Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz dani3l #30752 üzenetére

    A PS3 topicba szerintem pontosan annyira fér bele a tablet, amennyire a Vita. Egyik sem PS3, mindkettőn lehet játszani, a tablet felhasználók zöme is nagyrészt arra használja a böngészésen és olvasáson felül, mivel tipikus tartalomfogyasztó készülék.

    A Prime-ot csak példának hoztam, az ára egyébként teljesen reális, csúcskategóriás gép, brutális vassal, ha úgy tetszik a jelenlegi egyik legerősebb tablet, plusz ugye kapod hozzá a kiegészítőket. Ráadásul ez a röviddel debütálása után ár, mert ne feledjük, hogy alig 1,5 hónapja jelent meg. Versenyképes (akár Samsung) tabletet már a Vita árából, 70 eFt-ból is kapsz, jóval nagyobb kijelzővel, jóval nagyobb üzemidővel, mint ami a Vita-nak van, akár 3G-vel. A Prime ára egy év múlva 100 eFt környékén lesz.

    "És ha már billentyűzeten akarok játszani annyiból egy bőven erősebb notebook kijön, igaz nem droidos, és annak sem bír annyit az akksija."

    Teljesen másra való a két készülék, ha tabletet akarok venni, akkor nem keresek alternatívát a notebook-ok között. Ellenben a fizikai billentyűzettel jól kiegészíthető a tablet azoknak, akik alapvetően érintős táblagépet szeretnének, de néha jól jönnének nekik a fizikai gombok. Egy notebook jó esetben is 3 órát megy kímélő üzemmódban, egy tablet 7-9 órát is röhögve elmegy.

    "Így játékokat sem tudnak rá rendesen optimalizálni, pontosan ezért nem is fognak rá még egy darabig komoly, több tíz óra játékmenettel rendelkező, évezhető játékot gyártani."

    A jelenlegi Android-os játékok a középkategóriás (kb. a Vita árával egyező) tableteken csont nélkül mennek, a tabletek meg egyre erősebbek és kezdenek megjelenni a skálázható játékok. Már most vannak rá akár tíz óra fölötti játékidőt garantáló játékok. Ha az lenne, amit mondasz, akkor PC-re se készülnének játékok. Mindazonáltal jelenleg Androidra szerintem minden túlzás nélkül mondható, hogy több ezerszeres a játékok kínálata ahhoz képest, amit a Vita akár 1-2 éven belül is kínálni fog. Ráadásul ahogy írtad is, a Market-en található játékok jelentős hányada eleve ingyenes, vagy pedig párszáz forintba kerül.

    A Vita szerintem pont azért fog lemaradni, amiért az asztali konozolok is: az igények egyre nőnek, a gép teljesítménye pedig nem változik, konstans marad. A tabletpiac ellenben pörög, már ott tartunk, hogy fullHD kijelzőt tartasz a kezedben 10"-on, lemászik a tartalom a paneltől és pont az újabb és újabb hardverek miatt nagyobb lesz a forgalma, ezért a fejlesztőknek is jobban megéri oda fejleszteni, mert a sok százezer letöltő játékonként már akkor is behozza a hasznot, ha csak 200-300 Ft-tal számolsz letöltésenként. Szerintem a Sony megint kicsit alulparaméterezte ezt a gépet, ugyanezt a hibát követte el a PS3-mal is és nem tanult belőle.

    Persze nyilván teljesen más a két platform, nyilván teljesen más réteget is vonz. Gyereknek tökéletes a Vita, magamnak soha nem vennék, max. ha tényleg nagyon olcsó lenne, ahogy a játékok is, de szerintem ez nem nagyon fog bekövetkezni az elkövetkezendő 2-3 évben. Azalatt meg 2 tabletet is elkoptatok és annyit játszok kvázi ingyen, amennyit akarok, közben meg ezer más dologra tudom használni a tablet-et.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák