Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz .LnB #14 üzenetére

    Az a történt (+hangulat).

    Nem vitatom el az összetett világot, ahogy azt sem, hogy próbálják konstans egésszé varázsolni, csak e téren meg kicsit már messzire mennek (kvázi az 1960-as évektől ugye 2014-ig haladunk, egy párhuzamos idősíkon) ahhoz, hogy én élvezni tudjam. Ettől persze még megértem azt, aki rajong érte, mert azt én se mondanám rá, hogy kidolgozott.

    Manapság a rohanó világban altalában mindenki gyorsan végigjátszik minden játékot, nem merül el bennük. Igaz manapság kevés olyan játék készül ami alkalmas arra, hogy elmerüljünk benne. Főleg ilyen stílusú játékok esetén.

    Pro és kontra. Vannak játékok, amikben nagyon el lehet merülni, és vannak olyanok, akik csak kikapcsolnak, szórakoztatnak. Más a célközönség. Nem mindenki vágyik arra, hogy társadalomkritikákat, nézet-ütköztetéseket keressen, sőt lehet, hogy csak zavarja az erőlködés (lásd GZ: 1974/75-ben Walkman-szerű magnó, digitális kamera célkövetővel, egy Mi-24V/Mi-28A hibrid helikopter, vagy az, hogy Snake/Big Boss két ember (aki közül az egyik ráadásul a Peace Walkerben kvázi ellenfél / beépült kém) miatt kockáztat mindent, vagy például miért megy bele a MSF az UN ellenőrzésbe, és így tovább, soroljuk még?).

    Ismét azt mondanám, hogy eme játék világjához tartozik. Nem jobb, nem rosszabb, mint pár másik nagy név, igényesség terén sincs gond... De azért kiemelni se nagyon kell. Szerintem.

    Kedvencem a Ground Zeroes-ben az az utalás, hogy Skullface feltehetően magyar származású.(ezt már sokat emlegettem itt korábban)

    Skullface történetére kiváncsi leszek (dobja magát, hogy 1956-ban került nyugatra, de akkor miért is vették el az anyanyelvét?), és ismét egy furcsa japán motívációs spirált látok kiépülni. Létrehozott egy külön zsoldos-sereget, de csak azért, hogy Snake-en és Cypher-en (?!) bosszút álljon? Miért? Ha ennyi erőforrás van a kezében, akkor miért éri ez meg neki, és az XOF katonái honnan jöttek, miért vállalják a kockázatot? Stb.-stb.-stb.

    Egyébként jellemző, hogy az első magyar karatker rögtön egy szadista főellenség lesz. :DDD

    Ismerni kell az előzményeket. És a rajongók nem úgy fogják fel az általad említett Kojimás küldetést sem a GZ-ben, hogy magamutogatás vagy reklám, az egy marha jó poén volt!

    A Metal Gear 2 után vagy 10 évig nem jelent meg PC-re MG játék, ez alapból korlátozza a "rajongó" fogalmát eme platformon. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • cskamacska

    addikt

    válasz .LnB #14 üzenetére

    "Egy dolgot ami számomra minden fölé emeli ezt a jateksorozatot (nem csak a GZ-t). Az a történet" :DDD ;]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák