Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rasiel

    senior tag

    válasz Trevize1987 #1043 üzenetére

    Nemcsak Nvidia kártyákon jött/jön elő a TDR hiba, hanem ATI-nál is olvastam erről a hibáról. Elég érdekes hibajelenség, senki sem tud rá biztos megoldást.
    Én arra tudok gondolni, hogy bizonyos hardverek nem működnek együtt megfelelően, pl. egy alaplap és egy VGA. Esetleg feszültségi értékekkel kapcsolatos is lehet ez a probléma.

    GTX570-em előtt volt egy Gainward GTX470-es kártyám. Eladtam, mert hasonló problémákat produkált, mint az itt leírtak. Windows betöltő képernyőnél kockásodott, lilás lett a képernyő. Olyan is előfordult néha, hogy néztem neten egy videót és egyszer csak kikapcsolt a monitor, aztán csak a RESET segített. Próbáltam én mindent, amit csak lehetett: kábelcsere (DVI, DisplayPort, D-SUB, tápkábel), win újratelepítés, drivercsere, stb., stb., de semmi sem segített.
    Persze, amikor először előjött ez a hiba egyből azt gondoltam, hogy gyári hibás a kártya. Visszaküldöm, letesztelik, aztán helószia, kapok egy új grafikus kártyát. De nem így történt, kétszer visszaküldtem nekik, de ők azt írták vissza, hogy a kártyának semmi baja, több hét tesztelés után sem jött elő a leírt probléma. Átvittem haveromhoz, 2 napig volt nála, sűrűn volt használva a gép, és láss csodát ott sem volt semmi baja. :W Kb. fél évig küszködtem vele, mire azt mondtam, hogy köszönöm, ennyi elég. Eladtam, természetesen aki megvette a kártyát annak időben jeleztem, hogy fennáll vele ez a para.
    Ami viszont még érdekes volt, hogy win újratelepítés után nem tettem fel a 470-emhez a DirectX frissítést, és úgy nem volt vele probléma. Persze így meg az volt csak a bökkenő, hogy nem tudtam vele játszani, mert a játékok többsége jelezte, hogy ez meg ez a fájl nem található a gépen, így nem indítható el az adott alkalmazás :)

  • Szergei

    tag

    válasz Trevize1987 #1043 üzenetére

    Nekem úgy tűnik, hogy a driver a fos, nálam is volt TDR, de viszonylag ritkán, a 280-as széria valamelyik bétájánál jelentkezett először, utána a 290-es bétáknál, tehát mindig inkább bétánál volt ilyen, de aztán a 295.73 WHQL is elkezdte.
    Viszatettem a WHQL-es 277.33-at, és ugyanúgy sz@rozott, kitakarítottam a registryt, minden NVIDIA-tól származó mocskot eltávolítottam, újra telepítettem a 277-est, azóta semmi baj már hetek óta.

    Ezek után félve teszek fel új drivert :W .
    Erősen kétlem, hogy a kártya lenne hibás, megvan már egy ideje, és nem hinném, hogy lennének "kompatibilitási" hibák, vagy az "alaplap energiagazdálkodása" és egyéb baromság, amit ilyenkor mondanak, ráadásul majdnem teljesen referencia felépítésű, gyárilag nem OC-s és én se húztam soha.
    Valószínű inkább a kártya energiagazdálkodásával lehet baj, a drivernek hála, kevesebb fesz-t kap 2D-ben a GPU, mint a gyári érték, a GPU-Z alapján jutottam erre a következtetésre (az ilyenkor szokásos 955-957 mV helyett láttam 947 mV-ot is a problémás drivereknél :W ).
    Persze ez csak az én tippem, lehet ezerféle ok, de én mindenképpen szoftveres oldalról lennék gyanakvóbb első körben.

  • Size83

    csendes tag

    válasz Trevize1987 #1043 üzenetére

    Amennyiben valóban ilyen nagy százaléka hibás a kártyáknak és nem driver hiba, akkor az elég sok minden megmagyarázna az Nvidia lapításával/tehetelenségével bezárólag. Ha én videókártyákat forgalmaznék/gyártanék én sem szeretném minden tizedik kártyámat visszahívni és gyártani önköltségen nagyüzemben a cseredarabokat. Lehet egyszerűbb megoldás néhány "fingunknincsahibaokáról" megnyilvánulás. Vagy olcsóbb. ;]
    (Egyébként pedig erősen kétséges hogy egy ekkora cégnél nincs elég agy (és egyéb) kapacitás rájönni a hiba okára.)

    Komolytalanok kíméljenek!!!

Új hozzászólás Aktív témák