Új hozzászólás Aktív témák

  • Albigator

    őstag

    Patriot Supersonic Rage 2 256GB (PEF256GSR2USB)
    gyártói oldal link

    Mind2 fájlrendszerben csináltam tesztet kíváncsiságból:
    Config az adatlapomon, gépház előlapján lévő csatit használva ami USB 3.1 Gen1-re van dugva.

    I. exfat (alapértelmezett)

    1. Atto Disk bench

    2.

    A) CrystalDiskMark (1 GB)

    B) CrystalDiskMark (4 GB)

    3. Másolás vinyóról (27 GB adat: A: 10 db 2.3-3.1 gigás mkv fájl; B: 68 db 0.35-0.65 gigás mkv)

    A) 4p

    (általában 100-120 megával másolt)

    B) 4p 16 mp

    (itt is kb 100-120 megával viszont gyakrabban beesett ilyen 70-80 körülire így végül kicsit lassabban sikerült azt a szintén 27 gigát átmásolni)

    II. NTFS

    1. Atto Disk bench

    2.

    A) CrystalDiskMark (1 GB)

    B) CrystalDiskMark (4 GB)

    3. Másolás vinyóról (27 GB adat: A: 10 db 2.3-3.1 gigás mkv fájl; B: 68 db 0.35-0.65 gigás mkv)

    A) 3p 59mp

    (sebesség kb ugyanaz mint az exfatnál és időben is igazából, itt talán gyorsabban állítottam meg a stoppert :) )

    B) 4p 23mp

    (itt a kisebb fájloknál 7 mp hátrány keletkezett exfathoz képest, nem érzem olyan jelentősnek)

    4. H2testw

    (exfatnál ez a teszt kimaradt sajna)

    Összefoglalva:
    Sose használtam exfat-ot és eddig nem is tudtam, hogy gyorsabb mint az NTFS, főleg bench programokban (eddigi, gagyi pendriveaimat nem teszteltem sose). 3 különböző márkájú tévével is próbáltam és működött, tudták róla olvasni a videófájlokat. De én úgy érzem maradok a régóta bevált és megszokott NTFS-nél, mert úgy látom a gyakorlatban (az én felhasználási szokásaim szerint) nincs sok különbség.

    És szerinem nem rossz ez a 256 gigás pendrive ennyi pénzért (14-15e + szállítás). :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák