kínai soron gyártott csip, de ha a Kínából/Indiából rendelt készülékem a második napon összehányja magát, akkor kidobtam rá a pénzt. Itthon meg legalább van garancia (persze, tudom, van olyan, hogy worldwide warranty, csak próbáld meg érvényesíteni itthonról), szervizháttér. Ezért is várok még egy kicsit a 997d-vel is. Nem mintha nem bíznék az ide is írogató magánimportőrökben, de, mivel azt is látom, hogy a magyar Alcatel importőr is mozgolódik az ügyben, inkább megnézem, mi sül ki belőle, addig legalább gyűlnek a nálam bátrabbak tapasztalatai is. :D
    A linkeket köszi, megnézegettem: a Hero egy kicsit iPhone-koppincsnak tűnik (az "igazi" Apple-cucc sem jön be, ha nem dualsimes telefont keresnék, az iP akkor sem érdekelne) megjelenésre, a Star külseje meg számomra kifejezetten riasztó... A Huawei árban a szállítással együtt már kb. ugyanott van, mint az Alcatel. Meg mintha vámköteles is lenne az ilyesmi, akkor meg már többe is van.
    BTW, ha az Alcatel túlárazott, mit szólsz a feleennyit (se) tudó Galaxy Ace DuoS-hoz 50e-ért? Galaxy S DuoS 78e? :Y Na, ezekhez képest az Alcatel kifejezetten olcsó szerintem.

  • BrianDK

    tag

    válasz szpali #259 üzenetére

    Ráadásnak arról ne feledkezzünk meg, hogy bár lehet, hogy olcsóbban hozzájutsz egy adott oldalon, de annak még vámköltsége is van, hiszen minden, ami nem az EU-n belülről származik, az VÁM köteles. Ha esetleg úgy küldi be a forgalmazó pl. Kínából, hogy csak 20Euro-ba került, akkor viszont felülvizsgáltatják a TE költségeden, és ha kiderül, hogy csalni akartál, akkor amellett, hogy a szakértői vizsgálatot is ki kell fizetni, amellett VÁM-Deviza bcs-ért is felelned kell, ami gondolom senkinek sem hiányzik.
    Én inkább veszek egyet itthon, és fizetem meg a szerinted "túlárazott" telefont, aminek itthon érvényesíthető a garanciája is...

    iPhone 7, Redmi Note 9

Új hozzászólás Aktív témák