Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andras707

    csendes tag

    Sziasztok, tanakodom egy Qnap nas beszerzésén, feladatkör zene streamelése lenne hifi felé, képek mentése android telefonokról közös mappába, néha egy kis ütemezett backup két pcről egy közös mappába, amit jó lenne LOGolni, hogy ki lett-e már írva BD-re, illetve hálózati fix helyként, video tár lenne ( nem tudom netflix tud-e rá menteni közvetlen, vagy spotify igaz utóbbi zene, illetve még lenne pár 1080P-s video)
    A zene miatt jó lenne valami csendes nas.
    Idealizált világban pedig jó lenne, ha lenne hdmi kimenete plex server/media lejátszó :)
    Amit nem tudok, hogy indokolt-e ts-351 hdmi kimenete indokolt-e számomra, vagy hdmi nélküli két lemezes nas-t célozzak egy vinyó és egy ssd-vel JBODként.

    Illetve ts-351 lehet olyat hogy zenestremalés estén ssdről úgy szóljon a zene, hogy közben a vinyó mellette nem pörög fel?

  • andras707

    csendes tag

    válasz Mr Bond 007 #6149 üzenetére

    Srácok ne vesszetek össze ! :)
    A ts-351 úton van. A nagy ventilátor csábító volt, elvileg a vezérlés a mért hőmérséklet alapján tudja majd szabályozni a fordulatszámát-
    A hifi tud dlna-t kezelni és a médialejátszó (BD player) is tud mappaszerekezetet dlna-n keresztül keresni.
    A hdmi csábítása a szebb netflix szerű élmény miatt volt a saját tartalom esetén, ehhez kodi /plexre gondoltam. (utóbbi ugye plex szerver és klienst/playert igényel). Kodi és netflix párosítást emiatt gondoltam megvalósíthatónak. Reméltem, hogy az öregecske bd player amin elkezdett a netflix menüje szaggatni szépen kikophatna a mindennapokból.

    Eddig egylemezes dlink 320 nas volt, ezt nőttük ki.
    Abban egy seagate régi 1TB-s vinyó adta az alapot.
    A családi használat a wifin keresztüli mobil telók képek közös mappába töltése volt, amiről időnként csináltam egy szinkronizációt egy másik gép másik vinyójára.
    Sajnos a vinyó nagyon zajos volt és a zenehallgatás elég rossz élmény volt vele számomra, s a 8megabyteos írási sebesség elég nyomasztó volt.

    Visszatérve a tartalom feltöltésre, JBOD volt az első gondolat, hogy m.2 ssd-re zene és mellé egy nagy vinyó képekre és bármi egyébre.
    A raid1 gondolata csábító, csak félek a zajtól. Vinyók kapcsán ezt a forumot igyekeztem átnézni. A wd40frx és a seagate ironwolf 4tb nem pro között ingáztam. Az előbbi kvázi nincs sehol raktáron, utóbbiról meg azt olvastam a forum bejegyzései alapján, hogy tud ám kerregni a drága, csak ugye ezt csak vásárlás után tudna kiderülni.

    (4TB WD Red WD40EFRX 64MB, 3év gari, AF
    4TB Seagate IronWolf ST4000VN008 64MB, 3év gari)

    Igen a raid nem backup, értem is, hogy nem az, ezért van itthon még nagy vinyó és bd-író :). Az idealizált nas tervem az lenne, hogy létrehozok felhasználókat (2 telefon+1laptop), akik közösen tudnak elérni mappát a nas vinyón, amit feltöltenek adatokkal. Ez a mappa kép tartalma pedig szinkronizálódna az egy másik gép backup mappájával. Azt gondolom, hogy erre való az úgy nevezett R-sync, de ennek még utána kell olvasnom miként lehetséges.
    Lehet fogok még kérdezni ezzel kapcsolatban, csak előbb még olvasnám a fórumot, hogy ismételt dolgokkal ne terheljelek benneteket.

    A raid5 kapcsán felemás kép alakult ki bennem, tetszik a raid1hez képest idealizált gyorsabb működés és hibatűrő képesség. Amit olvastam több helyen, hogy nagy lemezekkel, 4tb és fölött egy arrey rebuild az bizony idő, s mivel ezen a nasok sem ecc ramot sem valódi vezérlőkártyát nem tartalmaznak van itt hibaforrás bőven, ezért raid 10et vagy 6ot olvastam sok helyen mint javaslat, erre a 3 fiók azért alkalmatlan, hiszen nincs elég lemeze ami a raid6-10-hez kellene. A két ssd foglalat meg vinyókkal összezárva arrayben fura lenne, hacsak nem paritás vinyónak használva őket, de utóbbi felhasználásra még nem láttam precedenst és a ts-351 nem ír raid5nél magasabb támogatott szintet.

    Szóval nálam a kiválasztott nas hálózati adattároló lesz, remélhetőleg egy jól felépített szinkronizációs beállítással, dlna funkciókkal, álomvilágban kis mediacenter funkcióval, távoli eléréssel.

    Hosszútávon idealizált világban még a nas infra vevővel való felvértezésével és logitech harmonyval való összehozása lenne meg, még esetleg egy távolról is elérhető mappa biztosított izolált tartalommal, amitől eléggé félek, mert nem tudom miként érdemes megoldani az az internetes láthatóságot.Nem szeretnék ransom vírusokkal találkozni, nem tudom, hogy az asztali gépen található vírusírtó ami windowsra optimalizált (nod32), tud-e sétálni a nas vinyóján és ott kutatni kártevőkért, s milyen hatásfokkal. Gondolatom volt egyedi port megnyitása a nas számára, de akkor gyanítom meg a beépített kliens amivel látható lenne a qnap címkiosztója felé válna használhatatlanná.

    Bocs a hosszú írásért srácok :S

  • andras707

    csendes tag

    válasz trafipax #6160 üzenetére

    Köszönöm szépen, sajnos későn láttam ezt a bejegyzést és egy raid tömbe való WD red efrX landolt nálam. Ami elméletileg CMR, ahogy a PH táblázatból is látszódott.
    Mókás módon előbb mint a nas.
    Ezt a refresh processt (VS_refresh proces) nem lehet ütemezni, mondjuk délután kettőre?

    A kapott link nagyon hasznos! Az írjuk át a portokat tetszőleges számra tetszik, csak azt lenne jó kitalálni jelenleg milyen portokon van kommunikációm. Nod32logban a pc-s elvileg megvan, megpróbálom megnézni min nem látok forgalmat és oda beszúrok akkor engedélyezett portokat. Azért amin látom hogy van forgalom adott port szám alatt érzésre nem kellene átírni random másikra, vagy tévedek? Azt hinném így tudatlanul, hogy akkor nem fognak az azonos szabványok egymással beszélni universal plug and play, ftp port stb..
    A hölgy azt javasolja ugyebár, hogy tiltsak le minden szolgáltatást ami nem kell, ez jogos, de ha multimédiára akarom használni, akkor gyanítom sok ablakot nyitva kell hagynom.

    [ Szerkesztve ]

  • andras707

    csendes tag

    válasz trafipax #6164 üzenetére

    Megjött a drága.
    Első élményem fura volt, mert nem akart beindulni az extra memóriával amit beletettem (ddr3 sodimm 2gb 1,5V-al próbálkoztam, ha már a foglalaton 1,5v virított szemben a netes doksival), úgyhogy marad benne egyelőre a single modul.
    Bekerült 1db wd red, hogy megnézzem mennyire fáj a hangja , egyelőre baráti, de nem tudom még kettő milyen lenne.

    Ahogy írtad, kezdtem a beállításokkal. Admin disable és firmware update társai, ahogy írta a linkelt cikk. De sok kérdőjel maradt bennem, a qts beágyazás tiltás mire jó? Kell nekem ssh helyi hálózaton veló belépéskor?

    Furcsa anomália, hogy windows filecserekor 96mbyte/sec írási sebességem van a vinyón,, total commander ftp kapcsolata esetén meg max 26mbyte/sec azonos gép és azonos kötetek közötti másolás esetén.

    A hálózati menüben ftp szolgáltatás engedélyezve van standard FTPként unicode támogatással, s nem nyúltam a gyári beállításokhoz. Az ftp menüpont felett pedig a bonjour szolgáltatás (még nem néztem utána mi ez) ott az FTP mint szolgáltatás meg ki van kapcsolva, de tudtommal a bonjour az apple felé van és ennek a kikapcsolása nem kellene, hogy kihasson a windowsra. Furcsállom.

    Az alkalmazások közül igyekeztem minden kikapcsolni, amit nem használok egyelőre. Az utolsó néggyel gondban voltam, hogy kell-e. A felkínált mcaffee vírusírtó nem tudom ér-e valamit és meddig ingyenes ha telepítem. Az általad linkelt hardening az NTP servert javasolja, hogy fusson, de úgy értelmeztem ennek a két lépcsős azonosításkor van csak értelme, ha kiengedem a nast a netre, amit egyelőre nem tervezek

    Szóval most kezdeném az alap kérdésekkel:
    Ha elkezdek belakni egy vinyót de szeetném a rendszert bővíteni raid 5re mondjuk, akkor az első kötet miként őrizhető/bővíthető? (elsőre a a 4tb-s vinyót 2tb-re formáztam, gondoltam hátha a formázatlan szabad hely majd segíti a későbbi bővítést

    Hogyan tudom azt biztosan, hogy a nas kifelé még nem látszika neten? Direkt nem regisztárltam be semmi qnap cloud szolgáltatásba, de ettől még mivel az app centeren keresztül megy a letöltés gyanítom nincs elszeparálva az internettől.

    Mappelés/mountolás kérdéskör: mi a jobb a hálózati hely vagy hálózati meghajtóként a windowshoz a csatlakoztatás? (feltételezve hogy azonos felhasználókkal lépnék be mind a két helyre, van sebesség különbség? vagy csak elérési út/klikkelés hosszokról beszélünk?)

    DLNA:
    a gyárival kezdtem és egyelőre látszik minden aminek kell, de gondolom

    Multimedia consol:
    először is hálás vagyok az előttem pórul járt fórumtársnak aki megosztotta a prioritással kapcsolatos kihívásait :) az ide vonatkozó kérdésem, hogyha indexeltem olyan 40gbnyi mobilos képet, miképpen tudok szűrni nem mentési folder alapon? jól hangzik, hogy bejárja a fileokat és szűr dátumra meg csinál miniatűröket, de ez milyen applikáción keresztól lesz használhatóbb kereső? Van valami javaslatotok, amivel mondjuk azt tudom mondani hogy adott év adott hónapjához ugorj oda, akár több készülék képeit mutasd, a listát ajánld fel és legyen streaming parancs hogy megjelenítőre tudjam küldeni?

    todo-m: a korábban hivatkozott R-snyc és autó sync és backup ütemezését nem találtam meg, melyik menüpontban van, gondolom ez alapból benne van és nem appot kell feltenni.

  • andras707

    csendes tag

    válasz sanyijedi #6170 üzenetére

    Szia, igyekszem rövid lenni
    2,3,4,5,6,7: értem és köszönöm :)

    p.s.: azért 1,35v kapcsán menejenek melegebb éghajltra, nem elég hogy 1,5voltot írnak az alaplapra, de 1,35V közül sem eszik meg bármit a ts-351 csak az általad linkelt modulokat.

    1. van bármi publikus hely ahol ezek a nasok megjelnnek listázva, ahol őket el lehet rejtetni? Qnap nas cloudra nem regisztráltam be az eszközt, de bármi másik hely van?

  • andras707

    csendes tag

    sziasztok,
    ma a ts-351rebootolás után közölte, hogy konzisztenciát akar ellenőrizni a vinyón, s elkezdte indexelni az összes filet a lemezen. (amit már megcsinált korábban)

    kérdéseim:
    Ezt az indexelést hogyan lehet gyorsítani?

    Minden reboot után kell egy file system scan?!

    Meglepődtem, hogy már egyszer elvégzett feladatot miért kezd előlről reboot után, elég gagyinak tűnik a gondolat, hogy ram-ban tárolt adat lenne az indexelése a vinyó tartalmának és nem egy leíró matrixban a
    vinyón.

    Amit tettem:
    ts-351et neten belépve webes felületen keresztül kikapcsoltam (megvártam ahogy bejelenti hogy ő most kikapcsol) odamentem és kikapcsoltam ahogy kell) Ezt követően vinyót kivettem és 4 ram modult kipróbáltam hátha elindul, ha már 1,35Vnek hazudják magukat a modulok, de nem jártam sikerrel a nas nem bootolt be. MAjd eredeti memóriát visszatettem, vinyót eredeti foglalatba visszatettem, s elindítottam a nas, rádugva egy hdmi-t meg egy rf receivert ami eddig nem volt rajta korábban.

  • andras707

    csendes tag

    Sziasztok,
    ts-351-es megeszi a 8gbos kingston hyperx impact modult. Esetleg, ha valaki ilyenen töri a fejét.

    Multimedia/zene id tageket szerkesztgettem, erre jól eltűntek a szerkesztett fileok a streameléssel elérhető fileok közül és 24h alatt sem lett frissítve a könyvtár, csináltam egy komplett humbnail generálást, ami megoldotta. Van ennél jobb/gyorsabb/lokális frissítési megoldás?

    @sanyijedi:
    Ha átírom upnp porját random számra, attól még a többi upnps eszköz látni és használni fogja tudni? vagy a routert is konzekvensen át kell írni (archer c7)?

  • andras707

    csendes tag

    válasz Alex91 #6196 üzenetére

    UPNP kikapcsolása nem fogja ellehetleníteni a spotify, netflix streamelését hálózaton belül?
    Elvileg a dlna server és kliensek upnp-t használnak és bár van dedikált címe minden helyi hálózati szereplőnek a portok állítását nason és routeren tudom csak megtenni .
    A media lejátszó, zene streamer, android programokban lévő kliens programok összeakadásától tartok.
    Mindegy megpróbálom átírni a nason az upnp portot valami tetszőlegesre, routeren kikapcsolni az upnp-t és elválik mi marad a hálózati forgalomból.

  • andras707

    csendes tag

    Szia nem ismerem a konkrét típust, de úgy sejtem raid 1 opciót keresel, amikor az írási sebességed leesik, de cserébe az olvasási sebességed kétszeresére nő, s adatredundanciád van.
    Nekem ts-351-en 4.4.3-as rendszernél a vezérlőpult/tárhely és pillanatképek menüpontnál található a lemezkezelés.
    Itt van Jbod és Raid kapcsoló.

    És most térek át a feltételezések földjére, anno direkt nem az egész lemezt formáztam meg csak 75%, hogyha raidra bővítek legyen merre nyújtóznia a vinyónak. Hogy ez szükséges-e valóban nem tudom, majd kijavítanak mások.

    Ezt találtam a témában:
    https://www.qnap.com/en-in/how-to/tutorial/article/online-raid-level-migration/

  • andras707

    csendes tag

    Multimédia kapcsán meg én kérdeznék egyet, adott ts-351 és a hdmi kimenete.
    1. Milyen lejátszóval tudom az elérni hogy zökkenőmentesen tudja a nas hardware-re támaszkodva lejátszani egyszerű stereo vagy max ac3-as hangkocedcel h264-es avc1-es videót?
    2. Milyen szoftver tud netflix szerű menüt biztosítani?

    A videostation Hd és a hdplayer csalódást keltő volt ezen a téren.
    A videostation Hd codecet hiányol , a hd player meg sehogy sem volt hajlandó szépen strukturáltan mutatni a felmentett tartalmakat, s nem volt képes akadozás mentesen lejátszani a videókat.

    3. Qnapra van valami netflix kliens amivel be tudok lépni a profilommal?

    [ Szerkesztve ]

  • andras707

    csendes tag

    válasz Alex91 #6288 üzenetére

    Sziasztok!
    Plexről valaki azt írta itt a fórumban hogy nem tud hardveres gyorsítást a Qnapon keresztüli lejátszó üzemmódban, nem ellenőriztem tovább a dolgot. Kodi lett. Qnapclubból. Tetszik. (NasComapres sokat segít) Köszönöm szépen a tippet! Azt látom, hogy bejárja az adatokat és borítókat keres mindenhez és vannak jó és rossz találatai. Utóbbi esetben jó lenne tudni, miként írhatom felül a találatait.
    1. Mennyire kell félnem adatszivárgástól?

    Qnap filekezelő kérdés:
    Windowsból átstrukturáltam kicsit egy media gyűjtő mappát saját gondolatok mentén. A kodi rögtön látta, de az alap belső media server nem volt hajlandó indexelni 1,5nap után sem. Ez azért érintett rosszul mert telefonról és erősítőről nem láttam a mappa tartalmakat. Egyetlen megoldásként a teljes tartalom újraindexelést láttam. Ami nagyon idegesítő volt, mert 14k képet tettem fel, amit a QuMagie-vel megint elkezdtem bekategorizáltatni és nagyon sok feleslegesnek tűnő munka volt a csoportosítás.
    2. Hogy kell lokálisan indexeltetni a Qnapot? Hogyan lehet nasról/indexelésről és QuMagie adatbázisról biztonsági mentést csinálni ilyen esetek elkerülésére?

    QuMagie remekül felismeri az esetek 80%-ban az embereket, de van a QuMagie féle csoportosítás és látszólag van egy független tag rendszer, mikor manuálisan adom hozzá.
    3. Hogyan tudok úgy hozzáadni embereket a tagekhez, hogy azok a QuMagie csoportosításra szűréskor is elő tudjanak varázsolódni?

  • andras707

    csendes tag

    válasz andras707 #6346 üzenetére

    3. kérdésre válasz megtalálva:
    https://www.reddit.com/r/qnap/comments/e2rnos/qumagie_correct_or_remove_face_tags/
    photo stationben lehet a képre utólag négyzetbe foglalni az emberi arcot és megadni hogy ki van ott, akkor mikor nem ismerte fel embernek az algoritmus

  • andras707

    csendes tag

    Sziasztok, adott egy ts-351 a legfrissebb firmwarrel, jelenlegi 1db vinyó mellé holnap fog beköltözni a kettes azonos méretű, típusú márkatárs.

    Abban kérem a segítségeteket, hogy lehetséges-e két vinyó között, olyan kapcsolatot létrehozni, hogy egyes mappák duplikáltan legyenek a két független (JBOD) köteten állandó szinkronban?

    Nem szeretnék raid1-re feláldozni 4tb-t, pláne ha tudom, hogy jelenleg 600GB-nyi kép és videoról van szó, amit szeretnék duplikálni. Úgy képzelem el, hogy a kettes vinyót mint valami vékony kliens adom hozzá a storage poolhpz, s állandó szinkron parancsot adok ki az általam meghatározott mappákhoz. Amennyiben ilyen lehetséges, hol kell ezt mint parancs kiadni?

  • andras707

    csendes tag

    válasz Biga123 #6419 üzenetére

    Szia ez teljesen jogosnak tűnik ha egy közös meghajtónak fűzi fel a két vinyót egy közös storage poolban.
    De mi van ha a nason két storage pool-t hozok létre?
    (itt nem látom leírva sem azt hogy lehet ilyet tenni, sem azt , hogy nem. https://www.qnap.com/en/how-to/tutorial/article/how-to-use-vjbod-virtual-jbod-to-share-the-storage-capacity-of-multiple-qnap-nas/ )
    Ez esetben az gondolom lenne két kvázi független hálózati meghajtó, amit tudnék azonosítani és, ahogy Sanyijedi írta korábban meg tudnám oldani a szinkronizáción keresztüli mappaduplikálást.

  • andras707

    csendes tag

    válasz Biga123 #6436 üzenetére

    Sziasztok,
    nem tudom mi a helyes kötetbehelyezés, nem tudom jbod és raid-en kívül lehet-e bárhogy single disket a storage poolhoz hozzáadni úgy, hogy ne az első lemez folytatásaként lássam.

    Számomra az idealizált állapot a hálózaton két független hálózati meghajtóként érzékelt tároló, amik között meg a hbs 3 majd szinkronizál az általam megadott szabályok szerint.
    Nem szeretnék folyamatos írást elosztani a két vinyó között, sem raid0-val, sem sem fiktív kötetösszefűzéssel.

    Hogyan kellene akkor mindezt elérnem? A más meglévő storage poolhoz , ha hozzáadom egy új volumen definícióval nem lesz autómatikusan hozzáfűzve a másikhoz? Az első meghibásodása esetén el fogom még érni a kötetet a másik lemezen?

  • andras707

    csendes tag

    válasz Biga123 #6440 üzenetére

    Köszönöm szépen, static single révén már készen is van, ahogy a szinkronizációs parancs is hbs 3-ban!

    Akkor most bármelyik vinyó halna meg a nekem fontos adat duplikálva van.

    A kíváncsiságtól hajtva kérdezem, a rendszer beállításait is tudom valahogy szinkronizáni a kettes vinyóra, hogyha a rendszervinyóval lesz valami a nas meg tudjon maradni a beállítsokkal?

  • andras707

    csendes tag

    Sziasztok, lehet olyat tenni a nasban, hogy ütemezve leállít folyamatot (HBS3) és vagy eszközt(vinyót) leválaszt és leállít , majd elindít adott időpontban?

    Háttér: este a két vinyó már zajos számomra, egy pedig elfogadható.

    Teljes nas ütemezést megtaláltam, HBS ütemezést megtaláltam, hogy szinkronizációt mikor csináljon. De vinyóra lebontva nem találtam meg az időzítést, sem alkalmazás indítás ütemezést.
    Mindennap be- és kikapcsolás nem tudom mennyire bajos a vinyónak.

    [ Szerkesztve ]

  • andras707

    csendes tag

    Sziasztok,
    nagyon láma kérdés, hogyan kell kifelé mappát megosztani 24órás intervallumra:
    qmagieben szeretnék külső hálózati irányba link és jelszóval megosztani mappát
    Megadom qmagieben, hogy public legyen a megosztás és csak read only hozzáférési joggal. Le is generálja a linket a ts-351, de a linket kipróbálva timeouttal a bejelentkező képig sem jut el senki. Én sem hálózaton belülről.

    Anno letiltottam az admin usert, csak helyi hálón belépő felhasználókat hoztam létre, publik tiltásra nem emlékszem.

    Hol van valami egyetemes sharing center, ahol ezt tudom állítani, hogy kifelé tudjak mappát megosztani qnap cloud nélkül?

  • andras707

    csendes tag

    válasz qnadam #6720 üzenetére

    Szia, létrejön a share folder, de time outtal nem tud senki sem hozzá csatlakozni, a linkre kattintva sem én belső hálóról sem kintről senki.

    Azon tanakodom hogy a port forwardingot rontom el a routeren.
    jelenleg csak a 21-es portot nyitottam meg ftp kapcsolatnak a routeren keresztül a qnapnak.
    (qnap 21-es portnak írja az ftp-t ahhoz nem nyúltam)
    DDNS account kapcsolatot a qnap pedig élőnek mutatja.
    Mi kellhet még?

  • andras707

    csendes tag

    válasz donat_sz #6725 üzenetére

    Szia, próbáltam de nem megy ki használható link.
    megnéztem egy olyan tetsztet, hogy windows commander passzív ftp kapcsolattal próbáltam az ftp autentikációig eljutni, de semmi, még a jelszó bekérőig sem jutott el.

    Megnéztem a qnapcloud teszterével, hogy milyen szolgáltatásokat lát, lehet, hogy még kellene valamit engedélyeznem az ftp mellé?

    [ Szerkesztve ]

  • andras707

    csendes tag

    Sziasztok,
    hdd standby realizálásban kérem a segítségeteket.
    Hiába van bekapcsolva, hogy 30perc után állítsa le a qnap ts-351 a benne található két vinyót nem teszi standby-ba.

    A két vinyó között egy heti egyszeri pénteki szinkron van beállítva.
    A rendszer vinyó egy storage pool van azon belül thick volumera tettem fel.
    A kettes vinyót meg staticként adtam utólag hozzá, erre megy heti egyszer a képek mappa szinkronizációja.

    A kettes vinyón a szinkronizálandó képek mappán kívül nincs semmi, de már a szinkrinozáló backup stationt is leállítottam. (HBS3 hybrid backup snyc)

    Az ütemezett feladatok reggel hétre vannak állítva. ( storage/ auto reclaim van bekapcsolva a storage pool miat ; maleware remover)

    Jelenleg a ddns szolgáltatások között a myqnapcloud ki van kapcsolva, a system notification között azt látom hogy az app mégis készenlétben áll. (update, közben megtaláltam a myapps fülön és ott kikapcsoltam)

    Arra gondoltam, hogy esetleg valamelyik alkalmazásom, amiből szerintem nincs sok esetleg rossz helyre települt. Mármint a kettes vinyóra. Ezt hol tudom ellenőrizni, melyiket hová tettem?

    Hol találok valami ütemező programot, amivel meg tudom találni mi ragadt be, ami kvázi feladatot okoz, de nulla közeli terheléssel? ( proci 7% körüli terheléssel megy)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák