Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Trevize1987

    aktív tag

    válasz Löncsi #628 üzenetére

    Nem is próbálkoznék ilyesmivel, mivel annak idején 4szer újraraktam a gépet mert nem tudtam mi az a TDR hiba. És húzva olyan szinten nem volt még semmi, hogy csak viccből sem. A K órajelűt a későbbiekre vettem ha majd nem lesz elég a kártyán sem babráltam semmit afterburnerrel, csak ha már a driver nem képes rendesen szabályozni néha felvittem manuálisan a videókari ventijét. Ennél több nem történt, sem bios, sem windows alatt.

  • joey04

    titán

    válasz Löncsi #679 üzenetére

    köszi, itt meg egy másik topikban alaposan kiveséztük ezt már. Régebbi driverekkel hibátlanul ment. ezért nem is szoktam frissíteni. aztán a BF3 miatt muszáj volt frissíteni, és azóta van ez. Abu is írta, a kulcs: agresszív órajelkapuzás +ff + nem ref kártya. ez van. legközelebb ref kártyát veszek. mondjuk az nv reagálása is szánalmas, szóval lehet, hogy amd lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Löncsi #686 üzenetére

    Pontosan ezt mondták. Elismerték, hogy a felhasználói panaszok alapján vizsgálódnak, de itt pont az a baj, hogy nekik bent nem jön elő. Ezért kérték be a felhasználók kártyáit, mert fingjuk sem volt, hogy miért történik ez az egész. Itt nincs semmilyen hivatalos elismerés a hiba létezéséről, csak látják, hogy valami nincs rendben, így vizsgálatot indítottak. Akkor fogják elismerni a hibát, ha tudják, hogy létezik, az ő saruk, és javítható.

    Ezek a TDR dolgok nagyon nem egyértelműek. Elméleti síkon levezetem. Eleve ott a driver, ami okozhat ilyet, de az MS-nek erre komplett tesztrutinja van, vagyis, ha azon átmegy a driver, azaz kap WHQL aláírást, akkor driveren belüli szoftver gondról már nem beszélhetünk. Itt jön a nehéz része. Ha a driver általánosan nem hibás szoftver szintjén, akkor a hiba csak specifikus lehet. Na egy specifikus TDR-t megtalálni nagyon komplex, mert egyrészt kötődhet például a VGA-hoz. Azon belül is egy bizonyos típusú kártyához, vagy kártyákhoz. Az NV itt gondolom végignézte az összes terméket, amit ők hivatalosan kiadtak. Ezek rendre referencia boardok, vagyis ha azokon nem jön elő, akkor tovább lehet lépni. Itt jönnek képbe a gyártók, akik az egyéni termékek esetében nem biztos, hogy követik az eredetileg publikált referenciaajánlásokat, sőt sokszor tuningolnak is. Ez a nehézség az egészben, hogy tűt keresel a szénakazalban, ráadásul a hiba sem kötődik nagyon specifikus körülményhez, ami még a tovább nehezíti a helyzetet, mert ahhoz, hogy javíts előbb, elő kell idézni, ami nem biztos, hogy könnyű.
    A TDR jelenség még ott kavar be, hogy az egész nem biztos, hogy a VGA-hoz kötődik. Kötődhet a konfiguráció más elemeihez (tápegységtől kezdve, a procin, az alaplapon, és a memórián át, akár az adattárolóhoz is, de még az OS pusztán szoftverből is előhozhatja, ha valamit elmókolt benne a user), vagy azok összességéhez inkompatibilitás formájában. A dolog tehát nagyon komplex, és az egyetlen kiindulási alap, hogy a 275.33 WHQL driverrel még senki sem panaszkodott ... (tudtommal a 280-as szériában kezdődtek a panaszok, de így még volt előtte pár beta driver a 275-be, de ez most mindegy, mert a béta eleve nem kitesztelt csomag). Gyanítom, hogy az NV úgy keresi a dolgot, hogy mi változott az új driverekben, hogy előjött.
    Itt jön képbe az elméleti részletezésem, ami nem hivatalos, de nagyon logikus. Az tény, hogy a 280-as drivertől kezdve az NVIDIA az eredetinél jóval agresszívabb órajelkapuzásra állt át. Ez tipikusan lehet a probléma forrása, mert amikor terveznek egy kártyát, akkor annak több tesztel vizsgálják a stabilitását. Nem ilyen otthoni pitiáner módszerekkel, hanem kemény tesztekkel, amelyek körülményét otthon előidézni sem tudod. Nyilván itt az a logika, hogy ha durván agyonszopatva sem jön elő hiba a termékkel, akkor otthon, jóval szerényebb terhelés mellett sem lehet gond. Például az órajelkapuzás. Az NV megszabta, hogy egy órajelet mennyi idő alatt lehet módosítani. Tudtommal ez a Fermi esetében 20 másodperces ciklist jelent. A teszt így nézhet ki. Indul a kártya 3D órajelen, majd 20 másodperc múlva levált egyet közepesre, és megint 20 másodperc múlva levált 2D-ra, majd ezek alapján vissza közepesre és 3D-re természetesen a specifikált 20 másodperccel. Ezt ismételgetik sokáig, erősen ingadozó hőmérséklet mellett. Az kérdés, hogy meddig nézik, de akár egy napig is tesztelhetik, és a terhelés komolynak mondható. Ilyennek otthon nem teszed ki a terméket, tehát ha itt átmegy, akkor jó lesz. Na most nem biztos, hogy arra a 20 másodperces keretre szükség van. Lehet, hogy megoldható az órajelváltás 10 másodpercenként is. És ez baromira jó lenne, mert egyre inkább megy a piac a mobil irányba. Leszeded mondjuk az új FF-et, vagy az Opera 12 előzetesét, és ezek túráztatják a GPU-t, ha terhelés van, de ha megszűnik a terhelés, akkor a GPU-nak 40 másodpercig kell, hogy 3D-ből 2D órajel legyen, és így nyilván többet fogyaszt a szükségesnél. Lehet, hogy ez nem tűnik vészesnek, de több órás üzemidő mellett ez 30 percet is jelenthet egy akkunál. Pont ezért kezdhetett az NV vizsgálódni, mert az a 20 másodperces váltási ciklus a mai böngészőkben egyszerűen nagyon sok. Gondolom meghatároztak egy kisebb paramétert, amit kiteszteltek a refkártyákkal. Most rácsapok a hasamra és azt mondom, hogy 10 másodpercre csökkent a váltás. Nem biztos, hogy ennyire csökkent, ez csak egy példa. A refkártyákkal megy, mert kitesztelték, na de ott vannak a gyártók, akik nem követték a referencia ajánlásokat, a termék minőségének a szintjén. Nyilván ők is kitesztelték a saját olcsó NYÁK-ot, csak úgy voltak vele, hogy ha a driver 20 másodperces ciklusokban vált, és az olcsóbb NYÁK ezt bírja, akkor mi baj lehet. Ez logikus, hiszen, az NV ezzel a teszttel hitelesítette az eredeti kártyákat, vagyis a gyártók spórolnak az olcsó NYÁK-kal, és még a stabilitás is jó. Na de mi van, ha az NV csökkenti az órajelváltási ciklust? Erre nyilván előre nem készülnek, mert ez tipikusan egy nagy változást jelent a specifikációkban, vagyis a gyártók ezeken már nem szoktak változtatni, de a böngészők fejlődésére reagálni kellett. Ebből eredhet az egész para, hogy az NV kialakított egy jobb energiamenedzsmentet, és azt a spórolós NYÁK-ok nem szeretik.
    Ha ez így van, akkor a dolog javítása egyszerű. El kell dobni az új menedzsmentet, és vissza kell hozni azt ami a 275.33-ban volt. A hiba megoldva. Ilyenkor viszont az lesz a probléma, hogy az órajelváltás hosszú folyamat, és ez a fogyasztást negatív irányban befolyásolja. Ez a kérdés viszonylagos. Az NV az AMD-vel versenyez itt, és az AMD úgy alakította ki az órajelváltást, hogy 1 másodpercenként más órajelen működhet a Radeon. Ennek persze az az ára, hogy a Radeonnál nem látsz 100 MHz alatti 2D órajelet, de még 1 GHz fölöttit sem. Nyilván kisebb határok között váltani, jóval egyszerűbb, mert nem olyan megterhelő a hardvernek. Az NVIDIA jóval nagyobb órajelkülönbségek között vált, tehát nekik ezt a terhelést korrigálni kell valahogy. Például váltási ciklus megnövelésével teszem azt 20 másodpercre. Nagyon nehéz itt minden szempontból jót alkotni, az szerintem ebből világosan látszik. Szerintem az lenne a legjobb, ha az NV megint szétválasztaná a mobil és az asztali drivert. Az asztali piacon a fogyasztás annyira nem kritikus, és a panaszok, is asztali termékekkel kapcsolatban jönnek. A mobil vonalon mehet az agresszívebb vezérlés. Igaz, hogy a WHQL hitelesítésnél ezzel az NVIDIA extra költségekbe veri magát, de nem hiszem, hogy plusz párezer dollár extra annyira vészes költség lenne. Amúgy sem hoznak ki sűrűn drivert, szóval évente max. ötször fizetnének aláírásért. Én ezt a mobil-desktop összevonást amúgy sem tartom jó ötletnek. Jó értem, hogy a hitelesítési költségek redukálhatók ezzel, de túl komplex lesz a driver, és a mobil vonal igényei valamelyest eltérnek az asztalitól.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • *Ropi*

    félisten

    válasz Löncsi #698 üzenetére

    Hulk vagy Shrek volt a modell? :D

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Löncsi #1258 üzenetére

    Én azért azt nem mondanám el, mert ha elmondja, hogy visszavette az órajelet, akkor az tuning, vagyis ha a bolt szenyó, akkor simán megtagadhatja a garit a tuning miatt.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Löncsi #1261 üzenetére

    A tuning az tuning negatív irányban is. Azt nem tudja a bolt megállapítani, hogy te hozzányúltál-e az órajelekhez, de ha te mondod, akkor elhiszik, és rossz esetben megmutatják hol az ajtó. Ha nem ismered őket, akkor sose mond semelyik boltnak, hogy hozzányúltál az órajelekhez.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • mekex

    tag

    válasz Löncsi #1261 üzenetére

    Igaza van Abunak, a negatív írányba sem szabad módosítani az órajeleket.

  • Kuruc2

    senior tag

    válasz Löncsi #1280 üzenetére

    Újan vettem itt hardveraprón egy, másfél hónapja, és eddig szuperül ment. Lehet noname táp kinyírta?

    [ Szerkesztve ]

    http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

  • Kuruc2

    senior tag

    válasz Löncsi #1282 üzenetére

    Na igen ezen én is csodálkoztam, rá is kérdeztem, :

    "toxee privát üzenete Kuruc2 számára

    Új
    Válasz
    2012-06-02 22:13:49

    toxee
    (lelkes újonc)

    Megmaradt készlet külön raktárról van még nekik igen!
    Nem tudod kipróbálni viszont nagyker garis, így ha bármi gond van vele akkor az ügyintézéssel sem kell foglalkoznod én megcsinálom a garis cserét!"

    http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

  • Kuruc2

    senior tag

    válasz Löncsi #1284 üzenetére

    Most így utólag nézve kezd érdekesnek tűnni ez az üzlet nekem is. Gyanúsan oem és gyanúsan 'nem tiszta' volt a kártya, de sajna nem is én vettem át. De lehet kicseréli attól még.

    Ó pedig annyira meg voltam vele elégedve egy hónapig....

    Jó lenne ha valaki kipróbálná a kártyát, hogy biztos lehessek benne: azzal van a baj, de ugye ki szereti megbolondítani a gépét vga teszttel, driver pakolgatás stb... :(

    Na ha valamire jutok majd megírom, hátha valaki tanul belőlem valamit.

    Addig is ha valakinek van még kommentje az esethez, szívesen várom.

    Kösz neked Löncsi a gyors véleményt.

    http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

Új hozzászólás Aktív témák