Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz TazLeacher #140 üzenetére

    "ki is határozza meg, hogy mi a legjobb?" - a kérdés nagyon jó, a válaszod viszont halvány fogalmad sincs az emberi pszichéről és a marketingről. Hogy mi a "neked legjobb", azt a gyártók határozzák meg, véletlenül sem azok, akik azt hiszik, hogy maguktól hoznak döntéseket. :P A legjobb példa erre az NFS sorozat, amely valaha tényleg nagy név volt (1-5), de már évek óta intenzív marketinggel magyarázzák meg Neked, és a hozzád hasonlóknak, hogy, ezek milyen remek programok. Autós programok virítanak a listán pl. belső nézet nélkül!!! :Y :C Sajnos az ilyen "legjobb" listák egyszerű ingyenreklámok a programozás helyett marketingre költő cégek számára, így a kevés, vérbeli játékfejlesztőnek lesz nehezebb a dolga (hiszen mindenki a hájpolt játékokat veszi majd meg).
    A Grid-et meg nézzük meg egyrészt fizika szempontjából, másrészt csalások tekintetében, és máris látható, hogy véletlenül sem lehet jónak nevezni. Ha valaki ezt nem veszi észre, az nyilván nem ismeri a valóságot, így nem is tudja megítélni valamiről, hogy jó, vagy sem (megmondják neki, mi a trendi, aztán az "jó" lesz :DDD , főleg, hogy így nem kell gondolkodni). Az ilyeneket nem is sajnálom, amikor egy valódi autóba beülve felcsavarodnak a lámpavasra. :P :DDD
    Minden mondatoddal, sajnos, éppen azt bizonyítod, hogy tévesen ítéled meg a "legjobb" fogalmát; a legjobbról ugyanis nem kell megmagyarázni, hogy miért, meg mitől függően az. Nem bántó szándékkal írtam a fentieket, hanem megpróbáltam logikusan megindokolni, mire gondolok a legjobb alatt. Tehát számomra továbbra is csak mint "legnépszerűbbek" fogadható el a lista (egy szóval nem írtam, hogy elfogadhatatlan lenne), "legjobbak"-nak semmiképpen, törődj ebbe bele. :R (Mindemellett eszembe nem jutna kétségbe vonni a munkátokat, csak a cím rossz.)
    Természetesen szavaztam, és olyan játékokra, amelyek objektív szempontok alapján is jónak minősíthetőek, van is köztük nem egy a listákban.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák